Skip to main content

Topic: Osijek - Modelarski Air Show v2.0 (Read 22029 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Osijek - Modelarski Air Show v2.0

Pozdrav svima,

Update:

VAŽNO !!!!!

Zbog loših vremenskih uvjeta , modelarsko druženje se prebacuje na slijedeći vikend.

Dakle subota, 03.10.2015. godine




Datum je definiran, najave već imamo....tako da i ove godine organiziramo Drugo Tradicionalno druženje modelara - 500-ta godišnjica modelarstva u Osijeku :)

Kako je bilo prošle godine, zna se. Tko nije bio, utiske može pogledati na:

http://www.flyfreak.net/dogadanja-i-okupljanja/osijek-modelarski-air-show/

Sve ostaje isto, lokacija, prilaz autom....bit će proglašen NOTAM, tako da možete koristiti cijeli aerodrom, veliku pistu...sve.

Dobro nam došli.

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Osijek - Modelarski Air Show v2.0

Reply #1
Nadam se da ne moram napominjati da je sve besplatno :)

Bitno je samo da dođete sa svojim modelima i da se lijepo družimo cijeli dan, kao i prošle godine.

Neka nas i vrijeme posluži.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Osijek - Modelarski Air Show v2.0

Reply #2
Vidimo se :)
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Osijek - Modelarski Air Show v2.0

Reply #3
Zaboravio pitati: Treba kakva prijava? ???
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Osijek - Modelarski Air Show v2.0

Reply #4
Treba prijaviti samo dobro raspoloženje za druženje.  :D
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Osijek - Modelarski Air Show v2.0

Reply #5
Toga uvijek ima kad se letiiii

Sent from my GT-S5570 using Tapatalk 2

Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Osijek - Modelarski Air Show v2.0

Reply #6
hm.. a da provjerite kod Marjana(Jarun75) i Bojana (progressof_B)....
upravo se organizira miting u Prelogu i zamoljeni su svi sudionici (letači) da
prijave modele sa kojima će letjeti da nebi bilo problema sa CCAA.

no u svakom slučaju želim Vam dobru zabavu, puno letenja i samo naprijed  :)


Odg: Osijek - Modelarski Air Show v2.0

Reply #7
Pitanjce glede video frekvencija: kako će biti riješene kolizije između FPV utrke i ostalih FPV letača?
ZMR250 - DYS BE1806 - Blueseries 12A - CC3D

Odg: Osijek - Modelarski Air Show v2.0

Reply #8
Pitanjce glede video frekvencija: kako će biti riješene kolizije između FPV utrke i ostalih FPV letača?


Instalirat ćemo video zid sa 3D tehnologijom, dijagonale 18m koji će paralelno hvatati svih 32 kanala.


Mladež Hrvatske Stranke Umirovljenika će golim očima pratiti događaje na navedenom ekranu, te će svakom letaču koj "slučajno" uleti u video frekvenciju nekom tko već leti, sačmaricom skinuti model.


Ako ni to ne upali, onda ostaje jedino da se modelari međusobno dogovore za frekvencije.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Osijek - Modelarski Air Show v2.0

Reply #9
Bit će puno ljudi pa bi to bilo dobro organizirati da se ne gubi puno vremena uz upitne rezultate.
ZMR250 - DYS BE1806 - Blueseries 12A - CC3D

Odg: Osijek - Modelarski Air Show v2.0

Reply #10
bilo bi dobro a? pa evo organiziraj dodjelu kanala.

Odg: Osijek - Modelarski Air Show v2.0

Reply #11
Mi smo na Racing quad - Team Hrvatska već raspravljali o tome zbog utrke, a onda se netko sjetio da ćemo možda već dobiti predefinirani range od organizatora. Pa evo, pitam organizatora  :)


Nije mi problem organizirati, treba mi vrijeme i popis zvaničnih aktivnosti koje uključuju video. Postoji li tako nešto?



ZMR250 - DYS BE1806 - Blueseries 12A - CC3D

Odg: Osijek - Modelarski Air Show v2.0

Reply #12
A kako znaš tko će doći i sa kakvom opremom ?
Tko ima 8ch a tko 32 ch FPV opremu ?
Ako definiramo range A za FPV racing, i onda dođe netko sa Boscam opremom, pa ne može na utrku zbog toga ?


Treba prvo razmisliti što bi unaprijed takvo definiranje uopće donijelo i koliko bi koristilo.


Nije prošlo dugo vremena od kako je većina letjela na 35 i 40 MHz, sva takmičenja s joticama su bila takva, a leti 10 ljudi istovremeno.


Zato sam i napisao da je stvar dogovora na licu mjesta.


Uostalom, još uvijek je negdje na aerodromu ona tabla sa frekvencijama za 35 i 40 MHz stanice, koja se više ne koristi na takmičenjima jer su svi prešli na 2.4 GHz, pa eto, ona može poslužiti. A i sumnjam da će biti više od 10 FPV racera istovremeno u utrci.

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Osijek - Modelarski Air Show v2.0

Reply #13
Neće sigurno. Opet ponoavlajm ovdje. Frevencije nisu problem i lako se mjenjaju na rx i tx-u. Jedino što bi stvarno trebali napraviti je meeting prije početka utrke kako bi svi bili upoznati sa sigurnosnim pravilnikom. Bila bi katastrofa da u punoj brzini na raceu netko od ostatka letača negdje upali svoju pilu a trkač ode u publiku.

Odg: Osijek - Modelarski Air Show v2.0

Reply #14
Neće sigurno. Opet ponoavlajm ovdje. Frevencije nisu problem i lako se mjenjaju na rx i tx-u. Jedino što bi stvarno trebali napraviti je meeting prije početka utrke kako bi svi bili upoznati sa sigurnosnim pravilnikom. Bila bi katastrofa da u punoj brzini na raceu netko od ostatka letača negdje upali svoju pilu a trkač ode u publiku.
Upravo u tome i jeste zamka: na tekmama je postojalo pravilo  (vrijeme FM-a) da se stanicu može dobiti samo prije starta. Stanice su bile u posebnom šatoru i davale su se natjecatelju 10 min prije starta; time se prečavalo da netko tko nije u tekućem startu uključi stanicu na kratko radi neke provjere i 'skine' nečiji model.
Dešavalo se..nagledao sam se toga..
Damir