Skip to main content

Topic: RC Radio- Long Range System? (Read 4048 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

RC Radio- Long Range System?

Planira se nabavka LRS- a.
Zato: koji Long Range System predlazete? Kakva su vasa iskustva?

 

Odg: RC Radio- Long Range System?

Reply #1
Uzmi si one LRS kaj koriste jazavac, dr tom i ekipa.
Njih pitaj.
Spektrum dx7s i razni modelčeki


Odg: RC Radio- Long Range System?

Reply #3
Sad ce ispasti da pitam, a vec odlucio (nisam jos odlucio).
Gledao sam DragonLink- a, vidim da je Rangelink pristupacniji (po ceni), zanima me nesto vise o oba sistema. Ima li ko da koristi Dragonlink, kakva su iskustva?
Rangelink provereno (koliko vidim) dobro radi, verovatno ce on i "sesti" na A9.

Odg: RC Radio- Long Range System?

Reply #4
Jazavac sa foruma je imao Dragonlink pa presao na Rangelink.

Odg: RC Radio- Long Range System?

Reply #5
Vrača se jazavac na dragon link  ili nešto slično tome range link je osjetljiv na jake 1.2 ghz videolinkove dok ova verzija v2 od dragonlinka to ne osječa tako jako.

Odg: RC Radio- Long Range System?

Reply #6
Kad oces visinske rekorde obarat pa nevalja range link :D

Odg: RC Radio- Long Range System?

Reply #7
Valja samo što je nekom jako puno meni je malo :) .
Meni normalno odletiti 7 ili 8 km kada idem letiti fpv ili otič u oblake.
A za daljinu ako bi htio nešto vidjeti treba jaki videolink e sada dalje nečemo jer previše je teoretičara a malo praktičara.
 


Odg: RC Radio- Long Range System?

Reply #9
Poučen svojim osobnim iskustvom i onim što sam vidio kod tebe  i daglas ne vijerujem da se sa stock opremom može odletiti taj let.
Jer da može onda bi več otisao dalje.
Evo strpi se još koji dolazi kod mene novi ez ukf sa 2 antene pa idemo paralelno letiti sa istog mjesta pa čemo usporediti signale i postati ovdje.
Ja znam da dragon radi bolje jer sam sa time letio a kako sam imao staru verziju htio sam novu koja ima filtere za 1,3 ghz i ch id tako da ne smetaju jedni drugima što stara verzija nije imala, pa sam prešo na ovo jer je bilo jeftinije (range link).
Za prosječnog fpv letača je ok ali ako hočeš 15 ili više km to ne bude išlo sa rangelinkom ili bude uz 5 kg folje oko svega filtera po svim antenama i pitaj boga što još.
Ja znam iz prve ruke kako je  znam i za dragon link a ako Ibecrazy ima imalo pojma o onome što govori a ja vijerujem da ima onda ovaj ez uhf treba derati po gotovo što se tiče smetnji sa kojim range link ima jako velikih problema.
Flite Test - Long Range System (LRS) Shootout
 
 

Odg: RC Radio- Long Range System?

Reply #10
na video prijemniku imaš patch antenu,
ne letiš sa stock.  jer je domet ovako veći.
usmjerena je, ali je i veći gain.

tako isto i za UHF, ljudi spajaju moxon, yagi i slične antene...
usmjerene, da bi imali veći domet nego stock koja šprica na sve strane.
a kako lete daleko, onda to usmjerenje ne smeta, jer je lateralni pomak minimalan. (uvijek se može i spojiti na tracker ako nekome baš treba)



da imam nekih problema u svom setupu, prvo bih mijenjao antene,
a tek onda ostatak opreme, pokazalo se da su one glavne u FPV-u (ako je ostatak opreme ispravan jasno  :) )

Odg: RC Radio- Long Range System?

Reply #11
Je to stoji sa antenama.
Ali sory na 4 ili 5 km da je signal 60% to je kod tebe tako vidio sam i to više puta ista svtar je i kod daglas a bome i kod mene.
Ja imam od nas najjači videolink i zato bi ja i imam najviše problema.
Vi letite na 500 mw a ja na 1500mw.
Ja bi otišo dalje ali što kada na 6 km signal padne na 30% na 6,5 km je 25% kod mene.
A ja bi išto na 20 km i kako da to izvedem kada 10 ne mogu nema šanse.
Danas sam probao testirati video link ga ubija  i  to nemilo, na bixleru koji je puno manji avijon gdije je sve fizički bilo bliže postavljeno i imo sa 1000 mw video link na istom kanalu sam uredno letio na 9600 m sa signalom do 80 do 90 % na dragonlibnku, a ovdje ne mogu dobiti to nikako, a sve je još više razdvojeno.
Ma dobro kako god bilo doči će oz ukf pa ću probati na istom mjestu pa ću vidjeti dali je to sve isto ili ne.
Ja sam uvjeren 100% da je problem u rangelinku jer nije to slučajno da svima je signal toliko loš na tih 4 ili 5 km a da ne spominjem da gotovo da nema razlike između hi i lo power moda.
Pridržavam se visine u odnosu na daljinu leta ali signal samo slabi.
Zadnji puta kad sam letio na 5200m na 900 m visine u hi power modu signal je bio 40 do 50 % pa što je to i to iznad šume. :(