Skip to main content

Topic: AXI motor 2208/34 (Read 7504 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

AXI motor 2208/34

jel neko imao iskustrva s ovim motorom, nabavio sam ovaj motor s reglerom
http://www.hobby-lobby.com/brushless_axi2208.htm

nemam original shaft za njega pa sam okrenuo osovinu naopako tako da dobijem prostora za propsaver, promjer je 3.17mm a propsaver 3mm, na kraju nisam htio tokariti osovinu već sam probušio psaver i savršeno je leglo na mjesto. uz motor sam dobio i regler za njega,inače došao je na nekom 3d avionu, mislim da je neka extra od EPP materijala pa je sad malo popravljamc i pripremam, izgleda mi kao da ima jaku snagu pa bih molio kolege ako netko ima iskustva s ovim motorom da to podijeli s nama svima, malo sam se iznenadio koliko košta ovaj motor pa pretpostavljam da je odličan a ne znam dok ne oprobam i dok sve ne spojim
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: AXI motor 2208/34

Reply #1
Konkretno s ovim motorom nemam iskustva, ali AXI motori su izvrsni.
MAK Zapad


Odg: AXI motor 2208/34

Reply #3
evo i ja sam malo progooglao pa vidim da je top topova, šteta što nije došao ovaj radijal nastavak za propeler, ond ne bih okreta osovinu, al dobro samo kad ovo sklepam da on dobro vuče, ide na njega 9*6 prop koji bi trebao imato dovoljno snage za acro 3d, ne bi ga trebalo gušiti :D
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: AXI motor 2208/34

Reply #4
Uživaj. To je odličan motor. ;)
 
lp
Toni

Odg: AXI motor 2208/34

Reply #5
upravo sam testirao motor i mogu reći da je odličan, na propu 9*6 vuče kao lud i ni jednog trenutka se ne osjeti  da ga imalo guši, koliko ima snage da ga je na traktor pričvrstit,možda ne bi 100 metra ali bi ga povukao bra 50-60 :D ovisi kolika je baterija :D
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: AXI motor 2208/34

Reply #6
Imam isti 24, na Eflite CAPU od 650grama i avion je raketa.

Najveća razlika od do tada Turnigy motorčića koji je isto bio solidan, je što se vrijeme vožnje s 1300mah i 5 minuta s mojim stilom letenja produžilo na 8 minuta.
Išlo bi i više ali toliko sada štopam na stanici. Mislim da je iskoristivost motora najveća prednost axi motora. A što se tiče čvrtoće djeluje stvarno super napravljen.

Po meni za avione s Axijem ne možeš fulati ako imaš love. Tako barem kažu i svi samo pozitivno pričaju o njima, za mene defintivno brand name motori ako si čovjek ih može priuštiti.

Što se tiče snage pogledaj si tablicu:
http://www.hobby-lobby.com/axi_gold_series_277_ctg.htm

Odg: AXI motor 2208/34

Reply #7
upravo sam testirao motor i mogu reći da je odličan, na propu 9*6 vuče kao lud i ni jednog trenutka se ne osjeti  da ga imalo guši, koliko ima snage da ga je na traktor pričvrstit,možda ne bi 100 metra ali bi ga povukao bra 50-60 :D ovisi kolika je baterija :D

Pazi deklariran je na 12A znači iznad toga si u crvenom.

10x5 kaže na 2S a 3S 10x3.8 što je po meni idealan pitch za 3D avion od deprona.

9x6 bi moglo napraviti malo previše ampera. Najbolje izmjeri potrošnju, ili masu aviona za početak.

Odg: AXI motor 2208/34

Reply #8
upravo sam testirao motor i mogu reći da je odličan, na propu 9*6 vuče kao lud i ni jednog trenutka se ne osjeti  da ga imalo guši, koliko ima snage da ga je na traktor pričvrstit,možda ne bi 100 metra ali bi ga povukao bra 50-60 :D ovisi kolika je baterija :D

Pazi deklariran je na 12A znači iznad toga si u crvenom.

10x5 kaže na 2S a 3S 10x3.8 što je po meni idealan pitch za 3D avion od deprona.

