Skip to main content

Topic: X525 V3 quadcopter (Read 35231 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #120
Imo sam tarot fy 450 i samo preselio s njega,pogledaj temu Tarot fy 450 tu je na 2. Ili 3. Stranici tamo imas sve o mojem multiju .
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #121
Pozdrav ekipa,
Namontirao sam APM 2.5 na x666 frame, upravo pred par minuta obavio prvi let.
Znači zadovoljan sam al treba mrvicu poštelavanja, Althold, Loiter i Stabilize mode rade ok, manje više.
Trebam malo srediti cabel managment i pogledati vibracije preko loga da vidim na čemu sam.
Malo mi je onaj HDOP(?) broj visok, neznam jel to tako smije biti.
Napajam ga preko BEC-a sa ESC-a, ništa drugo osim 9x prijemnika,GPS-a i telemetrije nije zasad spojeno dok ne stigne BEC ili power module.
Lp,
Alex

 

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #122
Evo mene i s drugog leta.
Ovaj APM je čista ludnica, a ne koristim niti 20% njegovih mogućnosti vjerojatno.
Kod mene pirka lagani vjetar, na nekih 25m stoji unutar 1m u LOITER MODU.


edit:
stavio sam log u privitak da netko iskusniji pogleda i da savjet.
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #123
Iskljucit cu telemetriju zasad pa cu pratiti kakva bude voltaza.
Zapravo dobro da nisam imao browout....
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #124
Apm je prexxx stvar, imam ga već neko vrijeme i još istražujem šta ta svar se može, a nema šta ne može  ;D . Nije mi jasno zašto neki ljudi daju hrpu para za precjenjene kontrolere kad ovaj radi što god hoćeš. Podesi si quad sa autotune opcijom i letiti će puno bolje, ja sam prva 2 mjeseca letio sa def. postavkama i kad sam to obavio dobio sam potpuno drugi stroj.

Skini si odavde APM log analyzer, zgodan programčić za lakše interpretiranje logova.
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2151318

I da, imaj na umu, da logovi troše znatnu količinu cpu resursa pa nije pametno imati sve pouključivano. Za testiranje staviš u MP-u default + IMU ili šta te god zanima, odletiš koju rundu i kad dođeš doma vrati na default.

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #125
Zasad me koči trajanje baterije za autotune jer vidim da traje oko 5,6min. A ja kad je hladno letim nategnutih 7min sa 2200mAh.

Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #126
Autotune traje li ga traje, cca 7min je meni zadnji put trzao  :) s tim da svaka korekcija u stilu da ga vratiš k sebi dodaje još dragocjenih sekundi.

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #127
E pa da, to ce pričekati jacu batku pa cemo odvrtiti autotune. Danas sam ko malo dijete, gas i u nebo pa malo loiter pa althold pa dolje, pa opet gore...
Vidim sad po ovom logu da su mi vibracije jake u nekim momentima, ali sve cu to rjesavati po malo.
Takodjer mi je VCC voltage nisko pa moram biti oprezan daa nebi bilo veselja.
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #128
E pa da, to ce pričekati jacu batku pa cemo odvrtiti autotune. Danas sam ko malo dijete, gas i u nebo pa malo loiter pa althold pa dolje, pa opet gore...
Vidim sad po ovom logu da su mi vibracije jake u nekim momentima, ali sve cu to rjesavati po malo.
Takodjer mi je VCC voltage nisko pa moram biti oprezan daa nebi bilo veselja.

Vibracije kod naglog gasa su normalna stvar, samo drži apm na nekoj antivibracijskoj podlozi, bio čičak, spužva, štogod i bit će sve ok s tim da su ti propovi u što boljem balansu. Imaš na onom linku što sam ti dao power modul, mislim da dođe oko 10$ i miran si. A i kad pređeš na fpv i minimosd, imat ćeš prikaz voltaže i potrošnje na ekranu.

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #129
APM je na onom svom anti vibration nosacu. Narucio sam power modul i jos par UBECa pa neka stoje.
Sad me vuce autotune kad gledam video po youtubu...
Lp,
Alex


Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #131
Napokon stigao boscam video tx&rx naručen i plaćen 28.02 na AliExpressu. Relativno brza dostava i dobro pakiranje.


Jel mogu tx napajati sa 2S baterijom?


Moram još naručiti kameru, monitor i antene.
Lp,
Alex



Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #134
Hvala ti na linkovima.
Trebam te tri stvari do prvog FPV leta napokon. Odkad letim sa APM presretan sam, stavim ga u Loiter i mogu ga barem slikati ili snimit, napokon nakon 1.5 godine.
Lp,
Alex