Skip to main content

Topic: Moj prvi FPV (Read 26142 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Moj prvi FPV

BOK,
Ja sam se zaljubio u FPV. Imam sada par pitanja o opremi?

Za transmitera sam planirao kupit 1.3GHz 300mW audio/video transmiter. On bi trabo radit sa 2.4GHz upravljacima.

Za vise informacijama o njemu kliknite na ovaj Link

Sa njime bi trebao raditi i ovaj reciever:

O njemu mozete saznati vise na ovom Linku

Ta kombinacija bi me kostala 140$. Kako ovo mi je samo za test i nisam siguran da je to tako dobro jer to nikad nisam probao.

Sad imam jedan mali problem  :-[

[move]KOJA KAMERA[/move]

Koja Kamera?

Kako samo to zelim probat planirao sam uzati jeftinu kameru (ne mora biti dobra). 
Ja sam trazio i nasao sam ovu za samo $14


Neznam jeli ona radi sa mojim transmiterom i reciverom?

Kako sam jos trazio naso sam ovaj jeftini sistem za samo $39


Ali kako Plavi kaze:
Kolko para tolko muzike  ;D

Ne znam jeli to valja.  :-[

Imam par pitanja:

Za onaj prvi set:
Koliki mu je domet?
Na kakvu struju on radi?
Jeli mi se isplati taj ili onaj drugi set?

Za onaj Drugi set:
Koliki mu je domet?
Koja frekvencija?
Koji vi mi set preporucujete od ova dva?

Opca pitanaj:
Koji je vas prvi set up i koji je vas najdrazi setup.

Hvala Svima  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D


Jos sam kasnije nasao ove dvije za samo 30$ po svakoj 1.2GHz (kliknite na slike pa ca vas odveti na njihovu stranicu) i ista pitanja ko gore



ili

l


HVALA PUNO
Upravo sam skužio da moram držati gas ako želim da mi avion poleti.

Odg: Moj prvi FPV

Reply #1
Quote
Ja sam se zaljubio u FPV. Imam sada par pitanja o opremi?

Fićo,

koji model letiš?
koju stanicu imaš?
što misliš raditi sa fpv-om?  letit kilometar od sebe ili ludirat se u krugu 200m?

1.2 ti ne preporučam, bolje 900, 1300MHz ili visokih 5.8GHz.
jer ti se 1.2 može fino klati sa komandama na modelu, ima i 2.4GHz linkova, ali  bi morao biti lud da staviš na model ako ga voziš na toj frekvi  ;D

Odg: Moj prvi FPV

Reply #2
Quote
Ja sam se zaljubio u FPV. Imam sada par pitanja o opremi?

Fićo,

koji model letiš?
koju stanicu imaš?
što misliš raditi sa fpv-om?  letit kilometar od sebe ili ludirat se u krugu 200m?

1.2 ti ne preporučam, bolje 900, 1300MHz ili visokih 5.8GHz.
jer ti se 1.2 može fino klati sa komandama na modelu, ima i 2.4GHz linkova, ali  bi morao biti lud da staviš na model ako ga voziš na toj frekvi  ;D

HVALA

Imam dx6i i letim ultra micro j-3 cub ali testiram frendove avione da nadzem pravog za FPV.
Mislim ga koristit za snimanje i letenje fpv. Ja i moj frend u to investiramo i trazimo nesto oko 1-2km (poslje sa patchom do 4km ako se zaljubimo)

Zeli bi ovo samo jeftino za probu jer se to meni i frendu to jako svidza =) 

Koji bi mi ti jeftinu kameru, jeftini transmiter/reciever preporucio oko 1km.

Hvala puno ;D
Upravo sam skužio da moram držati gas ako želim da mi avion poleti.

