Skip to main content

Topic: OSIGURANJE OD ODGOVORNOSTI ZA OPERATERA ZRAKOPLOVNOG MODELA NA RADIO UPRAVLJANJE (Read 10825 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: OSIGURANJE OD ODGOVORNOSTI ZA OPERATERA ZRAKOPLOVNOG MODELA NA RADIO UPRAVLJANJE

Reply #30
U najboljem slučaju bi to bilo ukupno 30-tak dana u cijeloj godini. Međutim, polica je tako napravljena da pokriva tri natjecatelja i pet modela nevezano za njihovo ime i prezime te kategoriju modela pa su moguće kombinacije. Glavni razlog za uzimanje police je to što na vanjskim natjecanjima moraš imati osiguranje. Vani se podrazumjeva da netko tko ima FAI sportsku licencu ima i plaćeno osiguranje, a kod nas nije takav slučaj. Do sad smo se provlačili ali su zadnjih godina počeli  češće raditi kontrole, pogotovo na evropskim i svjetskim prvenstvima.

Za ovu godinu planiramo proširiti policu i na redovno letenje, a ne samo natjecanja. Ako se dobro sjećam dodatak bi iznosio neki 100-tinjak kn.

LP,
        Saša

Re: OSIGURANJE OD ODGOVORNOSTI ZA OPERATERA ZRAKOPLOVNOG MODELA NA RADIO UPRAVLJANJE

Reply #31
A polica koja bi pokrivala samo hobi letenje.  ima nas koji ne idemo po takmicenjima

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: OSIGURANJE OD ODGOVORNOSTI ZA OPERATERA ZRAKOPLOVNOG MODELA NA RADIO UPRAVLJANJE

Reply #32
Bilo bi dobro kada bi to mogli imati svi aero hobisti neznam kako je sada i kako konkretno stvari stoje za hobi ali ja znam da sam dosta problema imao oko toga za ovo šta ja radim i čisto sumljma da bi dobio išta da nisu u igri bila neka poznanstva i preporuke.
Ali volio bi imati na sve modele osiguranje pogotovo na heli koji je najopasniji .
 
A pošto nemamoo uređeno letalište i što svako leti gdje mu najviše paše što uključuje i mene bilo bi dobro da imam neko osiguranje u slučaju nezgode. :)

Odg: OSIGURANJE OD ODGOVORNOSTI ZA OPERATERA ZRAKOPLOVNOG MODELA NA RADIO UPRAVLJANJE

Reply #33
Znam ja sta to znaci, ali me cijena zbunila u odnostu na cijenu navedenu u prvom postu. Znaci kod tebe se radi o slicnoj polici samo je skuplja jer se radi o multikopteru?, ali pokriva isto do 10 000kn stete ili pokriva vise?

to mi nije jasno: cijena 2600kn
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju


Odg: OSIGURANJE OD ODGOVORNOSTI ZA OPERATERA ZRAKOPLOVNOG MODELA NA RADIO UPRAVLJANJE

Reply #35
Stipe ne radi se o tome da li je itko prouzročio štetu trećem licu ili nije, radi se o tome da je to moguće (pa čak i izgledno)
MAK Zapad


Odg: OSIGURANJE OD ODGOVORNOSTI ZA OPERATERA ZRAKOPLOVNOG MODELA NA RADIO UPRAVLJANJE

Reply #37
Ovo se odnosi za onaj dio priče prema 3 osobama mene ispalo oko 2600 kn.
 
ok


a koji iznos pokriva ta polica koju platiš 2600kn?

molim te opiši što te osigurava za te novce?

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: OSIGURANJE OD ODGOVORNOSTI ZA OPERATERA ZRAKOPLOVNOG MODELA NA RADIO UPRAVLJANJE

Reply #38
Dali polica vrijedi u slucaju da ozljediš 3 osobu? covjeka?? ili samo predmete?

Odg: OSIGURANJE OD ODGOVORNOSTI ZA OPERATERA ZRAKOPLOVNOG MODELA NA RADIO UPRAVLJANJE

Reply #39
Polica nije ista.
 
