Skip to main content

Topic: Konkretna pitanja = konkreti odgovori (Read 7662 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Konkretna pitanja = konkreti odgovori

Za početak!
Oduvijek sam imao veze sa modelarstvom. Probao sam sve: raketno modelarstvo, auto modelarstvo, brodo modelarstvo pa sam se zainteresirao i za avio grupu. Jedini problem je taj što u mojoj okolici nema nikakvih klubova pa se nemam gdje educirati.

Pošto se mislim u budučnosti baviti ovim potonjim bacio sam pogled na neke upravljačke stanice i modele aviona.
Stanica: Našao sam jednu koja mi se posebno sviđa > Hitec Aurora 9 AFHSS 2,4GHz mit Optima 9 Kanal Empflänger<
 Cijena oko 389,90 Eura  Molim mišljenje o toj stanici. Evo i link na trgovinu (www.der-schweighofer.at/artikel/79073/set_hitec_aurora_9_afhss_2_4_ghz_mit_optima_9_kanal_empfaenger ).
Avion: Čitao sam teme no nisam baš previše shvatio što za počeak. Dakle dali je bolje nešto tipa oni park flayer i fun flayer ili nešta sličnije zrakoplovima: delta flayer, biplane, warbirds ( Velik sam fan warbirdsa i to je jedan od razloga zašto se i planiram upustiti u ovo.), ili pak nešto treće.
Ja sam od onih koji brzo napreduju u svemu što ih zanima pa nisam zainteresiran u one letjelice koje i neliče na avione več na modificirane raketoplane ili tako nešto a koje svi preporučuju početnicima. Namjeravam odmah u početku uložit više tako da to imam i za budučnost.
Isto tako me zanima koje vrste motora odabrati : elektromotore ili motore s unutrašnjim sagorijevanjem.
Hvala na trudu i nadam se ponovnoj suradnji!
P.S.
Što kažete na model tipa ovog : P-51D Blue Nose 60 ARF            link: www.der-schweighofer.at/artikel/83758/?query=Blue%20nose


Odg: Konkretna pitanja = konkreti odgovori

Reply #1
jako dobar odabir .... i stanice i modela ...
za stanicu samo pohvale a rijetke picajzle budu našle prigovor...


za model ist tako samo pohvale....
ali jedan savjet je da uzmeš 2-3 komada u startu.... kasnije ti bude jasno zašto.

Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Konkretna pitanja = konkreti odgovori

Reply #2
Zašto 2-3 komada? Nije valjda da zbog toga šta ih budem porazbijao?


Odg: Konkretna pitanja = konkreti odgovori

Reply #4
Upravo zbog toga.

Preporuka je uzeti i EasyStara pa se na njemu nauci
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Konkretna pitanja = konkreti odgovori

Reply #5
Zašto 2-3 komada? Nije valjda da zbog toga šta ih budem porazbijao?
e bas zbog toga, uzmi neki model od multiplexa za pocetak, recimo nesto kao easglider ili easystar


covjek je gore naveo da brzo uci i da ga ne zanimaju takvi stiro modeli.
pod pretpostavkom da mu trebaju 2 poljetanja da bi naucio letiti mustanga treci model je model za koji ja smatram da ce mu ostati za 4,5,6..... itd let.


nemojte ga odvlaciti od nauma. i gurati na neki stiro .....

Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Konkretna pitanja = konkreti odgovori

Reply #6
stanica je ok kao ulaganje na duže staze ....
 
dok ne nabiješ sate i sate leta zaboravi warbirdse, scale, EDF-ove i slične modele....
 
kreni sa spomenutim easystarom ili njegovim klonovima, zagijem i sličnim jednostavnim modelima..s modelom koji ima profil krila ....razbijanje će te manje boljeti..a ono je neminovno ...
 
naravno možeš nas i neposlušati, ali se onda pomiri s prvim letom koji u prosjeku traje od 3 do 6 sekundi ... 
 
lp
 
Toni
 
 
 
 

Odg: Konkretna pitanja = konkreti odgovori

Reply #7
stanica je ok kao ulaganje na duže staze ....
 
dok ne nabiješ sate i sate leta zaboravi warbirdse, scale, EDF-ove i slične modele....
 
kreni sa spomenutim easystarom ili njegovim klonovima, zagijem i sličnim jednostavnim modelima..s modelom koji ima profil krila ....razbijanje će te manje boljeti..a ono je neminovno ...
 
naravno možeš nas i neposlušati, ali se onda pomiri s prvim letom koji u prosjeku traje od 3 do 6 sekundi ... 
 
lp
 
Toni
 
 


Toni !
nije razbijanje neminovno,sigurno nije,
uz asistenciju iskusnoga modelara nauciti se na prvom modelu letiti i jos dugo poslije toga uspjesno letiti je sasvim izvodljivo,
znam iz prakse,
vazan je samo pravilan odabir pogodnoga modela a to je manji problem,
EASY je OK za pocetak a i razbiti ga nije jednostavno!

Odg: Konkretna pitanja = konkreti odgovori

Reply #8
Ivane čovjek je lijepo napisao citiram:
 
"Jedini problem je taj što u mojoj okolici nema nikakvih klubova pa se nemam gdje educirati".

Otud moja opaska o kratkotrajnim prvim letovima!
 
 
lp
 
Toni

Odg: Konkretna pitanja = konkreti odgovori

Reply #9
Ivane čovjek je lijepo napisao citiram:
 
"Jedini problem je taj što u mojoj okolici nema nikakvih klubova pa se nemam gdje educirati".

Otud moja opaska o kratkotrajnim prvim letovima!
 
 
lp
 
Toni

Dragi moj Toni,
znam sto je covjek napisao a i sto si ti napisao ALI Kroatija nije velika pa tako i njegovo u "mojoj okolici" je relativno,
ne znam gdje Stricek zivi i zao mi je kada ovdje saobracam sa istomisljenicima koji se kriju iza PSEUDONIMA i neznam niti iz koga su Grada
a ja zelim barem osnovnih par podataka da znam,NE MORAM ali bih zelio,

kod mene moze svatko sve da vidi i nisam nikada imao nikakovih problema zbog toga osim sto je ime moga tate Petra za nekoga BOGDAN !!
ali to ne pripada ovdje.
pozdrav Iv

Odg: Konkretna pitanja = konkreti odgovori

Reply #10
Ispričavam se na nepristojnosti. Zovem se Blaž Biro, živim 6km od Garešnice u smjeru Virovitice.
Sad kad smo izgladili te nepoznanice, zanima me što je Zagi? Ja znam isto što i google a on znade zagija kao maskotu univerzijade u zg.

Odg: Konkretna pitanja = konkreti odgovori

Reply #11
Zagi ukratko:
trokut izrezan iz deprona na koji je nakeljen motor i baterija :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24


Odg: Konkretna pitanja = konkreti odgovori

Reply #13
Ispričavam se na nepristojnosti. Zovem se Blaž Biro, živim 6km od Garešnice u smjeru Virovitice.
Sad kad smo izgladili te nepoznanice, zanima me što je Zagi? Ja znam isto što i google a on znade zagija kao maskotu univerzijade u zg.

ZAGI to je TONI !!!!!

(malo sale,oprosti)
Iv


 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.