Odg: Moj prvi FPV

Reply #3
Prvi video link ti je uvrh glave, radi na 4 kanala 1,3G banda (1240,1280,1320 i 1360MHz ako se ne varam), obavezno nabavi patch antenu od 8dBi, imat ces 3-4km sa odlicnim signalom;
Ova kamera sta si je pokazao je CMOS i nije bas za FPV idealna, bolje nesto nabavi sa CCD čipom;
Vecina te opreme radi na 12V, znaci 3S LiPo bez problema
Posto imas DX6i probaj razmaknut sto dalje RC prijemnik i video predajnik inace ces imati problema, Spektrum nije bas na Vi sa video linkovima, nema ljubavi izmedju njih;
Avion: Easystar,SkyHawk,EasyGlider...nesto u tom stilu

Odg: Moj prvi FPV

Reply #4
Prvi video link ti je uvrh glave, radi na 4 kanala 1,3G banda (1240,1280,1320 i 1360MHz ako se ne varam), obavezno nabavi patch antenu od 8dBi, imat ces 3-4km sa odlicnim signalom;
Ova kamera sta si je pokazao je CMOS i nije bas za FPV idealna, bolje nesto nabavi sa CCD čipom;
Vecina te opreme radi na 12V, znaci 3S LiPo bez problema
Posto imas DX6i probaj razmaknut sto dalje RC prijemnik i video predajnik inace ces imati problema, Spektrum nije bas na Vi sa video linkovima, nema ljubavi izmedju njih;
Avion: Easystar,SkyHawk,EasyGlider...nesto u tom stilu

Hvala.

trazim nesto jeftino sam za probu jeli je FPV stvarno tako super.

Koliko mislis da bi dobio km bez patcha?

Kamera je samo za probu ako se stvarno zaljubim kupujem GoPro HD (bavim se puno sportom pa bi mi ona bila puno korisna).Ali bi zelio da kamera nije za "bacit" kada kupim GoPro (znavi da cu ju ipak korisit ali da nije naka pfofi kamera). Koju bi ste mi preporucili.

Za avion mislio sam Multiplex Twinstar II sa boljom baterijom i brushless motoriama.

kako sam prije reko:
Quote
trazim nesto jeftino sam za probu jeli je FPV stvarno tako super.

To je samo za probu vesel sam sa oko 1-2km a poslje sa patchom to 4 1/2 jer m frendov heli ide 4 km a moji avioni nisam jos testirao.

Udaljenost nebi trebala biti problem antena na krovu garaze a ja u garazi =).

PS: znate li kako spojit Dx6i u komp za clear view ?

Hvala Puno jos jedanput =) =) =)  ;D ;D ;D ;D :) :)

Upravo sam skužio da moram držati gas ako želim da mi avion poleti.

Odg: Moj prvi FPV

Reply #5
Sa DX6i pa i opcenito sa Spektrumom neces daleko doci;
Taj video link ima sa stock antenama cca 1km upotrebljiv signal, znaci nema cestih pucanja, ali opet u slucaju naglog nagiba aviona gdje dolazi do promjene polarizacije imas black out, slika 0 bodova zato se i stavljaju patch antene na prijemnike
Evo video sa Dx6i, AR6200 prijemnik, video link je 800mW na kanalu 9, 1280MHz....kombinacija nije bas za medalju...
Fakitana FPV with Crash
Udaljenost do mjesta pada 350m

Odg: Moj prvi FPV

Reply #6
Sa DX6i pa i opcenito sa Spektrumom neces daleko doci;
Taj video link ima sa stock antenama cca 1km upotrebljiv signal, znaci nema cestih pucanja, ali opet u slucaju naglog nagiba aviona gdje dolazi do promjene polarizacije imas black out, slika 0 bodova zato se i stavljaju patch antene na prijemnike
Evo video sa Dx6i, AR6200 prijemnik, video link je 800mW na kanalu 9, 1280MHz....kombinacija nije bas za medalju...
Fakitana FPV with Crash
Udaljenost do mjesta pada 350m

to ti je paozato sto dx6i (dsm2) radi na 2.4GHz a 1280MHz imaju cesto probleme sa jednim drugim =S
Upravo sam skužio da moram držati gas ako želim da mi avion poleti.

