Skip to main content

Topic: Durafly A-1 Skyraider w/flaps/retracts/lights/gear doors 1100mm (Read 10353 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Durafly A-1 Skyraider w/flaps/retracts/lights/gear doors 1100mm

Reply #15
Ma nema straha ,aktiviraj ih na većoj visini,izvrši korekciju sa elevatorom i to bu to.. ;)
LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Durafly A-1 Skyraider w/flaps/retracts/lights/gear doors 1100mm

Reply #16
definitivno durafly!!!! super let!!!! bez obzira na hardlanding, kojem je planiranje i prilaz bio super tak da.... ni pravi avijoni ne slecu f kuruzište, ne?! za te novce best buy definitivno.... uzivancija za oko 8)

Odg: Durafly A-1 Skyraider w/flaps/retracts/lights/gear doors 1100mm

Reply #17
Stigao i moj A-1, sa EU warehousea, točno tjedan dana od narudžbe. Stvarno brzo.
Jedino je moj ljepši od Zokijevog  :D
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Durafly A-1 Skyraider w/flaps/retracts/lights/gear doors 1100mm

Reply #18
Avion je zaaakooonnn! kotači mali, prijelas sa zemljane piste na travu nema šanse, odma je na leđima :) Ali je odličan za letjeti, stabilan i atraktivan ! 5 palčeva gore :)

Odg: Durafly A-1 Skyraider w/flaps/retracts/lights/gear doors 1100mm

Reply #19
Satavljen...i malčice uljepšan.



Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Durafly A-1 Skyraider w/flaps/retracts/lights/gear doors 1100mm

Reply #20
Ma super je....a bit će gušt letit.....pripazi da ti uzletište  bude asfalt ... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Durafly A-1 Skyraider w/flaps/retracts/lights/gear doors 1100mm

Reply #21
Ma super je....a bit će gušt letit.....pripazi da ti uzletište  bude asvalt ... ;)

Meni je uzletište uvijek asfalt, kad imamo dobar sporstki aerodrom, koji je pojačan za vrijeme rata ne bi li u Osijek mogli sletati i malo veći avioni.
 8)


Nego, Zoki, ti si prije mene naručio taj model, gledajući po jubito-u, vidim da su neke stvari popravili od prvih serija.
Recimo, u prvim serijama modela ne vidim da je u horizontalnom stabilizatoru (a to nema ni u manualu) dodana još jedna karbonska šipka, koju sam tijekom sastavljanja morao ulijepiti ( u svakom od polovice horizontalca ima unutra već ugrađena jedna karbonska šipka, ova je samo da se još pojača zajedno cijeli horizontalac).

Pronašao sam MOD na poklopcima za točkove gdje je tip stavi 2 magnetića na rubove, kad se točkovi sklope da drži čvrsto zatvorene poklopce.
E pa kod mene su već ti magneti bili tvornički uljepljeni. očito da iz Durafy-a čitaju RcGroups forum  :D

Ak skužim još neke razlike, nadopišem.

Model mi je prelijep , ovako sastavljen, no ipak, koliko se reklamiraju, očekivao sam da će stiropor od kojeg je napravljen biti nekako kvalitetniji, nešto kao što E-Flite pravi onaj Z-foam, ili sam se ja to razmazio sa Hawker Hurricaneom.
Također, onaj plastični spinner mi ne ulijeva baš povjerenje, no sva sreća, na HK ima svih dijelova za rezervu i to je dobro.

No , sve u svemu, modelu je posvećena dosta velika pažnja pri izradi detalja i to mi se sviđa.
Jedva čekam prvi let.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Durafly A-1 Skyraider w/flaps/retracts/lights/gear doors 1100mm

Reply #22
divan je. i definitivno je durafly naucio raditi dobre modele. paze na svaki detalj, a i sama kvaliteta materijala je na visokoj razini. waco mi je zbog toga oprostio nekoliko zaista grdih gresaka no i dalje je sve na mjestu i bez loma. thx durafly  ;D

vidim da ti nisi previse zadovoljan kvalitetom stira, no imam dva modela, waco i hawksky i stir je sasvim ok, a pogotovo hawk koji je pretrpio sve i svasta i dalje je ok i cini se otporan na svasta.