Koliko sam ja shvatio mene polica osigurava od bilo kakve nezgode prema 3 osobi.
 
Nema veze dali se radi o multirotoru ili avionu.
 
Radi se o tome da kada uzmeš letjelicu od 6 ili 7 kg i letiš na visinam do 300 m iznada grada ili naseljnog područja i daljima do 5 km od točke poletanja zanči u krugu od 10 km vijerovatnost ako padne je vrlo velika da če biti neka šta prema trečoj osobi.
Ako nekome padne na glavu i ubije ga ili ostane invalid cijeli život tko će to plati.
Mislim da ga ubije išo bi u zatvor bez obzira na osiguranje.
Ne kužim šta vam nije jasno.
Kada uzmeš mulitirotor od 7 kg i preletiš dijagonalno preko garada oko 5 sati u sred turističke sezone onda možda shvatiš šta bi bilo kada bi bilo.
 
A neznam šta nije jasno a osigurna svota je 3,5000000 kn za osobe i 1,5000000 kn za stvari.
MIslim da je slično kao za auto s time da auto ne leti .Trebo bi pogledati točno.
I trebalo bi pitati direktora iz croatie koji je zadužen za osiguravanje letjelica.
 

Odg: OSIGURANJE OD ODGOVORNOSTI ZA OPERATERA ZRAKOPLOVNOG MODELA NA RADIO UPRAVLJANJE

Reply #40
nije bilojasno jer nisi naveo detalje koliko je osigurana svota :)

sada je kristalno jasno i cijena police za takvo osiguranje se svakako isplati.
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju


Odg: OSIGURANJE OD ODGOVORNOSTI ZA OPERATERA ZRAKOPLOVNOG MODELA NA RADIO UPRAVLJANJE

Reply #42
preko 300 metara ne možeš  dobiti dozvolu koliko sam shvatio ali ni oni ne znaju sa koje je visine palo to je isto istina osim ako naletiš na naku cesnu onda si j...o ježa.
Za ovo šta ja radim ne vidim svrhu letenja preko 300 m jer takvih slika na google earth-u ima koliko hočeš.

Odg: OSIGURANJE OD ODGOVORNOSTI ZA OPERATERA ZRAKOPLOVNOG MODELA NA RADIO UPRAVLJANJE

Reply #43
preko 300 metara ne možeš  dobiti dozvolu koliko sam shvatio ali ni oni ne znaju sa koje je visine palo to je isto istina osim ako naletiš na naku cesnu onda si j...o ježa.
Za ovo šta ja radim ne vidim svrhu letenja preko 300 m jer takvih slika na google earth-u ima koliko hočeš.

Ma ne Jazavac o cemu ti brate.. ja letim di god zamislim, ne samo za potrebe snimanja vec i guštanja, nema mi ništa draže nego otići poviše oblaka. Usput ondje gdje živim ne leti niti cesna, niti helići, jedino putnički ali na ogromnim vidinama, jedva se vidi. Znam kako je u Zagrebu, Zadru, Sinju, Split.. doista se vi ljudi morate paziti gdje letite i koliko visoko, imate aerodrome, heliodrome. Kod mene nema ničeka, grad je zaboravljen, ljudi se raselili... Milina za long range FPV!  :-*

 

Odg: OSIGURANJE OD ODGOVORNOSTI ZA OPERATERA ZRAKOPLOVNOG MODELA NA RADIO UPRAVLJANJE

Reply #44

Ma ne Jazavac o cemu ti brate.. ja letim di god zamislim, ne samo za potrebe snimanja vec i guštanja, nema mi ništa draže nego otići poviše oblaka. Usput ondje gdje živim ne leti niti cesna, niti helići, jedino putnički ali na ogromnim vidinama, jedva se vidi. Znam kako je u Zagrebu, Zadru, Sinju, Split.. doista se vi ljudi morate paziti gdje letite i koliko visoko, imate aerodrome, heliodrome. Kod mene nema ničeka, grad je zaboravljen, ljudi se raselili... Milina za long range FPV!  :-*

ne moraš paziti sve do jednom...
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7