Odg: Moj prvi FPV

Reply #7
probaj, sta da ti kazem

Odg: Moj prvi FPV

Reply #8
One kamere i linkovi koje si dao, 1.2Ghz 803..., u mom slucaju, imali su domet od cirka 300m i to samo ako nema prepreka.
Svako drvo, zbun ili ne-daj-boze zgrada....na prijemu samo snijeg :(
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: Moj prvi FPV

Reply #9
One kamere i linkovi koje si dao, 1.2Ghz 803..., u mom slucaju, imali su domet od cirka 300m i to samo ako nema prepreka.
Svako drvo, zbun ili ne-daj-boze zgrada....na prijemu samo snijeg :(
onda tu nesto ne štima, to mora ići sa stock antenama puno dalje od 300m


Odg: Moj prvi FPV

Reply #10
Hvala Svima

Znam da Dx6i ima probleme sa video signalom ali ima li to i neki bolji dx7-8... ?

Mozete mi preporuciti dobru stanicu za fpv a da je full range, jeftina, jeftini recieveri za nju i da ima minimum 6 kanala i naravno dobra za programiranje (sa puno funkcija)
(mogu do petka [5.11.2010] otkazati Dx6i)

Koju bi mi vi frekvenciju preporucili i zasto (neka bude jeftino), koji kameru i koju jos korisnu fpv opremu mozete mi preporucuti

Hvala Puno

(gdje ste to ljetjeli?) ima li kliub kod opatije (tamo mi frend zivi i on trazi kulb)
Upravo sam skužio da moram držati gas ako želim da mi avion poleti.

Odg: Moj prvi FPV

Reply #11
pazi za probu mozes koristiti to sto imas ALI kad se jednom navuces na FPV skoro nista od toga nece biti dovoljno pouzdano za let na daljinu, sa ovim mozes glavinjat u krugu do 400-500m a za dalje treba i bolja oprema
tu imas hrpu kombinacija, ali samo da napomenem da pravi FPV sustav nije bas jeftin, cca 1200-1500€ je cijena ali to je onda 15-20km u daljinu sa autopilotom ili RTH, stabilizacija,OSD....da ne nabrajam
bas ne znam ako stavis GoPro gore dal ces imati muda otic na 1-2km sa nekom ljevom opremom






Odg: Moj prvi FPV

Reply #12
pazi za probu mozes koristiti to sto imas ALI kad se jednom navuces na FPV skoro nista od toga nece biti dovoljno pouzdano za let na daljinu, sa ovim mozes glavinjat u krugu do 400-500m a za dalje treba i bolja oprema
tu imas hrpu kombinacija, ali samo da napomenem da pravi FPV sustav nije bas jeftin, cca 1200-1500€ je cijena ali to je onda 15-20km u daljinu sa autopilotom ili RTH, stabilizacija,OSD....da ne nabrajam
bas ne znam ako stavis GoPro gore dal ces imati muda otic na 1-2km sa nekom ljevom opremom

Hvala

Znam ali zato bi ovo dvoje kupio za test. Ako mi se svidza kupit cu 1.3GHz 8dBi Patch koji bi mi dao 3-4 km odlicne kvalitete.
Quote

Transmiter 1.3GHz 300mW audio/video transmiter

Za vise informacijama o njemu kliknite na ovaj Link


Reciever:

O njemu mozete saznati vise na ovom Linku

Ta kombinacija bi me kostala 140$.

To cu narucit za probu ako mi se svidza uzimam patch.

SAMO sada jos uvjek neznam koju kameru za test. Ne nesto go GoPro ali ne neko smece koje cu bacit kada kupim GoPro

Hvala

PS evo patcha

1.3GHz 8dBi Patch receiver antenna (link u slici)

l


Ako jos uvjek niste shvatili kaj zelim rjec evo lagana verzija
1.Jeli da kupim za test Transmiter/reciever (gore on dva)
2.Koju da kameru kupim za test
3.Ako mi se FPV svidza uzimam patch 8dbi


Hvala Puno
Upravo sam skužio da moram držati gas ako želim da mi avion poleti.

Odg: Moj prvi FPV

Reply #13
1. kupi
2. nesto od 420 TVL pa na vise po mogucnosti sa wide lecom dok se ne uhodas malo
3. to ce ti svakako trebati

Odg: Moj prvi FPV

Reply #14
Sa kojim daljincom se može potegnut 15 km  ??? .Onda treba baterija od kamiona  :D.