Skip to main content

Topic: veca krila za wingdragona (Read 12026 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

veca krila za wingdragona

Jel ima tu na forumu majstora iz ZG koji bi bili zainteresirani napraviti mi malo duza krila da pasu na wingdragona i da imaju elerone?  :) Htio bih postici da mi avion bude stabilniji, okretniji i da moze duze jedriti.



Odg: veca krila za wingdragona

Reply #1
da sam ti blize uradio bih ti ja,nije to neki problem napravit,odrezi krajeve original krila,ocrtaj profil na neki kruti materila zalijepi za stiropor i rezi vrucom zicom  8)
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: veca krila za wingdragona

Reply #2
stigla mi je nichrome zica!  8)
dal je za krila bolje koristiti tvrde stiropor ploce  (one kaj su namjenjene za podne izolacije ispod glazura) ili stirodur?

Odg: veca krila za wingdragona

Reply #3
Stirodur je pet puta bolji!

Odg: veca krila za wingdragona

Reply #4
Veca krila napravljena....
usporedba origigi i nova...


Testirao ih jos nisam jer su gotova bila tek veceras.

Selotejp ih je dosta ojacao. Prvo dva kruga uzduzno onda poprijeko s preklopom.

Odg: veca krila za wingdragona

Reply #5
kako mi je drago kad nekom ide tako dobro:)
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: veca krila za wingdragona

Reply #6
Veca krila napravljena....
usporedba origigi i nova...


Testirao ih jos nisam jer su gotova bila tek veceras.

Selotejp ih je dosta ojacao. Prvo dva kruga uzduzno onda poprijeko s preklopom.

I, si ga poletil?

Javi kak je prošlo, baš me zanima rezultat!

Odg: veca krila za wingdragona

Reply #7
Poletio je vrlo malo, no prvi dojmovi su jako dobri. Krila su jako cvrsta i prezivjela pad bez ostecenja. Kompletno su omotana selotejpom i nemaju nikakvih unutarnih ojacanja osim 2 stapica za sis cevape  8)
Dok je dragon letio, letio je vrlo stabilno i imam dojam da ce biti super i stabilan glider, ALI trebat ce i veci rep zbog balanisranja tereta :)

E sad druga strana price.... u zadnje vrijeme mi se javljaju nekakvi glitchevi u radio vezi. Koristim originalnu stanici i prijemnik. Stanica je EFLY 4B-II 2.4GHZ DSSS... nekakav digital system bla bla...  Dogadja se da pomak jednog servoa, uvijek malo pomakne i drugi, a ponekad link padne i ne slusa. Tako je wingdragon poletio i sam si birao smjerove dok je letio iako je na podu u preflight checku bilo sve oke. Otvorio sam prijemnik al u njemu nema nekih naznaka da bi sto bilo potrgano. Morat cu jos otvoriti i stanicu da vidim jel sve zalemljeno i u redu. Ovo me vec kostalo nekoliko padova i penjanja na drvece (vrlo visoko drvece btw.) pa razmisljam cak i da prizemljim flotu dok se problem ne rijesi. Za sad nemam rezervnih prijemnika pa nemogu usporedjivati.

Btw. mali stiropor avioncici koje sam izrezao lete tako lijepo da bi ih mogao citav dan bacati nizbrdo. Fino polako, polako... jos da mi ih netko skuplja i donosi natrag  :D

Odg: veca krila za wingdragona

Reply #8
Probaj ponovo bind-ati prijemnik sa stanicom, meni je skroz izgubio vezu jednom ali nakon bindanja sve šljaka.

Odg: veca krila za wingdragona

Reply #9
koliko se esc grije? meni se desavalo da bixler sa 6 servaca malo pregrije bec na esc-u pa pol sekunde nema komande...

Odg: veca krila za wingdragona

Reply #10
Dobro ti Kroky veli, ak se ESC pregrijava dođe do takozvanog brown-outa, iliti link i sve ode u kujac radi nestabilnog napajanja koje stize iz BEC-a ESC-a...
Jel ti avion odmah počeo divljat il nakon kojih minutu? Si rokao pun gas ili kako se točno dogodilo?

Odg: veca krila za wingdragona

Reply #11
Hvala vam svima na savjetima.
Problemi su se poceli pojavljivati otkako sam presao na 30A turingy esc. Ali nema veze s letom. Tek sto ga upalim, hladnog, on vec bipka da nema signala... ko da je stanica iskljucena.  Znam da problem moze biti i zato ako su prijemnik i predajnik preblizu jedan drugome, ali ni njihovo udaljavanje ne pomaze. Batka je skroz napunjena 1.8 turingy nanotech. Probao sam rebindat i onda radi... neko vrijeme... al onda opet... Jucer sam otvorio stanicu i sve izgleda na mjestu.  Kasno dodjem doma i ne stignem istraziti prije vikenda. Ako nis drugo, vratit cu stari 18A esc. Tak je ovaj debeli overkill za 180W motor.


Odg: veca krila za wingdragona

Reply #13
Ni jedan regler ti ne moze biti prejak za motor!


 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.