Skip to main content

Topic: DeX Quad (Read 23205 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #45
čekamo čekamo  ;)
 
lp
 
Toni
 

Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #46
nisam radil karbonski, jer mi je bilo žal karbon baciti na probni model, a nisam siguran bil dal bude dovoljno čvrsti.....

uglavnom napravil sam sivi

ispal je lakši nego sam očekival, ima samo 115g bez poklopca (on bude oko 15g)
dodal budem još sendvič materijal u gornju polovicu, tak da sa poklopcem trup ispadne oko 150g kak sam planiral, a čvrstoća bude bolesna....

ovak kak je, sasvim je dovoljno čvrsti, ali kad se ima lufta u masi, zakaj ne....  ;)

nemam nikakve baterije za fotić, pa sam slikak sa mobom, nije neka kvaliteta, ali se vidi...


Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #47
Nice,
 
nego kako si planirao smjestiti sve elektroniku, nekako mi se to čini plitko za sve skupa. Ako batka bude unutra na dnu kako će se do nje dolaziti s obzirom na pločicu kontrolera?
 
lp
 
Toni

Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #48
Nice,
 
nego kako si planirao smjestiti sve elektroniku, nekako mi se to čini plitko za sve skupa. Ako batka bude unutra na dnu kako će se do nje dolaziti s obzirom na pločicu kontrolera?
 
lp
 
Toni
bas i ja razmisljam kako je nagurat, kalup je sasvim ok i sve to super izgleda ali vec imam osjecaj da bu za elektroniku malo trebalo SF trikova, eventualno da je malo sa strane ali to ne valja jer su osi ziroskopa van centra ravnoteze sta je kod manjih dosta osjetljivo, vise ce biti osjetljivi na jednu stranu rolla i pitcha ili situacija da ide elektronika u sredinu a baterija sa strane a onda opet naginje u jednu stranu
 :(

Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #49
Možda ne bi bilo loše ipak staviti gore zaobljeni poklopac - nešto kao klasični prikaz NLO-a - u kojega bi se smjestili kontroler i prijemnik i da se odmiču otvaranjem poklopca u jednu stranu i tako čiste put do baterije koja će biti okružena s 4 reglera i hrpom razno, raznih žica...Dex vjerovatno ima rješenje i za to.  ;)   
 
 
lp

Toni

Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #50
pa gore i ide zaobljeni poklopac, oblik bude "NLO" trup full simetričan

mislil sam za probu staviti elektroniku dole, a baterija bi išla ne neki nosač iznad elektronike
tak da bi cela baterija bila u biti u poklopcu.... na vrhu

ne znam kak slika daje dojam, ali ima prilično mjesta nutra, dok se stavi poklopac jer poklopac zaokruži oblik trupa u NLO disk

čak budem probal leteti na 2 baterije kak su na slici u paraleli, stanu nutra bez problema

Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #51
nisam radil karbonski, jer mi je bilo žal karbon baciti na probni model, a nisam siguran bil dal bude dovoljno čvrsti.....

uglavnom napravil sam sivi

ispal je lakši nego sam očekival, ima samo 115g bez poklopca (on bude oko 15g)
dodal budem još sendvič materijal u gornju polovicu, tak da sa poklopcem trup ispadne oko 150g kak sam planiral, a čvrstoća bude bolesna....

ovak kak je, sasvim je dovoljno čvrsti, ali kad se ima lufta u masi, zakaj ne....  ;)

nemam nikakve baterije za fotić, pa sam slikak sa mobom, nije neka kvaliteta, ali se vidi...

DEX bravo,
profi uradjeno !
Iv

Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #52
OK. Slika nas možda i vara. Bit će jasnije kada složiš prvoga.  ;)
 
lp
 
Toni

Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #53

DEX bravo,
profi uradjeno !
Iv

Hvala Ivane, još nije ni blizu konačnog modela, fale još štapovi i čašice za motore, pa da se vidi model ko cjelina....

kad složim svoj prvi za zrak, bude dosta jasnije kak je zamišljeno i kak bude lako popravljivo.... kod udarca

Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #54
model je počel poprimati završni oblik, sve je gotovo osim nosača motora, radim na tomu i treba mi par dana da napravim 4 kalupa za početak....

nebum više stavljal slike dok model ne bude gotov, jer ovak po dijelovima nije to, to...

treba mi oko 10 dana da stavim prvi model u zrak...... možda i manje od tih 10 dana....

pa do naslednjeg javljanja ....  ;)

Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #55
Ajde, samo pozuri - mi cekamo!!!
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #56
oh yea, DeX me up  ;)
 
meni izgleda nice, vizualna prezentacija uskoro....
 
prazna masa 230g, ispod očekivane, tak da je to ugodno iznenađenje
 
plovna masa max 700g, kaj je opet više nego dovoljno ako se koristi lagana elektronika
model "drži vodu" savršeno, tak da je rođen AquaQuad  ;)
 
za sad je to sve, idem se malo igrati sa animacijama i spešl efektima pa da mogu staviti prvi video kak model izgleda na zemlji

Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #57
 8)
 
Toni

Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #58
evo video

zemlja-zrak-voda-zrak-voda  ;)


DeX Quad


Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #59
svaka čast majstore
bilježim se za jedan komad  :P
Kad počinje masovna proizvodnja? ;)