Skip to main content

Topic: Dr Jack moji modeli (Read 3637 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dr Jack moji modeli

Pozdrav svim modelarima na forumu.

Moj nick na forumu je Dr Jack a potice  od imena Dragan i nadimka Jack. Zivim u Beogradu.
Modelarstvom sam poceo da se bavim jos u osnovnoj skoli. Isao sam kao klinac na sva takmicenja u to vreme i napunio fioke diplomama i nagradama.  Volim letenje uopste i sve vezano za njega. Prve pare koje sam zaradio nakon faksa, odmah sam spucao na pravo letenje na jedrilicama.
Lasirao sam sada vec davne 1993 na Lisicijem Jarku pored Beograda. Leteo sam dosta tih godina a onda velika pauza, porodicne obaveze, posao... Od pre koju godinu sam se ponovo akivirao na svim poljima pa tako i u modelarstvu.
Moj fax su samogradnje. Volim da pravim svoje modele i to uglavnom nocu, kada ostali spavaju. To mi je ispusni ventil za dnevne obaveze u firmi.
Svi modeli koje radim su za sada ispod 2m raspona najvise zbog smestajnih kapaciteta ali i lakoce prenosa u autu.
Na RCFLY4-umu sam odavno registrovan, i tamo su prikazane neke od gradnji.

Neki od modela na proslonedeljnom skupu u Beogradu  - aerodrom 13 Maj



Spacewalker raspon 1,3m



Link gradnje:

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,4002.0.html

Ampmaster 1,3m

Moram da napomenem da je ovo model sa kojim najvise letim, odlican prelazni model sa trenera na akrobate, sa Clark Y profilom.
Raspon bzina od jako sporog do veoma brzog. Tezina modela 1250g. sa baterijom 2650






Gradnja je prikazana ovde:

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,5594.0.html

CITABRIA 1,8m

Ovde se radi o kitu Americke firme SIG. Model je u osnovnoj varijanti predvidjen za glow ali sam ga ja uradio sa izmenama u elektro varijanti. Osim drugog pogona, model je dobio i krila na rastavljanje i jos dosta izmena. Model je nedavno uspesno poleteo.







Gradnja je prikazana ovde:

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,8646.0.html



YAK 55M depron vise komada od 250 - 350g tezine...

Ovo je letnja varijanta za odmor.



Isti model druga boja i setup,  na stadionu  u  Makarskoj:



I ovaj presvucen folijom, zbog toga nesto tezi ali i neuporedivo jači.

  

Link gradnje:

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,5492.0.html

Toliko za sada . pozdrav

Odg: Dr Jack moji modeli

Reply #1
Jako lijepi model, svaka čast za samogradnju, izgledaju jednom riječju savršeno...

Odg: Dr Jack moji modeli

Reply #2
Super modelčeki, svaka čast. Zanima me ovaj jak, jel to rihno 1550
Mah 2s baterija? Imam dvije pa bi te molio za ostatak setupa s tog
jaka da si i ja jednog napravim.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Dr Jack moji modeli

Reply #3
Dobro došao Dragane,
Vidim na slici i Spacewalkera za kojeg  sam se dopisivao o gradnji s tobom.
Ako imaš slike od gradnje istoga postaj ih ovdje u samogradnji i ja ću poćeti postati slijedeći tjedan kad se vratim u ZG
Moj će biti vrlo brzo u fazi polijetanja

lp

Marjan
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Dr Jack moji modeli

Reply #4
DD Dr Jack  :)

lijepi modeli..izgleda da cemo mitinge morati prosiriti ubrzo  ;D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Dr Jack moji modeli

Reply #5
Dobrodošao na forum Dr Jack , modeli su ti u pravim dimenzijama (transport) vidi se da imaš iskustva.... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Dr Jack moji modeli

Reply #6
Super modelčeki, svaka čast. Zanima me ovaj jak, jel to rihno 1550
Mah 2s baterija? Imam dvije pa bi te molio za ostatak setupa s tog
jaka da si i ja jednog napravim.

Da, taj je išao na Rhino 1550 ! i bio je najteži od svih Yak-ova sa slika, jer je sam setup bio teži od  modela. Moror je koliko se secam bio Turnigu 2830 i kontroler 25 ali je  to je bio eksperiment, tj sastavljanje od onoga cega je trenutno bilo viska. Leteo je fantsaticno nekih 30 dana odmora i bukvalno zadnji dan sam ga greškom skucao u fudbalski treren a posle su dosli drugi. Taj model je ustvari za 3D a ovako opremljen bio je park flyer neobično okretan.

Odg: Dr Jack moji modeli

Reply #7
Hvala. Jel mi možeš reč ostatak setupa?
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Dr Jack moji modeli

Reply #8
Odgovorio sam u gornjem postu ali si bio btzi od mene, dakle Rhino 1550 3S, Turnigu 2830 , ESC 25 A i mislim da je elisa bila 9x7 APC ali nisam siguran. Pozdrav

Odg: Dr Jack moji modeli

Reply #9
Dobro došao Dragane,
Vidim na slici i Spacewalkera za kojeg  sam se dopisivao o gradnji s tobom.
Ako imaš slike od gradnje istoga postaj ih ovdje u samogradnji i ja ću poćeti postati slijedeći tjedan kad se vratim u ZG
Moj će biti vrlo brzo u fazi polijetanja

lp

Marjan
Spacewalker je radjen po planovima sa neta.

Evo ih ovde za one koji su zainteresovani:

http://papaya.modelisme.com/index.htm

Uz par sitnica koje smo sami menjali sve se odlicno uklopilo. Sve je seceno rucno. Model leti odlicno iako je u pocetku bilo problema. CG nije na mestu kao na planu vec je  tacno na remenjaci krila.  Ubacio sam link gore, jer jedine slike koje imam,  su sacuvane na nasem lokalnom forumu pa bih trebao da ih skidam i ponovo kacim ovde. Na zalost sada nemam vremena ali ako sta treba od inf. pitajte.

Odg: Dr Jack moji modeli

Reply #10
Ok hvala ti puno.
Spektrum dx7s i razni modelčeki