Skip to main content

Topic: Oživljavanje stare stanice iliti prerada MPX 3010 u 3030 (Read 7797 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Oživljavanje stare stanice iliti prerada MPX 3010 u 3030

Reply #15
E zato moj Damire odlućio  sam za Futabicu 14sg koja prihvaća sve modulacije koje je Futaba do sad imala.
Raspon prijemnika od 20$ - 200 € pa biraš.
Stanica samo 350€
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Oživljavanje stare stanice iliti prerada MPX 3010 u 3030

Reply #16
Daaa? Baš sve?  Pronadji u akro modu faze leta - ne nema ih. Ali svejedno jako dobra stanica.

Samo hoću reči - svi oni ponešto muljaju.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Oživljavanje stare stanice iliti prerada MPX 3010 u 3030

Reply #17
Daaa? Baš sve?  Pronadji u akro modu faze leta - ne nema ih. Ali svejedno jako dobra stanica.

Samo hoću reči - svi oni ponešto muljaju.

Renato mislio sa na FASST, SFHSS, SBUS i novi FASSTest,
S time stanica mi je super ali uvijek ima ali
Stanica ima 14 kanala ali isključivo i jedino na novoj modulaciji FASSTest
A na FASST podržava samo 8 kanala, SFHSS podržava 7 kanala za SBUS neznam jer ga do sada nisam nikad koristio niti kužim to. Na FASST je za jedan kanal jača od moje 7C.

Lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Oživljavanje stare stanice iliti prerada MPX 3010 u 3030

Reply #18
A ovaj akro mod i faze leta kaj mi povedaš uopće ne kužim kaj to je tak ni neznam jel to imam, i općenito ka pa je to za letenje dsj malo pojasni!
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Oživljavanje stare stanice iliti prerada MPX 3010 u 3030

Reply #19
Ma samo te malo kurim. Stanica je prva liga.  Viš da si sretan i dobro ti služi čak i ako ne koristiš sve kaj ona može.

To sa fazama se već dugo predbacuje Futabi za 14icu.

Logika programiranja im je da izabereš tip modela: jedrilica, akro itd.

I u svakom tipu imaš faze leta gdje pomoću prekidača možeš odabrati unaprijed zadane postavke ( npr. otklone, mikseve, dual rate itd.) kak ti paše u zraku - termika, speed, 3D, slijetanje itd itd

I onda zvekani kod modela tipa Akro jednostano ne naprave opciju faze leta.

Niš to nije strašno, stanica ima hrpu drugih mogućnosti za sve to postaviti, na koncu uzmeš tip modela jedrilica i sve ok.

Ali lijepo pokazuje koliko sve te firme zapravo natežu svoje vjerne kupce. O Spektrumu da ne pričam.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Oživljavanje stare stanice iliti prerada MPX 3010 u 3030

Reply #20
Mene bi zanimalo u vezi tog displeja, jel treba još nešto osim same izmjene i napajanja od nekud?
Pretpostavljam da si morao izrezati veći prozor  za displej?
Jel se može namještati kontrast i svvjetlina?


Kao što diogen kaže, preporučam M-Link jer je plug'n'play, buleet-proff, versatile, etc ...
Telemetrija radi preko vanjskog ekrana, a moglo bi se nešto složit i da radi sa postojećim ekranom, neki arduino koji će čitati serijski port na predeajnom modulu i slati na I2C displeja. Protokol se zna ima za skinut i manual.
Razni drugi senzori osim MPX-a rade, tako da su kombinacije, osobito za jedriličare, velike.


Imaš i programčić za grafički prikaz mikseva i drugih stvari, backup modela itd.
Napraviš kabel od FTDI - USB interfejsa i kopčaš direktno na USB.
Za programiranje senzora i prijemnika imam ja kabel pa se to ne mora kupovati.


I na kraju, da netko zaista dođe, ozbiljno zainteresiran za kupnju moje mc3030 vjerojatno bi se predomislio i ne bi je dao.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Oživljavanje stare stanice iliti prerada MPX 3010 u 3030

Reply #21
E zato moj Damire odlućio  sam za Futabicu 14sg koja prihvaća sve modulacije koje je Futaba do sad imala.
Raspon prijemnika od 20$ - 200 € pa biraš.
Stanica samo 350€

Eh...moja stanica(e)  košta dosta manje od 350 € ali barem u Akro modu ima flight phases opciju  ;) ..
FrSky debilanu koristio sam samo da je (da ih) posložim za 2,4 . Ako ništa drugo barem je Multiplex pa razmišljam da uguzim M-Link unutra i prestanem razmišljati o kompatibilnosti, uz razumnu investiciju  :( !

