Skip to main content

Topic: Wake park Krško-Brežice (Read 6498 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Wake park Krško-Brežice

Reply #15
To isto imaš i u Varaždinu

Odg: Wake park Krško-Brežice

Reply #16
Lanzare, šuška se da će gimbal od Photohighera za Redicu biti oko 50K?

lp
Toni


Odg: Wake park Krško-Brežice

Reply #18
Lanzare, šuška se da će gimbal od Photohighera za Redicu biti oko 50K?

lp
Toni


Čega 50k?

Ti si svjestan da se radi o 3 mortora i 3 gyra (ugrubo rećeno).
Koji će morati bit veći nego na zenmuseu zbog veče kamere.
A pošto u životo vjerovatno nisi niti jedan elektronički sklop napravio, misliš da je ovo znanstvena fantastika zato što ne znaš kako funkcionira i na kojem principu radi.
Koji će morati bit veći nego na zenmuseu zbog veče kamere.

Nemoj se ljuti al brate pričaš o stvarima o kojima nemaš pojma največa letjelica ti je imala 2 kile i največi fotoaparat ti je gopro1.
I koliko shvatio da ti nema dragog prijatelja Tomislava nikada ništa osim eventualno KK i naze nebi letilo, (koja je jako jednostavna za letenje i štelanje) sa kojiom si isto muku mućio.
I onda ćitaš po forumima okolo šta se piše i onda misliš da sve znaš.

Sory to je moje mišljenje, a svi znaju i na forumu i svi moji prijatelji da ja kažem ono što mislim.
Tako da se sa menom uvjek zna na čemu si za razliku od većine koji jedno govore u jednom društvu a drugo u drugom.
Nadam se da se ne ljutiš. :)

Odg: Wake park Krško-Brežice

Reply #19
Ponekad je pametno i mišljenje zadržati za sebe .

Nismo mala djeca i nije bitno  tko ima većega (milim na letjelicu ).

Svrha foruma je razmjena iskustava . S obzirom da si uvijek više nego korektan u kontaktima vjerojatno je post rezultat vručine koja vlada .

Pozdrav svima
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Wake park Krško-Brežice

Reply #20
A šta si ti tonijev privatni sasvjetnik ili neki psiholog pa meni govoriš šta je pametno.
Kada si tako pametan drž svoje savjete za sebe kada je "Ponekad je pametno i mišljenje zadržati za sebe."
Stari drž se svog posla i ne guraj nos tamo di mu nije mjesto.
Da znaš o čemu se radi nebi se ni javio.
A pošto neznaš razumijem da misliš na ovo (nije bitno tko ima većega (milim na letjelicu )).
Vjeruj mi nema to veze sa tim više sa nečim drugim
a to je kratko rećeno i svima razumljivo nemoj pričati o stvarima o kojima nemaš pojma.
Neču previše u offtopic a sa tonijem sam se čuo već preko PM tako da ne idem u offtopic ovdje.
 
 
 

Odg: Wake park Krško-Brežice

Reply #21
 Dakle, osjećam potrebu dodatno pojasniti 50K. Upućeni već znaju o čemu je riječ. Al evo da ne ostane nedorečeno, ili nejasno s moje strane.
 
 Kada se pojavio Zenmuse mi hobisti bili smo oduševljeni stabilnom slikom koju pruža. Naravno sve nas je brzo ohladila njegova cijena od 3500 američkih dolara, a isto tako i ograničenost tek na nekoliko dslr aparata koje za sada nosi - NEX5/7 i GH2. Isto tako njegova povezanost isključivo na DJI WMK kontroler, koji je još dodatnih soma i kusur američkih dolara, dodatno je ohladila želje.
No, s druge stane kada se sve stavi na papir to na kraju dođe cjenovno kao jedan dobar full frame dslr s dobrom lećom. Dakle sve je kao i inače jako relativno.
Kada je Photohigher najavio svoju HERO verziju poveselio sam se da dolazi konkurent koji će biti možda jeftiniji. E, tu sam se izgleda gadno prevario. Jer prema najavama njihovih dilera, a i njih samih, cijene će se kretati od kojih 2 tisuće novozelandskih dolara pa sve do visokih 50K – 50 tisuća novozelandskih dolara.
@ Hypam: the prices are not fixed yet but the range for the gimbals is between 2k and 50k (NZD $)
 
