Skip to main content

Topic: Moj prvi projekt - Zagi sa video naočalama i lansiranjem raketa :) (Read 9583 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Moj prvi projekt - Zagi sa video naočalama i lansiranjem raketa :)

Plavi me navukao na Zagija nekidan...
pa sam nabavio sve što mi treba, skinuo mjere sa njegove stranice(thnx!) i popodne krenuo u akciju...

kupio sam i lemilicu(jer do sada sam imao samo one kao olovka, a ova je kao pištolj sa trafom u sebi) pa probao na nju spojiti cekas žicu, ali 0 bodova.
onda sam rastavio UPS od 600W jer on daje 24V za punjenje akumulatora, no 0 bodova...
pa sam spojio na 220V preko prekidača kojeg sam skinuo iz jedne sobe (onaj sa regulacijom) i stvar radi! žica čak i svira dok je spojena na struju :)

dakle:






sutra spajam elevone i čupam elektroniku iz sky hawka, jer ne mogu čekati 3-4 tjedan da stigne iz hobbykinga ono što sam naručio pred 3 dana.

recite što mislite, nemojte oštro s kritikama, ipak je ovo prvi puta da sam radio, (a boje sam tako odabrao da dobro raspoznajem gornju/donju stranu, noob što se može :) )

Pozz

Odg: Moj prvi projekt - Zagi :)

Reply #1
neznam kaj bi ti htio bolje :) , si vidio u kom stanju moj leti a ovo je ko novo :D
sve pet, samo hrabro i u nebo s njim

Odg: Moj prvi projekt - Zagi :)

Reply #2
samo naprijed bit će to ok...
 
lp
 
Toni

Odg: Moj prvi projekt - Zagi :)

Reply #3
Odlično Tomislave  ;D

Na lemilicu kao vrh stavi nešto na bazi željeza ( spajalicu recimo ) to bi trebalo raditi ok na 12V.
SIGURNOST PRIJE SVEGA
Mada nisam dobro shvatio - s lemilicom si napajao luk pile ili bušio rupe za servače i batku??

Zagi izgleda odlično, ako ti treba nešto od materijala ili dijelova reci, nabavit čemo.

Kad budeš gotov nazovi pa da ga podesimo.

Pozz

Odg: Moj prvi projekt - Zagi :)

Reply #4
Hvala na nekritiziranju,
prvi je pa mi je bitno samo da leti :) (bar se nadam da hoće, još nije sigurno LOL)

2 Plavi,

ono sa 220V sam rezao profil krila, jer nije imala snage lemilica za tako dugu žicu...
dok za manje rezove po gotovom zagiju ono sa spajalicom radi bez greške :)



od dijelova mi fale horne za elevone i šipkice za spojit na serva, (poslao sam PM članu koji prodaje pa ću vidjeti, ali za sada mi fale i 2 serva).
mislim da će motor skupa sa svojim esc-om biti dosta sa onog mog kupljenog aviona, bar na koju minutu da ga digne gore pa da ulovim vjetar za jedrenje...
pa kada dođe iz HK-a set za zagya, ide to nazad u onaj avion.

naravno, javim se za probni let!  ;D

pozz


 

Odg: Moj prvi projekt - Zagi :)

Reply #5
Pa preduhitrio si me! Ja svog tek danas obljepio prvim slojem. Kasnije slijedi folija pa detaljiziranje.

Odg: Moj prvi projekt - Zagi :)

Reply #6
najradije bi i ja sad napravio jos jednog,prvi kojeg sam napravio je letio kolko tolko dobro al je bio prebrz,a sa drugim sam nesto zajebo,stalno se prevrtao na leđa...


Odg: Moj prvi projekt - Zagi :)

Reply #8
gotov je, sve je ugrađeno(thnx crayox na brzoj isporuci dijelova) i radi, no ne znam hoće li letjeti,
jer je CG 5cm iza(tj 25cm od vrha), a tu je izračun za ovaj model
http://fwcg.3dzone.dk/?wing_span=113%2C5&root_chord=31&tip_chord=13&sweep_type=0&sweep=43&cg_pos=15&show_mac_lines=0

no vjerojatno je to i tu bio slučaj
a sa drugim sam nesto zajebo,stalno se prevrtao na leđa...

probat ću to pomaknut naprijed sa utegom u nosu, jesi li ti to probao?
Valjda bu Plavi uspio poletiti s njime, a kasnije ćemo sve lako podesiti u hodu,




Odg: Moj prvi projekt - Zagi :)

Reply #9
Letit će sa takvim CGom ali će na okretanje gore dole reagirat ko lud. Ja imam dvije vrste baterija po težini. CG je na ovim težima. Kad stavim lakše, mogu surfat po zraku. Jučer sam se jače zaletio prema dole i naglo ga digo gore a on ko da je zaderao zrakom :) ko neki skater...u mjestu se okrenuo

Odg: Moj prvi projekt - Zagi :)

Reply #10
Bravo Tomislave, vidim ja da ti ne budeš dugo početnik, zagrizao si do daske ;D

Odg: Moj prvi projekt - Zagi :)

Reply #11
hvala hvala,

nabavio sam i 1W 1.3GHz FPV setup...




odašiljač je težak 70 grama, kada sam skinuo hladnjak, (jer u avionu mu ne treba, pošto je protok zraka ITEKAKAV) masa je pala na 33g.


Sky Hawk RC plane with hd camera onboard FPV video test


kao što se vidi u sigu, imam razne ideje i dosta sam njih realizirao... pa sam tako nedavno dobio još jednu...
koliko sam skužio, zagi je COMBAT WING u originalu,
pa.... kakav bi to bio combat wing bez malo municije za zabavu 8)

tako je došla ideja o lansiranju rakete iz aviona,

evo video kako sam napravio upaljač:
Electric firework fuse

jednostavno moram probati kako to izgleda dok ga vozim preko video naočala,
mora da ludo izgleda onaj trag rakete iz perspektive pilota(tj. kamere) kada ju se ispali u letu :)

no znam da to nije za zezanciju, pa ću to probati na našem privatnom posjedu samo jednom,
ostalo vrijeme će služiti za aktivaciju dimne naprave na avionu, pa da ostaje trag za avionom u letu


a evo i prekidača koji bu aktivirao raketu u letu,
tj. spoji 12V na onaj upaljač iz videa iznad

Thrust vectoring RC plane + LED lights

Odg: Moj prvi projekt - Zagi sa video naočalama i lansiranjem raketa :)

Reply #12
Zgodan FPV setup... Zanima me di je kupljen i ako ti nije problem izmjeriti potrošnju?  ;)

Odg: Moj prvi projekt - Zagi sa video naočalama i lansiranjem raketa :)

Reply #13
Zgodan FPV setup... Zanima me di je kupljen i ako ti nije problem izmjeriti potrošnju?  ;)
ko da je bitna potrosnja, inace taj od 1W trosi oko 300mA, dosta je 3S 500-650 baterija 

Odg: Moj prvi projekt - Zagi sa video naočalama i lansiranjem raketa :)

Reply #14
Quote
...jednostavno moram probati kako to izgleda dok ga vozim preko video naočala,
mora da ludo izgleda onaj trag rakete iz perspektive pilota(tj. kamere) kada ju se ispali u letu :)

no znam da to nije za zezanciju, pa ću to probati na našem privatnom posjedu samo jednom,
ostalo vrijeme će služiti za aktivaciju dimne naprave na avionu, pa da ostaje trag za avionom u letu

Amaterizam :) ne radi se to od žice iz lemilice, jer nećeš imati to s čime zalemiti  ;D :D a i preskupo je.

Ako već želiš pravi elektro upaljač iz kućne radinosti, onda se to radi od žaruljica, ovisno o izvoru struje i naponu biraš od običnih 3,4 v do onih potrošnih... kojih? onih kineskih za božićnu jelku, 250komada za 15 kn. što jeftinije to bolje gore :) :) :) Naravno serijskih... 220V podjeliš sa brojem žarulja i dobiješ voltažu za paljenje ;)

Sad ona druga stvar da si doma ne zapališ sjenik, auto i sl.. :) ako namjeravaš montirati raketu (opet božićnu .) znači onu sa štapom.. pretpostavljam da si mislio štap ukloniti.. e pa.. taj štap je u stvari stabilizator, i mora biti točno određene  duljine i težine (težina dolazi duljinom) da bi ti štimao CP(centar potiska) i CG. tj. ako staviš raketu na prst, vidjet ćeš da je CG tamo gdje počinje fitilj.

E sad ako želiš eliminirati štap, tada moraš dodati zakrilca i produžiti raketu, tj. bez produžavanja bi morao staviti dugačka zakrilca da bi dobio cp u razmaku od cg od 1/2 do 1 d rakete, čime bi dobila rotaciju i pravocrtno gibanje.. u suprotnom... bolje da uploadam par svojih filmića gdje raketni motor leti pored kamere...  :D