Skip to main content

Topic: Evo, Matjaž napravio novi X8 :) (Read 6784 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Evo, Matjaž napravio novi X8 :)

FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Evo, Matjaž napravio novi X8 :)

Reply #1
bolesno!!!!!  :D

Odg: Evo, Matjaž napravio novi X8 :)

Reply #2
čini mi se da je to kopija ovoga koji leti dosta dulje...

Quote
With 4kg copter, 4kg payload, and 4kg battery ( = 8S2P 12500mAh gensace.com) this gives 44min flighttime.

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1994599&page=999


ja slažem jednog manjeg koji bu letio 90 minuta prazan
oko 60-70min s fpvom
a oko 45min s brushless gimbalom
ništa revolucionarno,

postoje i rusi koji su letili oko 150 minuta ali ne žele reći kako niti dati više filmića,
pa postoji sumnja da je fejk.
a kada se model posloži kak spada, na kraju sve ovisi o batkama, omjer mAh/g,
ove koje su nama amaterima godinama dostupne su smiješne naspram performansi koje su već danas moguće ali samo za neke ljude...
pa se i u tom grmu skriva zec za duge letove nekih igrača. živi bili pa dočekali da dođe na tržište  ;D

Odg: Evo, Matjaž napravio novi X8 :)

Reply #3
A zašto misliš da mora biti kopija? Osobno mislim da to nije nikakva mudrost sa tako dobrim motorima. Imam dojam da te nešto smeta kod Kopterworxa, zašto? Ja sa Matjažom imam samo dobra iskustva.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Evo, Matjaž napravio novi X8 :)

Reply #4
ma dečki su ok, nemam ništa protiv njih
ali pročitaj opis filmića pa buš vidio na što mislim... niti su oni to prvi napravili a niti najdulje leti u toj klasi(jer je težak frame)

ok je stroj, za profiće dušu dao, prodat će oni to vjerujem za dobre pare.  :)
jer ostali lete npr 10 minuta, tvoj oko 12-15 ne?
i sada ako imaš u ponudi neki od 40+ minuta, pa to je super.
s dva paketa batki si cijelu tekmu u zaku s prekidom u poluvremenu,
ako netko treba takve ekstreme jasno, a do nedavno to nije bilo moguće za tako male pare...
za koju godinu s pojavom boljih batki, bude bilo moguće i 3-4h, sigurno.

velim ,rusi jedni već par mjeseci rokaju oko 150min, ali šute ko zaliveni o batki...  8)

Odg: Evo, Matjaž napravio novi X8 :)

Reply #5
Drago mi je da tako misliš :). Natipisi? hah ... business ;).
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3


Odg: Evo, Matjaž napravio novi X8 :)

Reply #7
U batki ne mora biti ništa drugačije, generalno je pravilo: more voltage, higher efficiency, točan graf omjera ne znam.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Evo, Matjaž napravio novi X8 :)

Reply #8
Da kada nema razlike  u batki zašto ne letite onda na NIMH baterije?
Zašto onda ljudi rade toliku razliku izmedu zippy i nekih puno skupljih baterija?
 :)
 

Odg: Evo, Matjaž napravio novi X8 :)

Reply #9
Eh, Majk jbg..., pa naravno da se lipo podrazumjeva, a  zakaj je npr. GensAce? Zato kaj su bolje... nikakva mudrost, imaju veći kapacitet i manji unutarnji otpor, pedantnije su složene i koriste čišće materijale... Ono, bolje su, fakat su bolje.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Evo, Matjaž napravio novi X8 :)

Reply #10
pa ljudi moji sve je skupa bitno kao sto su i motori i regleri pa pogledajte koje su samo to lopate od propova a u ostalom koliko para toliko muzike  ;D
svaka čast :)

Odg: Evo, Matjaž napravio novi X8 :)

Reply #11
Kaj je,je, ove propove nebi nazval lopate, nazval bi ih vesla ovakve propove mozes koristiti na luftiću za veslanje, ali ruku na srce vrlo impresivna makina, nisam vidio da li se rastavlja za transport ali bogami moras uz ovo imat i impresivno veliki auto da ju potovariš i prevoziš.

Lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Evo, Matjaž napravio novi X8 :)

Reply #12
Marjan, pa to mora ići u tvog Golfa s regama iz Dubrave  :D
Impresivna makina, nema kaj, komercijalna namjena je jasna (kak veli Dottore - tekme, koncerti...), tak da bude sigurno klijentele  :)
MAK Zapad

Odg: Evo, Matjaž napravio novi X8 :)

Reply #13
Pratim već jedno vrijeme dali netko nešto radi sa U serijom Tiger Motora, i tko će drugi nego Matjaž  :)
E sad neznam dali su to standardna U serija ili dao da rade po njegovim specifikacijama ali mi bar tako izgledaju.
http://www.rctigermotor.com/show.php?contentid=210
To je bolestan motor sudeći po svim aspektima, mislim da je stvar jasna gdje se i zašto koristi taj motor.  8)
Motori s niskim KV-om i "veslima" od propelera i k tome još u X8 konfiguraciji = dobitna kombinacija
Ovaj stroj bi mogao dići 2 RED epic za snimanje u 3D-u i k tome još bit dosta dugo u zraku.
Ako dobijem na lotu složit ću si jedan takav za letenje u FPV-u, a mogao bi otić s njime i na bauštel radit.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Evo, Matjaž napravio novi X8 :)

Reply #14
Kako je sve to super samo sta nitko ne postavlja pitanje isplativosti takvog projekta, recimo X8 + Alexa ili RED...ako sagledamo realno da ce u zraku biti 100-120 hiljadarki eurica i ako uzmemo u kalkulaciju da je dnevni najam takve opreme cca 4-5% vrijednosti pitanje je tko ce ti dati 4-5 hiljada eura za par letova dnevno ili jos bolje kad ces isplatiti takvu investiciju.....
A zamisli tek da padne, odes u prvi pevec, kupis komad sajle i okacis se na prvo drvce  8)


Ti motori su standarna U serija, mozes i naruciti da ti naprave po tvojim zeljama sa tvojim logom ali ako uzimas minimalno 100kom...opet hrpa para


I naravno da sad leti prazan 40 minuta, kad ce biti gore nosac kamere od cca 3kg i Alexica od 10kg bit ce to 10-15 minuta