9x6 bi moglo napraviti malo previše ampera. Najbolje izmjeri potrošnju, ili masu aviona za početak.
hvala kolega na savjetima, ja sam mislio staviti 9*6 prop, nisam još iskusan kao ti za računanje oko propova, ovaj esc je došao na avionu s ovim motorom
http://shop.singahobby.com/?q=node/13354

a mislio sam staviti bateriju Li-Po 3 ćelije ,

avion je ovaj
http://www.commonsenserc.com/product_info.php?products_id=2287

što misliš za bateriju koju bi stavio i ovaj esc jel to valja što je 18-ka
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: AXI motor 2208/34

Reply #9
ESC je ok 18A za 2-3 lipo baterije.

E sad tu piše drugačije nisam vidio.
http://www.hobby-lobby.com/brushless_axi2208_1032955_prd1.htm

Kaže do 8A troši motor i to maks.

ESC je ok za ovaj motor koji imaš, a znači samo da može i manji ići.

Kaže za 3D avione do 18oz a to je 500grama ugrubo.

Tvoj ima kaže 750grama, e sad ako je AUW možda i bude letio lagano, ali ako je bez elektronike, nula bodova.

Nekak mi tih 8A i 750 grama ne ide zajedno. Makar je to AXI koji radi čuda, ali ovaj put bi rekao ne.

Kažu i preporuke za avion 2200mah i 35A ESC tak da nemoj njega koristiti.

Odg: AXI motor 2208/34

Reply #10
hm, najprije  zahvalim kolegi ;), sad si me malo zbunio moram priznat, kako sam ja ajmo reć ne baš totalni početnik morat ću malo povest računa o tim izračunima, morat ću model i izvagat, ja se do sad oslanjao na osjećaj i procjenu pa me povuklo da 9*6 u mom testu vuče sasvim dovoljno, pa ću ipak na svoju odgovornost probat to letit u 3d pa što bude d abude a kolegu ću svakako obavjestiti o uspješnosti leta, al moram priznat da na ovom forumu stvarno ima ljudi koji znaju u detalje dosta toga, valjda iskustvo :D
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: AXI motor 2208/34

Reply #11
upravo sam izvagao model s batkom je 490g, samo kad sam ga probao i gasao malo se motor grije, jel to što je esc 18A, batka je 800-850mah 3s, da li da stavljam manji esc
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: AXI motor 2208/34

Reply #12
upravo sam izvagao model s batkom je 490g, samo kad sam ga probao i gasao malo se motor grije, jel to što je esc 18A, batka je 800-850mah 3s, da li da stavljam manji esc

 ESC svejedno koji je glavno da je veći. Ako smanjiš ESC možeš dobiti jedino 5-7 grama na masi manje ;)

Najbolje bi bilo vidjeti koliko ti vuče ampera pri gasu.

Ako opet grije i vuće iznad dopuštenih za taj motor, smanjiti prop naravno, barem pitch propa.


Imao sam slučaj s padom aviona jer nisam mario za toplinu, motor se malo grijao na tlu pri gasu, na nebu doduše puhalo je, nakon 3-4 minute samo otkazao motor, nakon pada motor je bio je vruć, vruć.

Daj nabaci sliku aviona.

Odg: AXI motor 2208/34

Reply #13
Ako se motor malo grije na zemlji nije problem, u zraku će se bolje hladiti. Al svakako bi bilo dobro znati koliko vuče ampera pa prema tome prilagoditi veličinu elise, kao što je kolega ranije napisao. No, motori koji se testiraju na zemlji uvijek se više griju nego u zraku. Tako ako nije vruć na dodir ne bi smjelo biti problema. Ako je deklariran na 8A max onda ti je dovoljan i 10-12 A regler. Imaš od 18 A tako da nije do njega. To što se malo grije statično nije problem. Odleti koju minutu, sleti i vidi koliko se grije.
 
lp
Toni

Odg: AXI motor 2208/34

Reply #14








evo nekoliko slika, prop je 9*6, ja ću ga probati malo vozit al moram nać prop 9*4,5,

imam onaj unimetar, kako mogu izmjeriti koliko vuče struje
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR