Skip to main content

Topic: Diogena sam poslusao! (Read 41527 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Diogena sam poslusao!

Reply #75
jaooooooooo

sada kad si spomenu vruci auto

imam 10 komada koje sam uzeo jutros za letenje na koje sada idem a malo su se zagrijale na suvozačkom sicu....

jaoooo....

Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Diogena sam poslusao!

Reply #76
bok ljudi otvorio sam zasebnu temu o lipo jel me zanimalo par pitanja,pa me gospon marijon uputio na ovu temu

pitanja su ovako glasila

dakle -na koji nacin se spajaju clanci unutar njene jezgre ovisno imala ona 2 ili 3 clanka,pogotovo 3s jel opet idu 2 zice van plus balanser,jel slican nacin  spajanja kao i nimh i nicd
         -jel steti ista ako regler moze vuc do 120A a baterija 5000 30c  preracunato 150A              
         -i sta se desi ako se spoje trenutno 2 zice znaci taknu i odmaknu jel se lipo moze unistit ili se samo prazni

prvu natuknicu sam skuzio manje vise sve ali zadnje dvije bi molio odgovor   hvala   8)

Odg: Diogena sam poslusao!

Reply #77
Poslušaj i ti Diogena: ne zajebavaj se sa lemljenjem LiPO članaka, pogotovo sa onima od 5Ah/30C !

Čisto sumnjam da si spojio dvije žice, ako je baterija bila imalo puno to je trebalo svijetliti kad kada se zavariva, a baterije bi se nadule kao da su se najele graha.

Uzmi gotov paket sa UH i ne čačkaj...

Regler bi trebao izdržati maksimalnu struju koju baterija može dati uz neki faktor sigurnosti koji je kod kineza puta dva. Mak simalna struja opvisi i o trošilu, ne samo regleru i bateriji, pa pitanje nije dovoljno jasno da bi se usudio proricati što bi se moglo dogoditi.
Damir.

Odg: Diogena sam poslusao!

Reply #78
dobro ti Diogen kaze,
narocito ovaj primjer sa Grahom je prikladan,

a sto se moze desiti sa tvojim baterijama - isto kao i kad se najedes graha ali jos mnogo gore !!!
ne cackaj,da , i ja ne bi jer toliko nisu skupe nove (kod Marija ili Zac-a)  da se isplati riskirati,
pozdrav

Odg: Diogena sam poslusao!

Reply #79
diogena treba slusati, a sa lipicam se ne treba zajebavati
struja zakon, nitro USTAV


Odg: Diogena sam poslusao!

Reply #81
Glede NiMh baterija, ono da se griju kod punjenja, to se i meni dešavalo do te mjere da se bužir već smekša, i to na automatskom programu. Ovi novi prenapredni punjači znaju odrediti unutarnji otpor baterije, pa ga onda i prate i na osnovu promjene unutarnjeg otpora (povećava se s temperaturom) određuju temperaturu batke. E sad, i baterije su napredovale pa im je unutarnji otpor dosta manji nego prije (i to za istu kemiju, npr GP NiMh 1100 u mom slučaju) a i taj gradijent je manji i to onda punjač shvati kao da je batka hladna i dodaje štroma preko mjere pa se stvar jako zagrije. Rješenje: iskoristit mogućnost priključenja temperaturne sonde koja omogućava mjerenje stvarne temperature baterije i oraničenja iste na npr. 50st.C, ili korištenje "ručnog" zadavanja tj. ograničavanja struje punjenja, na recimo 2C. Na automatskom programu su npr. GP1100 bile pune za 15min (4C), i pri tome toliko vruće da ih se nije moglo držati u ruci, a pri punjenju sa 2C su jedva mlake.
Ako netko uopće još koristi NiMh ...

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG



Odg: Diogena sam poslusao!

Reply #84
Ja vec skoro 4 godine radim sa LiPo NIKADA se niti jedna nije grijala kod punjenja  !!!!!!!!!



Odg: Diogena sam poslusao!

Reply #86
fala ljudi,naravno da se nebi naje.... sa lemljenjem nije neka lova u igri velika pa da glumim sam svog majstora...nego me
opcenito zanimala grada te baterije posto svi znamo da se nimh i nicd mogu slagat i lemit do mile volje i nema straha...
a kako se i reklo bateriju sam punio prvo punjenje s 2A 7.4v bila je ko gemist vec ostala punjenja sa 4-4.5A i opet hladna
pa se pito jel moguce da je sve u redu s njom....  ;D

uglavnom razbili ste mi misterij o baterijama i o grahu...   :D

tak da cu mirno spavat  8)

Odg: Diogena sam poslusao!

Reply #87
fala ljudi,naravno da se nebi naje.... sa lemljenjem nije neka lova u igri velika pa da glumim sam svog majstora...nego me
opcenito zanimala grada te baterije posto svi znamo da se nimh i nicd mogu slagat i lemit do mile volje i nema straha...
a kako se i reklo bateriju sam punio prvo punjenje s 2A 7.4v bila je ko gemist vec ostala punjenja sa 4-4.5A i opet hladna
pa se pito jel moguce da je sve u redu s njom....  ;D

uglavnom razbili ste mi misterij o baterijama i o grahu...   :D

tak da cu mirno spavat  8)

čudi me da diogen nije reagirao na lemljenje po ni-xx baterijama ....

nisam neki stručnjak ali su me ubjedili da se ni-xx bateije ne smiju lemiti već samo točkasto varenje dolazi u obzir...

Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Diogena sam poslusao!

Reply #88
čudi me da diogen nije reagirao na lemljenje po ni-xx baterijama ....
nisam neki stručnjak ali su me ubjedili da se ni-xx bateije ne smiju lemiti već samo točkasto varenje dolazi u obzir...

Može se lemiti, ali teško je dobro zalemiti, zato se obično točkastim zavarivenjem stave listići, na koje onda možeš lemiti kaj hoćeš ....

Kod lemljenja LiPO koriste se posebni aditivi za lemljenje zbog aluminijske folije na kontaktima (kod nas teško nabaviti)

Odg: Diogena sam poslusao!

Reply #89
meni to vise izgleda kao limic,nego kao listic.
zar ti listici ne moraju biti od metala?