Skip to main content

Topic: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!! (Read 209907 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.



Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #93
Ne vidim problem za korištenje stepera.
https://store.cunningturtle.com/product/ct-60
 
jedini problem je u tome što niti na jednoj slici od gimbala koje je on stavio nije stepper negu brushles motor.
Ja imam gore navedenu elektroniku doma skoro 2 mjeseca i spojio sam je na gyro i radi to ali nije to to.
 


Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #95
Ne vidim problem za korištenje stepera.
https://store.cunningturtle.com/product/ct-60
 
jedini problem je u tome što niti na jednoj slici od gimbala koje je on stavio nije stepper negu brushles motor.
Ja imam gore navedenu elektroniku doma skoro 2 mjeseca i spojio sam je na gyro i radi to ali nije to to.
Istraživao sam malo ovu temu po njemačkom forumu i na openpilot, iz njihovih razgovora se može pročitat kako je alex u početku koristio steppere i upravljao ih microstepingom, i kaže da je savršeno radilo no u nekim trenutcima bi mu se desila oscilacija koju nikako nije mogao riješit. A sa steperima to bi bilo nešta ovako Radio Controlled Stepper in action kako bi se to ponašalo na gimbalu tko zna. No sigurno da je ključno u svemu tome što je prešao na brushless motore koje je premotao u zvijezdu i dobio fine pomake tvrdi do 0.05 stupnjeva tako sam negdje pročitao. No zanimljivo je koliko su njemci ošli u razvoju gimbala razni dizajni sve za BLDC.. sada da sami idemo razvijat algoritme i sve to radit ispočetka ne isplati se jer riješenje je nađeno samo je pitanje vremena tko će to bacit u opensource i da si sami možemo radit. alex definitvno nije te naravi da radi opensource jer je izdao već softwer za kalibraciju i update tool za svoju pločicu koliko sam skužio i traži prodavače.
[attach=1]

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #96
Navodno su njemci pustili u prodaju svoj kontroler, zanimljivo je što kaže alexmoss na forumu openpilot http://forums.openpilot.org/topic/13471-actuators-for-a-camera-gimbal/page-14
Quote
German guys are pretty fast!  This is not my controller, but drivers and main proc are the same, so it is very close copy.  I can't read their forum but as I understand they were started open-source project. Controller is just a hardware to involve more people, It  has very basic firmware now.

Nazvao je to kopijom  8), čini mi se da ćemo imat uskoro jeftine i efikasne gimbale :)

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #97
Nek on to zove kako hoće mogao je zaradi samo od mene 500 dolara za 5 tih njegovih elektronika jer smo se dogovorili da bi uzelo nas 5.
Sada neče dobiti ništa jer je glup.
Njemac je sve napravio i objavio a ono najbitnije puno je bolje koncipirano.
New Motor , First Test
Evo pa nek gleda rus kako se to radi kada je htio sve za sebe zadržati.
Ja sam mu bio spreman platiti kada je počeo pa neznam pa ovo pa ono.
 

 

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #98
Djelovi korišteni tu ne koštaju niti 50 dolara  to sam puno reko.
Da je reko cijenu 100 dolara kupio bi je odmah kako što sam reko.
Ljepo bi zaradio i ja bi kupovao i dalje od njeg jer je ipak on prvi to napravio.
A ovako iz principa neču.
Dok on to počne prodavati njemac če izbaciti harmonic drive :D

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #99
Djelovi korišteni tu ne koštaju niti 50 dolara  to sam puno reko.
Da je reko cijenu 100 dolara kupio bi je odmah kako što sam reko.
Ljepo bi zaradio i ja bi kupovao i dalje od njeg jer je ipak on prvi to napravio.
A ovako iz principa neču.
Dok on to počne prodavati njemac če izbaciti harmonic drive :D
Slažem se s tobom, http://www.ebay.de/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280791436843#ht_1890wt_1037 i još samo driveri koje koristi i chip i ako bi bilo sve skupa bilo 50$ kao što si reko, k tome njemci su napravili odmah na njemu usb dok kod rusa bi trebalo kupit to dodatno https://www.sparkfun.com/products/9716, problem je taj što je sam on htio to napravit i popeglat za prodaju pa i program za kalibraciju što mu je uzelo puno vremena očito i sada je da ne kažemo popušio 8), čekamo dalje :)
[attachimg=1]

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #100
Pratit ovu temu je napetije od sapunice :)
Sad se otkrivaju mogućnosti interneta...brzine...želja za pomoć drugima da nam život bude lakši.
Bravo  8)
Jedva čekam finale :)
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #101
kontroler je jedna strana priče , doma se napravi za oko 50$, već je nas par naručilo dijelove za mini verziju, a onu veću se složi i iz chipoteke.
softverski kod druga strana, tu treba sačekati objavu, nema smisla sada nešto na brzinu izmišljati kada postoji gotovo.
motori i viklanje treća strana, koja veličina motora, koji promjer žice, koliko namotaja....
gimbal četvrta,  izrada, pripasavanje na motore i kameru, balansiranje, balansiranje, balansiranje...
i na kraju, model treba biti ok složen, jer sumnjam da će gimbal raditi ako je model na koji je spojen izvor vibracija.

mislim da gotovih rješenja neće biti tako skoro na prodaju. pogotovo ne za 100-200$
već bu svatko sam sebi doma kemijao i štelao. isto tako neće ni rezultati biti svima isti od prve,
trebat će malo truda da se to sklepa, ali vjerujem da će se isplatiti.
svakako će biti jeftinije nego kupiti zenmuse koji isto ne radi out-of-the-box.
kako vidimo i na forumu od kolege koji ga ima.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #102
Moglo bi se dogoditi da na kraju neće biti za kikiriki, al u usporedbi sa svime na tržištu bit će opet daleko, daleko povoljnije. To na kraju i je neki cilj. A kao što je Tomislav napisao ima se tu što i raditi i podešavati do krajnjeg rezultata.  ;)

lp
Toni 

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #103
Bit će ovo priča isto ko i sa KK pločicama od početka. a danas i sami vidimo do kuda je dogurala :)

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #104
Bit će ovo priča isto ko i sa KK pločicama od početka. a danas i sami vidimo do kuda je dogurala :)

da, sjećam se dok sam ih lemio doma, raskapao žiroskope i vadio senzore, bušio, lemio, rezao...
(jer gotovih nije bilo, pa se isplatilo i ulupati oko 80$ u dijelove i kemijati, no već pola godine poslije su se pojavile gotove po 120$ iz Kine, prodavale se ko lude.)
danas za 20$ koliko dođe cijeli KK2 s ekranom, kupiš jedan žiro samo, a di je sve ostalo hahahaha  :D da ne kažem da ima i autolevel funkciju

KK multicontroller assembly x10

ali opet, na kraju se svodi na štelanje, ne bu letilo mirno bez toga baš.  ;)