Skip to main content

Topic: RES (Read 40853 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: RES

Reply #45
Jel mi možeš poslat adresu PP. Reci kad ideš sljedeći put.Super, ja si uzmeme najmanji i najveći a šinku dam za F5j


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: RES

Reply #46
Duje,

Mislim da je ideja oko zabrane korištenja kompozita tu zbog cijene. Naime ako se dozvole sve điđe što tehnologija danas dopušta, onda onaj koji ima pristup najboljoj tehnologiji (i/ili ima najviše para) za red veličine prestigne sve ostale a tu se kvari duh natjecanja/druženja.

Ponovno ću se osvrnuti na finski rally gdje natjecatelji jedan drugome smiju ponuditi 1000€ i taj MORA prodati svoj auto za tih 1000€ - ne može odbiti. Voze se krame ali je ultra zabavno i na taj način je fokus na vozaču i zabavi umjesto na "tko jači kvači".

A što se tiče Saleta njemu ćemo naći jednu prijateljicu noći dan prije natjecanja "all inclusive" da malo izjednačimo :)


Odg: RES

Reply #48
Hahah ovo je predobro, vjerojatno su mu ispod zemlje podmetnuli metalnu pločicu da je tak odskoćio.


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: RES

Reply #49
Ajde mi prvo objasnite kaj je zapikavanje pa bumo sredili ostalo.
Zapikavanje je ovo, s time da ako je zemlja mekana model zna ostati zaboden kao koplje !

http://www.youtube.com/watch?v=dhxMsG-D19E
Damire sta reklamiras tudje filmice ... imamo i mi svoje ;)
http://www.youtube.com/watch?v=G3ixkhOoWwg
Legendarno Sasino zapikavanje ...

Marko, ma gdje si ga samo izvukao :)  Sjecam se tog slijetanja kao da je bilo danas. Dosao sam prerano i brzo na tocku i jos me omela termika na slijetanju sto je na kraju rezultiralo ovakvim zapikavanjem. Zemlja je bila prilicno tvrda pa je model zato tako odskocio. Vjerovao ili ne za taj ali i sljedeci start sam dobio 1000 sto samo potvrdjuje teoriju da moras krstiti model da bi bolje letio :)

Da je bilo samo malo srece Kmoch je na toj tekmi mogao biti evropski prvak. U finale je usao kao 11 iz kvalifikacija i u prva tri starta finala je vodio sa maksimalnim brojem bodova(3000). Onda je koncentracija malo popustila pa je zbog losijeg slijetanja u 4 startu zavrsio na 8 mjestu.

Za divno cudo rezultati jos uvijek postoje na webu organizatora pa evo link koga zanima:

http://www.ave.sk/modelari/hlavna.htm


LP,
        Sasa

Odg: RES

Reply #50
Ma i meni je to slijetanje ostalo u sjecanju makar nisam bio tamo! :)
Steta model ... al je efektno i zabavno za vidjet a i zaradio si 1000, nekad treba i riskirat!! :)

Odg: RES

Reply #51
Ovo je prestrasno Sasa...tako treba, do Kine zabit ako situacija zove!! :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Odg: RES

Reply #52
Izvrsna ideja. Ako zaživi preradit cu stari F5J-N da zadovolji klasu. Imam i neku CNC glodalicu na raspolaganju, ako treba pod onim navedenim uvjetima :)




Odg: RES

Reply #53
Da se malo i ja pridružim.
Bilo je govora o slaboj upravljivosti jedrilica koje od komandi imaju samo horz. i vert.
To je samo donekle istina. Mislim da je kod jedrilica koje imaju takve komande bitan oblik, veličina i izvedba tih komandi.
Konkretno mislim na jedrilicu BOT koju najradije letim.
Napravljena je u smanjenoj mjeri, raspon krila cca 2,2 m.
Horizontalac je izveden po pendel načinu, znači, cijeli je pokretan. U kombinaciji sa vertikalcem, u zaokretima je vrlo poslušan i ne treba cijelu vječnost da napravi krug.




Odg: RES

Reply #55
Već duže planiram modernizirati BoT.  Originalna ideja je bila ići na iste ili malo veće dimanzije ali sada se promijenila na 2 metra.

Želje:

promjena profila na AG35 - AG38, balza D box, ramenjača balza vertikal web + carbon lajsne + kevlar oplet

2 spojlera

2m krilo u komadu - mogu to transportirati a lakše i jednostavnije

"full flying" rep  HT21 - pomaknut ispred vertikale

Pod (drveni - eventualno - ali mislim da neće biti moguće - krilo montirano na pilon)

Boom - ribičija

Trenutno sam u dizajnu ramenjače (pokušavam naći suvislu matematiku sile na bungiu - gumi) + igranje sa profilima po krilu - BoT i u originalu mijenja profil 4 puta - pa su to zanimljive analize

Kako moj 8 osni CNC (čitaj lijeva ruka) nema previše slobodnog vremena opcija usluge CNC rezanja je izgledna.

Malo sličnih pokušaja.

if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: RES

Reply #56
Jedno od rješenja za drveni pod.
Preko šperovih polukružnica povuku se uzdužnice od balze 2mm i to sve x2.
Tako spojeni ''čamci'' se slijepe i u nekoliko slojeva  ustakle.
Tako sam riješio pod DLG-a kog upravo radim. Valjda se neće raspasti  :D.

Odg: RES

Reply #57
Ma loše sam napisao. Nije problem u podu (gondoli) to se složi iz drveta bez frke. Milsio sam na pilon za krilo. Pilon nema smisla raditi ako nije dobro aerodinamčiki oblikovan i ako (tlocrtno) krilo ne koristi manju površinu nalijeganja - e tu se sa drvetom javlja problem čvrstoće.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: RES

Reply #58
Zapikavanje.

Nema štete na modelu - ulovljena je milisekunda udarca - koja fleksibilnost.

if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: RES

Reply #59
Ovo izgleda brutalno, ovo na krilima su kočnice, je tak?
Spektrum dx7s i razni modelčeki