Skip to main content

Topic: Osijek - Modelarski Air Show v2.0 (Read 22019 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Osijek - Modelarski Air Show v2.0

Reply #15
Dobra ideja Damire,
Budući da je mr Rockwell zadužen za trkače...morat ćemo tako nešto složiti.
Zona isključivo za FPV racere je koliko znam već definirana na samom aerodromu, i uglavnom im drugi letači ne bi trebali ulijetati u tu zonu.

Sve su to porođajne muke, kad ta tehnologija ide naprijed velikom brzinom....
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Osijek - Modelarski Air Show v2.0

Reply #16
EDIT: na moj prethodni post; već krajem 90-tih sve bolje stanice imale su synth modeule, znači ako prije tekme podijeliš slobodne kanale tako da niko nikome ne smeta, ta opasnost zaista postoji jer na synth-u kanal lako promijeniš. Čak smo znali i angažirati po dva juniora da čuvaju stanice u šatoru  -da se netko ne zaleti i 'nekaj ne isproba'.

Žao mi je što nemam prilike doči na Modelarski Air Show v2.0, želim svim dobro zabavu i urnebesno letenje  ;) !

Damir

Odg: Osijek - Modelarski Air Show v2.0

Reply #17
Ne znam koliko ljudi s FPV opremom dolazi, ali ako ih dolazi puno, potrebno je rezervirati frekvencije za zvanični dio, pa izvan toga neka pali tko što hoće. Ako uz 10 trkača (trenutno stanje, imamo informacije o tipu opreme, frekvencije određene) bude još 20 ljudi s odašiljačima, ne možemo ih jednostavno sve okupiti i dogovoriti frekvencije. Bilo bi dobro rezervirati kanale za utrku i tu informaciju proslijediti prije druženja. No možda ja jednostavno imam krivu predstavu o broju ljudi koji će koristiti FVP.
ZMR250 - DYS BE1806 - Blueseries 12A - CC3D

Odg: Osijek - Modelarski Air Show v2.0

Reply #18
Adder je u pravu. Za race treba ostaviti par kanala na kojem nebi trebalo letiti niko drugi.

Odg: Osijek - Modelarski Air Show v2.0

Reply #19
Ma sta ko ima na meetu letit FPV, sve zabranit :D

Odg: Osijek - Modelarski Air Show v2.0

Reply #20
Koliko god da kanala ima uvijek ce biti smetnji. Prvenstveno jer svi letimo na 600mw predajnike , a oni rokaju po svemu, npr ja sam 2ch , a Ironic 8ch i smetamo si, npr kad letimo sjedimo obicno jedan do drugog i lik prozuji sa quadom kraj mene ja dobijem takve pruge da jedva ista razaznam gdje sam, tako je i obratno. Zato vani ekipa leti na 25mw da smanji taj problem na minimum. Hocu reci netreba previse se brinuti oko toga, bitno da se mi svi skupa nadjemo, da padne neka zaje... , a letenje cemo vec u hodu rijesiti

Odg: Osijek - Modelarski Air Show v2.0

Reply #21
25 mW je zakonski limit u EU (uključujući HR)
ZMR250 - DYS BE1806 - Blueseries 12A - CC3D

Odg: Osijek - Modelarski Air Show v2.0

Reply #22
jel cujete vi da puca nesto..?

Odg: Osijek - Modelarski Air Show v2.0

Reply #23
 :D :D

Odg: Osijek - Modelarski Air Show v2.0

Reply #24
Eeeee, zato uz to pucanje čujete i pucanje videa. Nije limit bez veze.
ZMR250 - DYS BE1806 - Blueseries 12A - CC3D


Odg: Osijek - Modelarski Air Show v2.0

Reply #26
Lijepo je i dobro zajebavati se ali iskreno želim napraviti race da bude što bolji moguć. Ipak je prvi u Hrvata. Stvarno mi se neda da mi netko upali neku hexu u sred utrke i vidim njegovu sliku kako razgleda aerodrom. Nije problem rezervirati par boscamovih i par immersion kanala za race. Također nije problem organizatoru isprintati par letaka kojima se uz kratki prvilnik upozorava na frekvencije ljudi koji lete fpv (osobno to preuzimam na sebe).

Odg: Osijek - Modelarski Air Show v2.0

Reply #27
Seki, ako budemo letjeli u istoj trci, morat ćeš "ugasiti" svoj VTX.  :D  GAZIŠ ME KO DETE ZVEČKU.. Imam blagi osječaj u cvikama da u rujnu je snježna mećava  :P  nema veze. letio sami i bez slike, ali samo 25m ( imamo taj video lansiranja Sekinog qwada s mojim ) :'(
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Osijek - Modelarski Air Show v2.0

Reply #28
Lijepo je i dobro zajebavati se ali iskreno želim napraviti race da bude što bolji moguć. Ipak je prvi u Hrvata. Stvarno mi se neda da mi netko upali neku hexu u sred utrke i vidim njegovu sliku kako razgleda aerodrom. Nije problem rezervirati par boscamovih i par immersion kanala za race. Također nije problem organizatoru isprintati par letaka kojima se uz kratki prvilnik upozorava na frekvencije ljudi koji lete fpv (osobno to preuzimam na sebe).

i to je tako sasvim ok za napraviti. nema potrebe za palamudjenjem po forumu. zamoliti/skrenuti pozornost okupljenih na frekvencije za race i zamoliti da ne pale nista dok traje.

Odg: Osijek - Modelarski Air Show v2.0

Reply #29
Nemas brige mr Rockwell upalim 2w i provozam polako kroz svih 32 kanala,
samo gledamo tko okolo panicari jer nema sliku.