 This information comes directly from Photohigher.
 You have to understand that the HERO gimbal is a really stunning product in terms of technology and research. The HERO 3D will be able to carry 2 red camera for example, adjusting intraocular distance ,focus and so on.
 It's not cheap but it's not dedicated to small budget production too
izvor informacije:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1663773&highlight=photohigh+hero+gimbal
Ovu informaciju je objavio Catlord koji je jedan od Photohigher zastupnika u nastavku vidljivo:
http://www.1001copters.com/16-nacelle-gyro-stabilisee
Poveselio sam se da ćemo barem za GO PRO imati nešto jeftiniji gimbal al izgleda da ništa od toga. Cijena će i za njega biti visoka. Cijena gimbala za fotić tipa GH2, 550D trebala bi navodno, prema najavama, biti negdje na pola puta između 2-50K. Dakle za nas hobiste, u koje se i sam ubrajam, teška katastrofa. Ova krajnja cifra odnosila bi se na gimbal koji je u stanju nositi dvije RED EPIC kamere, vjerojatno za potrebe filmskog 3D snimanja.
Možda na kraju ipak bude nešto i dobro u tome pa barem DJI spusti cijenu svog proizvoda. A možda i ne. Tko zna!? Za nas hobiste opet nedostižne, za filmsku industriju vjerojatno i prihvatljive cijene jer veliki kran na setu ih stoji oko 70 tisuća eura, pravi helikopter oko 2 tisuće eura po satu. Ako HERO bude nosio REDICU i bude stadycam u zraku njima će se to sigurno isplatiti zbog mogućnosti koje multi nudi. Zamislite samo stabilnost koju već sada pruža Zenmuse ali s REDICOM.        

No, tek nam predstoji vidjeti koje će stvarne biti cijene, koje naravno, da ne bude zabune, ne oblikujemo mi ovdje na forumu.  
lp
Toni
 
  
 
 
 
    
 

Odg: Wake park Krško-Brežice

Reply #22
Super je to kad je cijena 2k-50k. Možeš se dvostruko pohvalit. Kad te neko pita koliko si platio ti veliš ja sam kupio za 2k ali inače je 50k :D
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Wake park Krško-Brežice

Reply #23
Upravo tako, već ćemo se mi nekako snaći u cjeloj priči, tu smo majstori.  :D :D :D :D :D

lp
Toni

Odg: Wake park Krško-Brežice

Reply #24
Totalno se slažem, da je 50k eura budalaština na kvadrat ali kad ima ljudi koji to trebaju i koji su to pripremljeni da plačajo onda neka. Znam da ga mi nečemo kupiti za sebe.
Ali ovi motori se koriste na mikrokalibracijama na onim znanstvenim teleskopima i sami piezo motori koštaju puno novca ali 50.000 eura ili dolara je too much.

I opet ista priča. Dal li ima kupaca za Bugatti Veyron Super Sports 2.4 milijona eura, šampanjac boca 275.000 eur i tako dalje. Ima jih i to puno.

Znači drugi čemo se snalaziti kolko god se da. Da bi barem se netko upustio u tu elektroniku i prokužio stvari pa da sami napravimo nešto i da se to prodaje po 50k eura, to bi bilo super.
Ovi naplačuju i KNOW HOW. Ja im dajem ruku jer svaka čast da netko to napravi i naplačuje.
Lanzar
______________________________________
Sky is no limit.
www.kopterworx.com
www.facebook.com/kopterworx

Odg: Wake park Krško-Brežice

Reply #25
Amen
MAK Zapad