Skip to main content

Topic: Taranis X9D PLUS - Najpovoljniji dućan za ovu stanicu u EU - provjereno!! :D (Read 4127 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Taranis X9D PLUS - Najpovoljniji dućan za ovu stanicu u EU - provjereno!! :D

Kupujem Taranisa pa bi htio provjeriti kakva su iskustva s kupnjom u EU, gdje ste vi kupili vaš  I slicno tome. Zahvaljujem :)



Edit: Stanica stigla, sve po PS-u jedino cu morati kupiti konverter za UK wall charger ali s time sam bio upoznat kada sam kupovao u tom dućanu.

Stanica kupljena u ovom dućanu; http://rclife.co.uk/Frsky-RC/Taranis-X9D-Transmitter, ukupno cijena sa pošiljkom 1680kn, nema carine(Naravno EU)!! :D

Vlasnik ducana ima iskustva u ovoj industriji, otvorio je svoj ducan kako bi ponudio kvalitetnu robu po najboljoj cijeni a I sam je hobist!

Jako sam zadovoljan I brzinom dostave I customer support-om I toplo preporucujem kupnju doticne stanice sa ovog ducana!!



InnovationMatters



Odg: Gdje Kupiti Taranis plus radio u EU, koji ducan?

Reply #3
Hvala na brzom odgovoru ekipa! :)

Steta sto imaju samo combo RX I TX plus beskoristan case a podize cijenu podosta, inace bih odmah narucio ali izgleda da cu morati jos malo pogledati okolo.

InnovationMatters

Odg: Gdje Kupiti Taranis plus radio u EU, koji ducan?

Reply #4
Btw, Koje su razlike izmedju mod1 I mod2 taranisa osim naravno throttle palice?

Kontam da bi uzeo mod1 ako moram pa bi samo podesio opruge za mod 2 sticks.
InnovationMatters

Odg: Gdje Kupiti Taranis plus radio u EU, koji ducan?

Reply #5
Nema razlike, na jednoj strani popustis saraf, a na drugoj stegnes i prebacis u stanici na mod 2

Odg: Taranis X9D PLUS - Najpovoljniji dućan za ovu stanicu u EU - provjereno!! :D

Reply #6
Eto da obnovim temu I podijelim iskustvo u nabavi Taranis X9D plus stanice iz Europske unije u nadi da ce biti od pomoci kolegama letačima koji su zainteresirani za ovu stanicu. (Prvi post je uređen!!)




InnovationMatters

Odg: Taranis X9D PLUS - Najpovoljniji dućan za ovu stanicu u EU - provjereno!! :D

Reply #7
Pozdrav.
Nov sam u ovim "zračnim strujama" (da ne kažem vodama) i treba mi (za početak) dobra stanica.
Plan je do proljeća letjeti na simulatoru, a onda se nadam u proljeće kupiti kakav Durafly avion.
Trenutno na simulatoru koristim Futaba e6x (posudio mi kolega s posla dok ne nabavim nekaj svoje).
E sad, pročitao sam dosta postova vezanih uz odabir stanice (i na ovom forumu i vani) i koliko shvaćam Taranis x9d je trenutno najbolja kupovina u cjenovnom rangu 200-300 EUR. Prvi izbor je bio Spektrum, ali su me kolege forumaši odgovorili sa svojim argumentima.... Slično i sa Futaba stanicama....
Dadorcp, kakvi su dojmovi nakon kupovine?
Očekivanja ispunjena? Kvaliteta izrade prihvatljiva/dobra?Trainer konektor je isti kao i na Spektrumu? Koliko sam shvatio može se na simulatoru koristiti i preko USB kabela....
Može li se (bez kvarova naravno), biti miran neko vrijeme sa ovom stanicom (s obzirom da podržava do 16 kanala i telemetriju što je zgodno za nekakve buduće upgrade modela)?
Rabljenih baš i nema po oglasniku... Ili ljudi ne prodaju (dobra je) ili nitko ni ne kupuje nove...
Sviđa mi se što je na opentx platformi i što se može spojiti na PC. Informatičar sam po struci i sve bih rado spojio na PC :-), pa mi je ovo bonus.
Hvala i na linku za shop. Još uvijek najpovoljnija cijena (u odnosu na HK, ebay).
Naravno, ako još tko ima stanicu i riječi hvale ili negativnih komentara, molim neka se javi....
Hvala i pozdrav,
Darko

Taranis X9D Plus

Reply #8
Bok Daddy,

Dojmovi nakon kupnje fantasticni!! Očekivanja i vise nego ispunjena, kvaliteta izrade svjetska sa malom zamjerkom u svezi plasticnih tipki oko ekrana! 

Dakle, osobno nisam to dozivio na svojem Taranis-u ali sam svjedočio na svoje oči kako je plastika koja je ujedno i set tipka i podupirač tipki se odvojila od postolja. Laički rečeno; desna skroz donja tipka je 'propala' unutra.

Realno nikakav problem za popraviti ali iziskuje otvaranje taranis-a i samim time poništanje garancije stanice. Ovaj slučaj nije pravilo, što vise prvi put da sam čuo(u ovom slučaju doživio) za takav peh!

U svezi trainer porta, zaista nisam to nešto posebno prakticirao u svojoj rc 'karijeri' tako da ne bih znao reći iz prve ruke. Da, stanicu se može povezati sa simulatorom na kompjuter bez problema!


Sve u svemu, bilo tko da me pita koju stanicu kupiti za bilo koji RC model moja preporuka je Taranis X9D Plus, period!

Tu nema greške kako god okreneš, zaboravi na pristupačnu cijenu i fokus samo na kvalitetu ACCST hoping frequency protocol tehnologije koja čak i prednjači ispred Futaba-e i Spektrum-a, pouzdanost i domet je vrlina ove stanice.

 Telemetrija, Heptic i Voice feedback uz napredne programske funkcije i programska uvjetovanja su standardne stvari kojima se Taranis diči zahvaljujući OpenTX-u!

Daleko sam od eksperta, ali zaista ova stanica je vrijedna spomena!
InnovationMatters

 

Odg: Taranis X9D PLUS - Najpovoljniji dućan za ovu stanicu u EU - provjereno!! :D

Reply #9
dadorcp hvala puno na review-u.
Znači nema greške sa Taranisom.
U tom slučaju, naručujem.
Hvala i pozdrav,
Darko