kako god, pazljivi su, oprema i detalji su na visokom nivou.

a i ove cetiri elise su mi definitivno opcija za modele..jos da ima 3x ili 4x drvenjace..ajme..

sretno s modelom  :)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Durafly A-1 Skyraider w/flaps/retracts/lights/gear doors 1100mm

Reply #23
Carbo nemam u horizontalcu, ali sam magnetiće dobil i ja na poklopcima retrakta.... kaj se tiče stiropora, zakon je, pošto je slijetanje na zemljanu pistu, ako me mao trava prime, avion je na leđima, i stiropor je cijeli, nema oštečenja.... isto sam imal i jedno loše slijetanje na krilo, također bez problema sa materijalom, kao da se nije ništa dogodilo.... Jedino su počele zabave sa retraktima, otkazuje plastika polako.......

Odg: Durafly A-1 Skyraider w/flaps/retracts/lights/gear doors 1100mm

Reply #24
to s retraktima neka te ne cudi..meni je 40dolarski oleo prilikom slijetnja jednostavno pukao..srecom modelu nista..tak da ovi serijski koji dolaze super i rade...
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.


Odg: Durafly A-1 Skyraider w/flaps/retracts/lights/gear doors 1100mm

Reply #26
O to se traži...puna ratna sprema...........uzletište  :o neprocijenjivo. :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Durafly A-1 Skyraider w/flaps/retracts/lights/gear doors 1100mm

Reply #27
I ja bi takvu pistu!  ;D

Odg: Durafly A-1 Skyraider w/flaps/retracts/lights/gear doors 1100mm

Reply #28
Ciao Zrodi , pa imate Vi u Čakovcu prekrasno uzletište......a i drage Zera i Zokija...ne traži kruha svr'h pogače... ;D ;D ;D
LP from Split. :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Durafly A-1 Skyraider w/flaps/retracts/lights/gear doors 1100mm

Reply #29
Ajde vrijeme je i da napišem malu recenzijicu nakon leta, to sam naravno zaboravio.

Daklem, nakon 2 tablete za smirenje, došlo vrijeme i za prvi let.
Malo vitra, ništa pretjerano, odvažih se ja dodati gas....i , mali polijeće kao pravi scale model, digne prvo rep (ne da bi ga je*ali) i onda lagano u zrak.
Ali, avaj , majko mila !!! ???
Ide ravno , kao po špagi, ništa trimanja, osim kičić u desno na eleronima. ??? ;D
Kako su to tako dobro napravili, svaka im slanina
Malo kanda mi je nos težak, ali samo malo, utom viče migovik meni iza leđa "Uvuci točkove!!"
E, da , točkovi  :)
Kad se točkovi uvuku, CG taman di treba biti, više nije bio teži na nosu.
Super, ajmo sad da vidim kako se ponaša s flapsovima, namjestio sam 2 pozicije i da, model ima spore servače na flapsovima tako da se polagano spuštaju. Dobra stvar za one koji nemaju servo speed na stanici (ja imam), ali ipak bih više volio sam odrediti brzinu spuštanja flapsova.
S flapsovima na pola se propinje, ali kad su točkovi spušteni, taman lijepo usporava za slijetanje bez propinjanja.
Super.
Slijetanje lagano i ugodno, nikakvih problema, školski što bi se reklo.
Uglavnom, napravio sam s njim nekoliko letova i jako jako sam zadovoljan.
Jedino kad je vani magla, e onda je zajebano jer se ne vidi, budući da je avion sive boje.
Sve u svemu, preporučujem svakome tko si želi lijepi scale warbird tih dimenzija. Detalji su odlični i stvarno se na sve pzilo da bude na mjestu.
Čak bih to preporučio početnicima kao drugi model, nakon što savladaju osnove letenja, toliko je avion lagan za upravljanje.
Samo na stanici treba namjestiti expo na 35% za sve površine i to je to.
Kome s emodel sviđa i može si ga priuštiti...samo naprijed!
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.