Skip to main content

Topic: Zagi poklopac za bateriju - help! (Read 3109 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Zagi poklopac za bateriju - help!

Krecem slagat vec 4.-5. zagija, ni ne brojim vise... Usavrsio sam hrpu detalja u tome kako radim ali nikako da budem zadovoljan sa poklopcem za bateriju... Zadnje sam probao sa neodimium magnetima ali nisam bio zadovoljan pa sam na kraju ipak sa duck tapeom zatvorio... Ima tko posten prijedlog kako sloziti lijepi, cvrsti, sigurni poklopac?

Odg: Zagi poklopac za bateriju - help!

Reply #1
meni se najboljim činilo rješenje od ekipe iz dugog sela, si to vidio?
probat ću ti iskopati.

riješi se i pokrov cijele elektronike s gornje strane, a može imati i male proreze za hladiti ESC,
te kao bonus i podlogu za ušarafiti nosač od gopro kamere... a sve se može ofarbati pa ima clean look.
slika slijedi ako nađem...

evo
http://www.flyfreak.net/zagi/i-jos-jedan-zagi-tvornica/msg33717/#msg33717
http://www.flyfreak.net/zagi/i-jos-jedan-zagi-tvornica/msg33756/#msg33756

http://www.flyfreak.net/zagi/i-jos-jedan-zagi-tvornica/msg44028/#msg44028



dok sam letio zagija,
snašao sam se s duct tapeom, koji sam presavinuo, da ne bude ljepljiv,
i onda jedan kraj ulovio s jedne strane otvora za batku,
a na drugi kraj stavio čičak, pa sam dobio višekratno upotrebljiv poklopac, koji kada je zaklopljen izgleda prilično clean,
 ne vidi se niš osim duct tapea, crni,sivi,bijeli... koji ti paše :)

Thrust vectoring RC plane + LED lights

Zagi poklopac za bateriju - help!

Reply #2
O da, ono iz Dugog sela fakat dobro zgleda... Bojim se da nemam vjestine i vremena da to izvedem...
Nego jel ti sto posluzilo ovo pomicanje motora sa servacem kaj je na snimci? Spaljena ideja...

Odg: Zagi poklopac za bateriju - help!

Reply #3
Kak ti hitno to treba? U planu mi je napraviti tak neki sličan poklopac za zagije jer i meni fakat ide na živce to odljepljivanje-zaljepljivanje pa bum napravio kalup i naštancam za zainteresirane! Malo sam u stisci s vremenom trenutno jer mi j na autu nekaj riknulopa čim to riješim krečem u izradu!

Zagi poklopac za bateriju - help!

Reply #4
Danas-sutra cu si ja probat sam slozit nekaj sa epoxijem, ako ne uspije kak sam si zamislio racunam s tobom!

Odg: Zagi poklopac za bateriju - help!

Reply #5
Kak ti hitno to treba? U planu mi je napraviti tak neki sličan poklopac za zagije jer i meni fakat ide na živce to odljepljivanje-zaljepljivanje pa bum napravio kalup i naštancam za zainteresirane! Malo sam u stisci s vremenom trenutno jer mi j na autu nekaj riknulopa čim to riješim krečem u izradu!

ja se bilježim za poklopac
lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Zagi poklopac za bateriju - help!

Reply #6
Moj zez Nisde sa tvojim poklopcem će vjerojatno biti da ja sad radim 140 cm Zagija i mislim u njega staviti racewood i osd a na kljun Gopro, tako da neznam da li bude tvoj poklopac toliko velik kakav meni treba. Budem postao moj uradak kad bude gotov... Ako ga se neću previše sramiti... Hahahaha

Odg: Zagi poklopac za bateriju - help!

Reply #7
"dugoselski poklopac" je mrak stvar, vjerojatno najbolje kak se može napraviti, osim poklopca štiti mekani nos od grubljih slijetanja, a i ostalu elektroniku štiti kod kreša

to je u principu na tragu "skidajućih noseva" sa jedrilica , motornih ili nemotoriziranih, gdje je to već davno složeno tako, sve staviš u nos, natakneš i bok

jedino je problem kaj nije rađen kao univerzalan, nego baš za taj model zagija

ja i dalje koristim ljepljenje duct tapeom, sad već izgleda zamuljano, ali uvijek se lako odreže novi komad trake, a jednom kad je u zraku i tako i tako ga se ne vidi :)

poklopac sad složio od "savitljive" kutijice za CD-e 

stvar funkcionira, dobra je stvar što je relativno čvrsta, a opet savitljiva plastika, pa se prilagodi obliku nosa, a košta tipa 1,50 kn , po meni bolja od balze  i 3mm  arbitona na koji sam lijepio duct tape ranije

iako sam imao velike planove da tu ideju dovedem do kraja u smislu lijepog i sigurnog poklopca... ostalo je na ideji

moj idejni plan je bio nešto na tragu kako dečki koji  slažu modele auta učvršćuju karoseriju na podvozje sa onim "haklecima" na cijevčicama

... vjerojatno ću to probati na zagiju v0.525 :)  ali ovaj sadašnji se pokazao kao žilav igrač :) pa još nema potrebe za time

Odg: Zagi poklopac za bateriju - help!

Reply #8
Novizagi, probat ćeš na zagiju v0.525?! To ti je 525. Zagi ili 5. Zagi sa prvom od 4 izmjene?! WTF? Hahaha...

Evo danas sam skeljio za probu malo epoxija i 300g "Rowinga" da vidim kak se ponaša...
Kako sam to samo vidio "na filmu" eksperimentiram dok ne vidim kako radit... Bez muke, nema nauke!!

Odg: Zagi poklopac za bateriju - help!

Reply #9
na 525-tom :)

ovaj je 2. :)


 

Zagi poklopac za bateriju - help!

Reply #10
:-)