Skip to main content

Topic: Easy cub na kanalu (Read 5276 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Easy cub na kanalu

trava bi mogla biti i niža, a i slijetanje bolje :)

idući put ću otići na drugu stranu na "stadion travicu"

Odg: Easy cub na kanalu

Reply #1
model super leti, samo ću dodati elerone

video stiže kad se uploada

Odg: Easy cub na kanalu

Reply #2
bolje nemoj dodavati ailerone, ne leti dobro s njima, ima dosta izrazen V na krilima i nema potrebe

Odg: Easy cub na kanalu

Reply #3
teoretski i nema potrebe, ali meni fale, pa ću ih složiti, i tako ih ima na krilu već predviđene

i elerone i flapsove

to je bio tvoj model, zar ne?

da li mu paše 8x nešto propeler ili samo od 10x pa na dalje?

danas ga je na zadnjem letu malo napuhalo u zemlju :)


Odg: Easy cub na kanalu

Reply #5
hmmmmm
mislim da kod spuštanja kotac traba biti dole....  :)
u svakom slucaju dobar i zahvalan model (kao i svi od MPXa)
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Easy cub na kanalu

Reply #6
hmmmmm
mislim da kod spuštanja kotac traba biti dole....  :)

ma pusti priče, sve je to neprovjereno :)
(misliš na zadnji kotač ili da kotač prvi dotakne tlo? ako se pažlivije pogleda snimka, kotač je prvi dotaknuo tlo, a 2 milisekunde kasnije i prop :)

moram složiti neku gumu između kotača, da to bude malo čvršće

model je totalno dobar, meni se jako sviđa, podsjeća me na Mister NO-a :)




Odg: Easy cub na kanalu

Reply #7
tak je nekak i mister NO vozio svoje putnike....
pomakni si kotace napred ili dodaj još jedan kotac ispod motora...koristit ce i kod poljedanja da se prop ne zabija u zemlju....
 
 
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Easy cub na kanalu

Reply #8
Malo si ga previse trznuo prema gore pa je prakticno usao u stall.
Da je bio asfalt vjerojatno se nebi nis desilo ali na ovoj travi treba biti pazljiv kod sljetanja.
Rjesenje je prop adapter sa gumicom ( kao na kamikazu ).
 
Pozz iz SCH

Odg: Easy cub na kanalu

Reply #9
mislio sam ga već staviti, ali nemrem naći za 4 mm shaft...

da li je ovo za 4mm shaft ili je to velčina prop savera?

iako , 10x5 prop na gumici? hm...


da, zeznuta je ta trava, kod poljetanja me isto frka dati full gas, jer ako zapne, ode prop automatika

od 6 slijetnaja jučer, 3 su bila dobra, ali to u varijanti kad se zaustavio u 2 metra od doticaja sa zemljom



mislim da ću ga ovak osložiti

http://www.rcskyliner.com/plane_motor_EasyFunCub.html


@plavi

sad je švicarac "pao" bacaj se u šoping :)

Odg: Easy cub na kanalu

Reply #10
ovo je u vezi onog dehidrala sa linka gore

Other flight comments: to turn around the plane I have to use ailerons & rudder - just ailerons does not work properly and quite some hight is lost. Which I
programmed for the forth flight - on a switch, so that when I would like to fly a role, I can switch off this function. Ad role - that is another weakness (I should have
known, but it was my planning oversight): due to the wings V (which is quite big - because the original plane is a trainer) the roles do not come great!
So I decided to do some further modification and possibly eliminate totally the "V" - as I have done with the smaller PicoCub. Lets see - another project for rainy days.


Odg: Easy cub na kanalu

Reply #11
Poz,nemaoj nikako stavljati elerone! ja imam cuba isto,stavio sam mu elerone i kada povuces u neku stranu samo se zaklacka u stranu...To je za laganicu pa mu niti ne trebaju,obavezno stavi prop saver i 3s ako vec nisi.Pozdrav!


Uploaded with ImageShack.us

Odg: Easy cub na kanalu

Reply #12
3s je gore, leti i sa 2 s ok

prop saver ide gore da smanjim troškove  :)


Odg: Easy cub na kanalu

Reply #14
ja imam cuba kojeg sam kupio od sheriffa i probo sam na elerone i neide jako teško bolje sa repom