Skip to main content

Topic: Bixler 2 FPV (Read 20093 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Bixler 2 FPV

Reply #30
Uuu, letenje iz auta.
Mozda najbolja ideja koju sam ikad cuo!

Odg: Bixler 2 FPV

Reply #31
Zašto ne. Ja sam napravio produžni kabel od TX do predajnika dug 2,5m. Mogu sjediti u autu i grijat-hladiti se, a predajnik na krovu objašnjava prijemniku što želim :D .
Kolege su stavile i monitor na volan da imaju veću sliku. Sve se može ako se hoće... :)
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Bixler 2 FPV

Reply #32
Moje batke ne ostavljaju crni trag, Bodul i ja smo trazili upravo to po mjestu gdje je pala ali nista... :)
Bilo je malo krvi okolo ali ne crnih tragova... Buuuu

Odg: Bixler 2 FPV

Reply #33
ne znam jel netko letio iznad pruge dok vlak ide, tu u ZG ih baš i nema puno oko naših livada... (na sreću!)
ali ja sam danas imao prilike slučajno potrefiti teretnu kompoziciju i s 1.2 i s 5.8,  dobije se potpun ispad slike na par sekundi,

valjda je to jaka struja( i uz visok napon jasno) a možda nešto i iskri sitno ona strugalica po sajli, pa stvara RF...
pa dok sam letio oko 1MW RTV tornja koji odašilje na svim mogućim frekvama, nema smetnji uopće, zanimljivo.
ovo je valjda RF swamping po jaaaako širokom spektru  :D

uglavnom,
tamo di sam pred oko tjedan dana imao super sliku 1600m, danas smetnja oštra, iznad pruge,
kada se prođe cca 100m, više nema problema s 1.2.

vidi se i na snimci vlak

isto sam vidio pred oko 2 god da se dogodilo i shanmau, ali sam to pripisao tome da je to turbo moderni brzi vlak od 350 km/h...
pa eto, i mi imamo 'moderne' vlakove  :D  ;D
http://tinyurl.com/vlakRF

Bixler 2 FPV

Reply #34
Letio sam ja par puta 20m iznad vlaka ali nisam nista smetnji primjetio...

Odg: Bixler 2 FPV

Reply #35
jel bio dizel?  :D



Odg: Bixler 2 FPV

Reply #38
a to je lagani putnički i još vrlo kratki, s lokomotivom i 2 vagona,
vidiš da je ono teški teretni s lokomotivom i 27 vagona, pa valjda više struje cucla i šprica RF :)

nego, hmmm, jel ti od tada kada si ga pratio zeza long range oprema ili ? da nije povezano? čisto da znamo za ubuduće  :o
http://www.flyfreak.net/fpv-i-ap/problem-sa-rangelinkom/

Bixler 2 FPV

Reply #39

a to je lagani putnički i još vrlo kratki, s lokomotivom i 2 vagona,
vidiš da je ono teški teretni s lokomotivom i 27 vagona, pa valjda više struje cucla i šprica RF :)

nego, hmmm, jel ti od tada kada si ga pratio zeza long range oprema ili ? da nije povezano? čisto da znamo za ubuduće  :o
http://www.flyfreak.net/fpv-i-ap/problem-sa-rangelinkom/

Moras ti imat veci vlak... Nebi rekao da mi je vlak ostetio rangelink. :)
Al jutros sam opet letio, domet koma, vec na 1km baca failsafe. Ko da je sve slabiji...

Odg: Bixler 2 FPV

Reply #40
pa ti leti pored vlakova  :-[

kada se vratim s GO možemo se naći na livadi pa probaš bindati na moj rangelink TX i letiti.
odamh buš vidio jel problem u modulu na tlu ili u prijemniku u zraku.
a onda i to lako testiramo jel do antene ili čega već...

Bixler 2 FPV

Reply #41

pa ti leti pored vlakova  :-[

kada se vratim s GO možemo se naći na livadi pa probaš bindati na moj rangelink TX i letiti.
odamh buš vidio jel problem u modulu na tlu ili u prijemniku u zraku.
a onda i to lako testiramo jel do antene ili čega već...

Morat cemo. A ako je do TXa idem trazit tog malog kineza mamicu mu kosooku!

Odg: Bixler 2 FPV

Reply #42
Letilo se malo, ali ovaj puta imamo i kako to sve snimit :) Bixler 2 FPV


Mini minima prijemnik je spojen na LRS u PPM modu, rc link na 2.4 se ubi na 5m od lrs-a no nema kabla i sve radi kako treba. Na modelu je bio na nosu neki eksperiment mojeg kolege koji je natrag na zemlju putem 2.4 vraćao gps informacije, nevezano za moj let. čim se uhvati vremena idemo dalje...


Odg: Bixler 2 FPV

Reply #43
malo danas poslije tenisa, a prije kiše  8)


Odg: Bixler 2 FPV

Reply #44
Tom kakav gimbal za fpv kameru koristis na bixleru?