Futaba je uvijek imala dobar HW ( u biti je Futaba i proizvođač nekih panela ili tako nešto), ali im je soft znao biti težak za nerve.

Gledao sam neke reporte sa World Cup  eventa, tu igraju samo Jeti, Graupner, JR, Futaba, MPX, neke starije verzije Hiteca. Spektrum  - nitko, tu uglavnom nastupaju helikopteraši.
Damir

Odg: Oživljavanje stare stanice iliti prerada MPX 3010 u 3030

Reply #22
Je uzasno je bitno koju stanicu voze na World cupu :D :D :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Oživljavanje stare stanice iliti prerada MPX 3010 u 3030

Reply #23
A zasto je sada naglo frsky postao smece?

Postoji novi sustav telemetrije i stari! Jednostavno ako imate stari sustav, kupite staru verziju, a ako imate novi sustav, kupite novu verziju telemetrije!

Odg: Oživljavanje stare stanice iliti prerada MPX 3010 u 3030

Reply #24
Je uzasno je bitno koju stanicu voze na World cupu :D :D :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jel tebi dobro Zed, pa vidis da se pripremaju za World cup!

Odg: Oživljavanje stare stanice iliti prerada MPX 3010 u 3030

Reply #25
Jel tebi dobro Zed, pa vidis da se pripremaju za World cup!
Na World Cupu nikada neću nastupiti jer nemam tu kvalitetu, no barem si nastojim omogućiti kvalitetnu stanicu kao temnelj hobija, a bavim se modelarstvom od 1975. g  i kroz godine sam imao i Futabe i Graupnera i jedan Hitec.
Godišnje u Hrvatskoj imaš nekoliko  World Cup i Euro Cup  natjecanja, ovdje je ovogodišni kalendar:
http://www.aeromodelarstvo.net/Forum/forums/thread-view.asp?tid=2677&posts=14&mid=27891#M27891
ove godine Ludbreg, Osijek, Sisak.... tamo dolazi ekipa od kojih neki imaju više godina uspješnog modelarskog staža nego li vas dvojica zajebanata godina života.  :D

Turnigy tu nema tržište, a kako vidim niti FrSky se nije pokazao ozbiljnim, pa da još jednom ponovim: radi sasvim dobro, ali samo 18 mjeseci kada shvatiš da su ti ga metnuli. Love za stalne iracionalne nadogradnje nemam.
Fata je Fata, ali da me kresnu dvaput, e to ne !
Damir

 

Odg: Oživljavanje stare stanice iliti prerada MPX 3010 u 3030

Reply #26
Mene bi zanimalo u vezi tog displeja, jel treba još nešto osim same izmjene i napajanja od nekud?
Pretpostavljam da si morao izrezati veći prozor  za displej?
Jel se može namještati kontrast i svvjetlina?

Davore,

da, morao sam izrezati veći prostor, ali MPX ima to tako složeno da je na plastici koja drži displej na 3010 već bilo sve pripremljeno za ugradnju displeja od 3030. Samo je trebalo odrezati višak plastike.
Napajanje sam uzeo prema uputama za izmjenu koje sam dobio (- s priključka za bateriju, a + sa priključka + when on). Za kontrast postoji potenciometar koji sam ja sakrio s unutarnje strane i naravno, prekidač za paljenje i gašenje po potrebi. Sve to skupa je bilo već zalemljeno skupa i spremno za ugradnju.

Što se tiče modula, mislim da će mi FrSky za početak biti OK, a dalje se bude vidio razvoj situacije. :)

LP,

Robi
Ideš, ovo leti... :D

na stolu: BT 1/6 F4U Corsair
build log: http://www.flyfreak.net/samogradnja/bt-f4u-corsair-u-16-skali/
u zraku: Skyartec 182 Cessna

Odg: Oživljavanje stare stanice iliti prerada MPX 3010 u 3030

Reply #27
Ja mislim da nakon frsky modula, niti neces pozelit nis drugo!

Odg: Oživljavanje stare stanice iliti prerada MPX 3010 u 3030

Reply #28
@Rob590
Nastoj izbjeći učenje metodom vlastite kože, vidi što je Diogena snašlo! Razmotri nabavku M-Link kombinacije čak i ako moraš štedjeti neko vrijeme.
@Coljo
Uvijek se nađe vremena za bofl s dalekog istoka, ali je šteta novca.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Oživljavanje stare stanice iliti prerada MPX 3010 u 3030

Reply #29
Frsky je moglo bi se reci i presisao sve ove markirane, nis korisne stanice!