Skip to main content

Topic: Pitanje (Read 5103 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pitanje

Pozdrav,trebam iskusno mišljenje o ovim naočalama ( http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__20672__Fat_Shark_Predator_RTF_FPV_Headset_System_w_Camera_and_5_8G_TX_.html). Dali je omjer cijene i kvalitete dobar? Kakva je slika?Sta mi jos treba uz to da bi imao kompletan FPV,bez OSD-a i tako toga...? Znaci trebam samo cisti FPV i naravno da je slika što bolja. Ako ih niste probali bar nekakvo hipotetsko mišljenje i ocjenu... Pozz 8)

I da imam Auroru,a planiram uzet easy stara...Nasao sam i review na njihovoj stranici ali neznam koliko je to pouzdano,pa mi treba objektivno mišljenje hvala!  :-*


Uploaded with ImageShack.us

Odg: Pitanje

Reply #1
Uzmi letece krilo, deset puta je bolje za fpv od easy stara !


Odg: Pitanje

Reply #2
Fat Shark Predator Review

meni je u wishlist, zgodno je da je sve u kompletu ( za prvu ruku)
head tracking je plus
cijena kompleta malo vise nego samo naocale + head track + vtx + vrx + bat + ...

field of view je nazalost malen
domet slab - ali ne moras odmah kupiti jaci

no trenutno je prodano i ne zna se hoce li biti za 50 dana ili vise

Odg: Pitanje

Reply #3
Pa i mislio sam na krilo kasnije,ali mozda i odmah puknem na njega...Koliki je domet? Kakva je slika? (Nebih bas vjerovao tom liku sa youtubea...) Vrijedi li tih para? Sta jos trebam da bi mogao letit u FPV-u?


Uploaded with ImageShack.us

Odg: Pitanje

Reply #4
Domet je 300m ( neki kazu do 500) sa stock antenom ako napravis ili narucis on gljivastu i sl za 5.8 ( ima po netu) duplo vise,
mozes kasnije staviti jaci odasiljac za 60$ ima direktna zamijena no nije duplo jaci dupli domet,
slika je ostrija ali manja ( kao da gledas manji televizor),
cijena je trenutno najbolja za komplet, mozes jos samo uzeti par dolara stalak i servace za headtracking.

Ne trebas nista dodatno kod tog kompleta - stavi na avion i vozi.

Naravno ako zelis bolje da ima no u 300$ naocale s svim nema konkurencije, samo da kupujes odvojeno naocale i istu opremu doslo bi te jos 50-100$.

Odg: Pitanje

Reply #5
Hmm,300m je stvarno malo,jel tesko napraviti tu gljivastu antenu? I da dali bi headtracker radio sa aurorom jer piše -

- Head tracker data cable (for Turnigy 9X).

Znaci sa tom homemade antenom bi mogao 600-tinjak metara?


Uploaded with ImageShack.us



Odg: Pitanje

Reply #8
Hmm,a gdje se nabavlja taj kabal (RG316 coax cable) i adapter? Ili iskoristim od original odašiljača adapter? Znaci kad bi micao glavom mjenjao bi i poziciju predajnika dali bi to smetalo? :-\

Dali bi headtracker radio sa aurorom jer piše -

- Head tracker data cable (for Turnigy 9X)?


Uploaded with ImageShack.us

Odg: Pitanje

Reply #9
Uhh,pa to je ono ko kod satelitske sve  :D .


Uploaded with ImageShack.us

Odg: Pitanje

Reply #10
Hmm,a gdje se nabavlja taj kabal (RG316 coax cable) i adapter? Ili iskoristim od original odašiljača adapter? Znaci kad bi micao glavom mjenjao bi i poziciju predajnika dali bi to smetalo? :-\

Dali bi headtracker radio sa aurorom jer piše -

- Head tracker data cable (for Turnigy 9X)?

Mices glavu mice se kamera na onom stalku ( od par $) s 2 serva,
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11442
serva isto trebas
kako ima u dodatnoj opremi kabl za futabu prepostavljam da mozes napraviti kabl za auroru,
no za pocetak spoji kameru ravno i leti pa kasnije stavi stalak i podesi head tracking

mislim da se podesava preko trener porta  i stavis da ta dva kanala kontrolira trener port i na te kanale spojis ona dva serva na stalku.

Odg: Pitanje

Reply #11
Ok,hvala ti na informacijama!


Uploaded with ImageShack.us

Odg: Pitanje

Reply #12
Ne radi HT sa aurorom, u nijednoj kombinaciji

Odg: Pitanje

Reply #13
J**** ti auroru !  :D Hvala Davor! Dali imas ti mozda neki FPV komplet za srediti?


Uploaded with ImageShack.us

Odg: Pitanje

Reply #14
J**** ti auroru !  :D Hvala Davor! Dali imas ti mozda neki FPV komplet za srediti?

jbg kad nema opcija na Aurori ni softwerska ni hardwerska da se napravi PPM Inject kroz trainer port da bi mogao koristiti 2 kanala za HT dok recimo na Futabi T6EX sa 6 kanala to ide bez problema i cak se dobije da HT radi na 6 i 7 kanalu na prijemniku....
Sve se moze sredit, ovisi sta trebas i koliko kikirikija mislis izdvojiti :)