Skip to main content

Topic: Instalacija Cyclops Storm OSDa (Read 9053 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Instalacija Cyclops Storm OSDa

Reply #15
vidim da nisi .onda ga prvo potrimaj da leti normalno u manual modu (probaj to napraviti mehanički na servaćima ne na stanici ).
nakon toga ga stavi u horizontalu i napravi trim auto , nakon toga uđi u servo center i sve će biti ok .

Napravio sam 5-6 letova sa 1.1 verzijom na x8 (jedan let preko 7 km ) i desetke na skyhunteru i sve radi ko beba .

lp
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Instalacija Cyclops Storm OSDa

Reply #16

Dagi dali si nakon updatea postavio avion u vaservagu prilikom prvoga paljenja osd-a kada se žirac kalibrira ?

ako je odgovor  da , dali si u manual modu prilikom prvoga leta potrimao avion da bez asistencije leti kako želiš i dali si nakon toga centrirao servaće u programu storma ?

lp

Nisam siguran da li je bio u vaservagi kad sam ga prvi put upalio. Mozda i nije jer sam htio vidjet da li sve radi prije nego ga ugradim.
Ali sam kalibrirao žiro odmah iza ugradnje kad je cijeli model bio u vaservagi.
Mislis da je to bilo krivo?
Ako da, jedino mi preostaje da ga ponovno flasham pa vodoravno upalim, ili?

Prvih par letova je bio u manual modu i letio je divno ravno. Kad sam sletio treci put, centrirao sam servace u stormu, to se cak i vidi na snimci ali nije utjecalo na to kako leti u rth.

Instalacija Cyclops Storm OSDa

Reply #17

vidim da nisi .onda ga prvo potrimaj da leti normalno u manual modu (probaj to napraviti mehanički na servaćima ne na stanici ).
nakon toga ga stavi u horizontalu i napravi trim auto , nakon toga uđi u servo center i sve će biti ok .

Napravio sam 5-6 letova sa 1.1 verzijom na x8 (jedan let preko 7 km ) i desetke na skyhunteru i sve radi ko beba .

lp

Mislim da si u pravu. Idem probat!

Odg: Instalacija Cyclops Storm OSDa

Reply #18
kod prvoga paljenja nakon nadogradnje je bitno da je u horizontali jer osd kalibrira žirac.ako nije u ravnini neće  niti proći proces kalibriranja  nego ispisuje error .
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Instalacija Cyclops Storm OSDa

Reply #19

kod prvoga paljenja nakon nadogradnje je bitno da je u horizontali jer osd kalibrira žirac.ako nije u ravnini neće  niti proći proces kalibriranja  nego ispisuje error .

Meni nije ni bio spojen u tom trenu na video out pa nisam vidio sto salje... Evo sad idem po skolski.

Odg: Instalacija Cyclops Storm OSDa

Reply #20
Oprostite što blago skrećem s teme ali me zanima da li i na Stormu treba podešavat "neutral point".Znači da su svi trimovi na stanici u nuli, a avion mehanički potriman.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Instalacija Cyclops Storm OSDa

Reply #21
Oprostite što blago skrećem s teme ali me zanima da li i na Stormu treba podešavat "neutral point".Znači da su svi trimovi na stanici u nuli, a avion mehanički potriman.

kad ga staviš na stol i podesiš u horizontalu sa auto trimom stavljaš vrijednosti Pitch i roll u 0 i to je osdu početna točka i naravno prilikom leta stabilizacija postavlja avion u tu poziciju .

trimovi na stanici nemoraju biti na nuli jer je teško uvijek potrimati avion mehanički idealno ali naravno da bi bilo idealno da se mehaničkim putem dobije idealan let i da je trim na nuli.

bitno je da se ako se i trimne na stanici nakon toga napravi servo center funkcija jer sa time daješ osd-u komandu da je tvoja potrimana postavka početna postavka za servaće prilikom paljenja autopilota.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Instalacija Cyclops Storm OSDa

Reply #22
Naime rjeseno.

Kao sto je majstor Laser rekao, izgleda da me prvi startup osda zaribao. Sad sam ga flashao u avionu na ravnom stolu i napravio sve po njegovim uputstvima i sve okej.
Stavio sam vrijednosti za pitch i roll po Srepflerovim uputama.

Kad obradim, stavit cu snimku da ostane za povjest koje sam postavke u OSD stavio pa nek to bude za Zagija setup.

I onda mi netko sere po ovom forumu, pa ovo je zakon!

Odg: Instalacija Cyclops Storm OSDa

Reply #23
Dizem temu nakon dugo vremena, da se ne duplamo.

Uglavnom, imam problem sa Stormom. Kupljen na guudluckbuy prije par mjeseci, a posto sam dosad letio avion bez fpv-a, nisam ni stavljao storm gore do nedavno.

Spojio sve kako bi trebalo bit, podesio po uputama sa neta. Jos nisam poletio s tim avionom, posto vidim jedan problem na podu.

Manual mode, ok, stavim u PA mode, na prvu radi ok, na nagibe aviona rucno, aileroni i elevator normalno reagiraju. No, nakon nekoliko sekundi aileroni se samo prebace u jedan polozaj, gyro poludi i pocne mijenjat nagib horizonta i naravno vrijesnosti za rol i pitch na ekranu. ostavim tako, i onda se aileroni pak prebace na suprotnu stranu, ista stvar, divljanje gyro-a.

Isto se dogadja i u RTH mode, kad ukljucim RTH, aileroni podivljaju, osd podaci za rol i pitch divljaju.

Storm je postavljen u vagu na avionu, napravljena kalibracija, prvih 20-ak sekundi nakon paljenja PA mode sve djeluje ok, i onda pocinje divljanje.

Vibracije su iskljucene, jer se sve odvija na podu, sa ugasenim motorom.

Molim ako neko ima slicna iskustva. Neki lik po rcgroups pise da je rijesio problem zamjenom maticne, no to mi nije trenutno opcija, posto mi ju sigurno nece mijenjat na goodluckbuy posto sam davno kupio to.

Zasad ono sto planiram napravit je flashat firmware, i podesit Storm iz pocetka, da eliminiram gresku u softveru  i postavkama. Ako netko ima za posudit flash tool za Storma, bio bih zahvalan.

Budem navecer ako stignem okinuo video problema, tako ce se najbolje vidjet o cemu pricam.

Odg: Instalacija Cyclops Storm OSDa

Reply #24
imam storm ali za takve probleme nisam cuo, no probaj ubaciti noviju ili stariju verziju pa ces vidjeti, ja od prvoga dana letim sa 1.1 tj prvom verzijom, i hvala bogu nikakvih problema. znam tko ima usb za nadogradit, ja cu se njemu obratit u vezi toga, pa ti se javim.

Odg: Instalacija Cyclops Storm OSDa

Reply #25
Moze, hvala. Zasad mi je jedina opcija promjena firmware-a i ponovni start. No, kolko citam po rcgroups, ovo nije nikome pomoglo.

Odg: Instalacija Cyclops Storm OSDa

Reply #26
evo da se nadovežem na temu, upravo pokusavam instalirat storm osd na bix3 i trenutno me muči kako rjesiti throtle u rth modu u slucaju gubitka signala između modela i stanice. pretpostavljam da bi trebalo postavit failsafe na resiveru da kod gubitka signala odrzava throttle na nekih 60%.  molim da me netko ispravi ako grijesim.  ???

Odg: Instalacija Cyclops Storm OSDa

Reply #27
Tako je,namjestis gas i switch u rth i memoriras kao failsafe.

Odg: Instalacija Cyclops Storm OSDa

Reply #28
ok hvala ti