Skip to main content

Topic: Temperatura motora - koja je granica? (Read 3575 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Temperatura motora - koja je granica?

Reply #15
Meni se motor na prvim letovima (dok je bio nov) uzasno grijo i sad nakon jedno 5-7 letova se kako izgleda razradio i uvovste se ne grije nesto zestoko ali mi je nesto cudno nekad mi zna zablokirat  ??? bude uzasan zvuku ili pocme trokirat kad dadnem gas tj. pocme stopat skroz  ??? ??? ??? ???
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Temperatura motora - koja je granica?

Reply #16
Mozda ti je nesto u motoru pa zapinje? Ja na romobilu kad sam, i ako dam nagli gas a on me nemoze tako naglo ubrzat onda pocne jako cvilit i zvukove neke pustat motor. Al to je jer je tad preopterecen. Ja to naravno vise ne napravim nikad, al kad da nekom da se provoza, ako nema taj osjecaj kolko treba tad gasa onda se to desi

Odg: Temperatura motora - koja je granica?

Reply #17
ja uvijek dizem polagano gas osim u letu tad ga znam i naglo povecat ali naravno krivac kao i prije 4 dana je izgorjela spajalica -.-''  zamjenio je i sve naravno radi opet kako treba
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Temperatura motora - koja je granica?

Reply #18
Eto vidis :D
Ma da, lako u zraku naglo povecat kad i nemas bas neko veliko opterecenje (otpor zraka nije jednako veliki kao trenje+otpor zraka+gubitci u prijenosu) :D

Odg: Temperatura motora - koja je granica?

Reply #19
odsad svaki putap ovjeravam ove luster kleme proklete,jutros mi je mogo avion tako avrsit u 3pm samo sam imo srece sto je bio tocno iznad moje avlije kad se motor ugasio pa sam ga uspio okrenit u vjetar i fino prizemljit  ::)
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Temperatura motora - koja je granica?

Reply #20
Pa rade zalemi nego da tako spajas zice :D

Odg: Temperatura motora - koja je granica?

Reply #21
1. ne znam dobro lemit a 2. to je dosta ne prakticno samo zbog ciste ugradnje u avion
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Temperatura motora - koja je granica?

Reply #22
A dobro onda :D

Odg: Temperatura motora - koja je granica?

Reply #23
Meni se motor na prvim letovima (dok je bio nov) uzasno grijo i sad nakon jedno 5-7 letova se kako izgleda razradio i uvovste se ne grije nesto zestoko ali mi je nesto cudno nekad mi zna zablokirat  ??? bude uzasan zvuku ili pocme trokirat kad dadnem gas tj. pocme stopat skroz  ??? ??? ??? ???

Ispao je iz faze sa ESC-om, uobicajena boljaka kod jeftinih ESC ako se naglo doda gas.

poz
Veljko
Oxai Amethyst F3A, EF Extra 300 78", ESM Pilatus PC-21
Sebart Miss Wind 50
JP Model Max Ion
JR 11X DSMX