Skip to main content

Topic: Lovac na dilere! (Read 5722 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Lovac na dilere!

Reply #1
http://www.24sata.hr/komentari/lovac-na-dilere-ovo-je-nova-najubojitija-igracka-na-svijetu-229708

evo malo prepravljen link:  http://www.24sata.hr/tehnologija/lovac-na-dilere-ovo-je-nova-najubojitija-igracka-na-svijetu-229708

Quote
Brz je, okretan i ubojit, novi model moćnog bespilotnog helikoptera.
Shadowhawk je 16 kilograma težak i dug dva i pol metra.
Može letjeti 115 kilometara na sat, naoružan je strojnicama, sačmaricama i bacačem granata,
a kamerama u nosu u realnom vremenu prenosi ono što vidi.
Moguće mu je u kompjutor unijeti i gradske adrese, koje policija želi da posjeti
ili dnevne rute koje moćni helikopter mora obići.

idealan za FPV.


strašno ak se to otme kontroli....
ali ajde, bar ona cijena od 450.000 € je filter da ga nema svaka šuša ;D





dnevna + IR kamera
SHADOWHAWK UAS



Odg: Lovac na dilere!

Reply #2
A kad si dileri naprave jedan ovakav?  :-\

Odg: Lovac na dilere!

Reply #3
minus je to kaj oružje nije na gimbalu, pa može pucat samo ravno ispred sebe.
bitno da su stavili na bok odrezane sačmarice i tko zna što još ne, da izgleda nabijeno.
trebali bi smanjiti malo kalibar(ujedno i preciznost raste) pa na gimbal kao i kamera  8)

Odg: Lovac na dilere!

Reply #4
Misliš da ga ne bi zavrtilo kad bi bočno pucao iz sačmarice?
Po meni sačmarica ni nema smisla na helikopteru. S koje udaljenosti može biti učinkovita? Sačmarice su za blisku borbu.
Po meni bi bile bolje snajperske puške manjeg kalibra sa protutrzajnim mehanizmom i ciljnikom povezanim sa FPV. Naravno i FLIR sustav za noćni let.
Nešto kao što koriste na Hummwvima, jedino tamo koriste 0.50 cal snajpere koji su sami teški 20-ak kg.


Odg: Lovac na dilere!

Reply #6
ovo na boku helića je 40mm bacač granata....nije sačma,a baš gledam gdje je šotgun al nevidim
ma mislim super je to sve iz zraka....samo malo too much i vlade žive od trgovine drogom a s druge strane rade hajke na dilere sa ovim šmajser igračkama

šta će bit za 20 god...izađeš iz kuće ono te strese jedan takav jer kasniš na posao služit robotima u svijetu gdje je čovjek postao rob tehologiji :) 

Odg: Lovac na dilere!

Reply #7
Hallo Davor !! Pošto helić sa 3 sanduka municije  :D :D .
Cijena ?Prava  sitnica  8).
Šalim se .Ali doći će van do koju godinu modeli sa nekim gumenim mecima za borbu u zraku .Ima da se ganjamo po livadi .

Odg: Lovac na dilere!

Reply #8
The Shadowhawk is a 7-foot long beast of a machine. It weights 49lbs (22.2 kg), and travels at speeds of up to 70mph. It comes in two flavors of engines: turbine which can stay in the air for up to an hour or piston that can stay up in the air for 2.5 hours. It features basic CCD TV optics, FLIR capability, thermal cameras, “fully autonomous avionics” package, laser pointers, illuminators, range finders and 37mm or 40mm grenade launchers. There is also a slot that can be used to fir 12 gauge shotgun rounds with a laser designator.

Odg: Lovac na dilere!

Reply #9
ma nek samo stave shootgun..........."...let fredom ring with a shootgun blast..." kažu machine head-i

Odg: Lovac na dilere!

Reply #10
Užas, splašiš se čim vidiš takav helić! >Sam onaj snimak prvi gdje snima dva auta kako dilaju s oružjem , leti tipa na 15 metara visne, ono NE sigurno nisu primjetili takvu grdosiju da im leti iznad glave ;)

Ali u svakom slučaju super korisno.

Kaj će mu sačmarica, trebao bi samo neke turbo oštre sablje pa nek ih ganja i pokosi :D

Odg: Lovac na dilere!

Reply #11
malo ga pretjerali !!! na kojoj je visini da ga krimosi dole ne čuju ni ne vide ???
dečki moji ovaj video je običan promo materijal .
a cijena od pol milje eura ??? ma dajte pa za kaj ???

Odg: Lovac na dilere!

Reply #12
Nek kupe 10 000 HK-a helića pa neki ih ruše na dilere, uštediti će barem metke :D

Odg: Lovac na dilere!

Reply #13
nije da branim skupu igračku.....

ali očito je da model nije baš tak pretjerano blizu dok snima.... jer ima priličan zoom

tak da je je slika celo vreme zumirana..... i model je na pristojnoj udaljenosti.....
no kolko god daleko bil, takva grdosija nije nečujna, to je sigurno  isto kak je i ovaj video čisti promo.... :)

kolko je točno daleko i kolko može zumirati pojima nemam, baš me zanimalo, ali nisam uspel najti nikakve podatke o jačini zooma koji ima



Odg: Lovac na dilere!

Reply #14
ja mislim da je to čisto američko preseravanje, kak obično znaju oni

ali moj prijatelj, koji nema veze sa rc svijetom, me zove i divi se toj mašini i vjeruje kaj tam piše, tak da, ljudi te informacije puše, bez problema..