Skip to main content

Topic: Pitanje oko carine, uvoz kita npr. 550 (Read 1200 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pitanje oko carine, uvoz kita npr. 550

Bok,

evo tražio sam na forumu, ali nigdje nisam specifično našao diskusiju i/ili informaciju o tome dali se plaća carina za kit ili samo pdv?

Tnx

poz
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Pitanje oko carine, uvoz kita npr. 550

Reply #1
Radim na tome da stavim neke opće informacije na jedno mjesto (prijedlog).

Što se tiče kitova, plačaš samo PDV i to ako:
- je kutija veća i sumnjiva(ovisi o cariniku)
- ako je veća vrijednost (tipa 100$ i više)

ALI opet
- znali su proći paketi i s većom vrijednosti bez problema, jedino kažem ako nisu u turbo velikim kutijama, te ako je u toj situaciji napisana neka cijena na kutiju koja je manja a nije sumnjiva cariniku.

Ako je KIT RTR znači s stanicom, onda moraš naći RITT dozvolu i CE deklaraciju ako te budu tražili.

Po mom iskustvu doduše samo s 450 helićima (prošli put dva u kutiji) prošli su bez problema i ičega.

Eto ako pomaže....

Odg: Pitanje oko carine, uvoz kita npr. 550

Reply #2
Hvala na brzom odgovoru :)
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Pitanje oko carine, uvoz kita npr. 550

Reply #3
Alignove kutije za 450 su nešto veće od HobbyKingovih 450, tako da te i tu mogu klepit, osobito ako je naznačena prava vrijednost pošiljke. Za 550 je 90% vjerojatnost da ćeš platit porez na cijenu pošiljke i shippinga (što je meni oduvijek nenormalno, zašto naplaćivati porez na shipping?) jer je relativno velika kutija a i dosta teška
Meni je HK450 stigao na kućnu adresu, dok mi je za recimo malu Cessnu (ni metar raspon krila) danas stigao papirić da se pojavim s računom, vjerojatno zato što je paket relativno velik i težak  :)
MAK Zapad