Skip to main content

Topic: Simple CG tool (Read 2850 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Simple CG tool

Reply #1
za kaj tocno sluzi taj alat?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Simple CG tool

Reply #2
Za odredivanje CG na ...recimo HK Hummeru i ostalim "uskotrupnim" modelima aviona. Za sire trupove se stapici trakom omotaju na siru podlogu...
Misli sam da je iz naslova jasno.
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: Simple CG tool

Reply #3
za kaj tocno sluzi taj alat?


Ovak je jasnije :D
Gore na štapice se stavi avioncek, da lezi na krilima i na mjestu gdje dolazi CG, pa se tako dodaje masa u nos ili rep, da avion bude u balansu. Ili jos bolje, skida masa :)

Odg: Simple CG tool

Reply #4
Umjesto stapica dvije obicne olovke s gumicama na kraju. Gubice se posmirglaju u V pa se model ne sklize naprijed natrag dok se mrda po balansu. Klizanje se moze sprijeciti i na stapicima ako se na kraj zalijepi obostrani selotejp.

Ili jednako jednostavno ali puno lakse za raditi "vanessa rig".
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Simple CG tool

Reply #5
Evo i mog CG tool-a koji je izrađen prije nekoliko mjeseci. 2 olovke sa gumicama i mogućnost varijabilne širine trupa ;-)
Još možda da zašiljim vrhove gumica kao što Renato savjetuje.

[attach=1][attach=2]

A u nastavku evo i nedavnog eksperimentalnog alata za rezanje stiropora, koji može biti ručni i fiksni. Cekas žica 0,3 mm

[attach=3][attach=4][attach=5]
9XR + FrSky, Bixler 2, Phazer KX EDF, ELF DLG, Quanum Nova QuadCopter, DEX mini quad, Q-BOT micro quad, 2 x Buggy HSP XSTR PRO 1:10, Monster Truck 4WD 1/8 Nitro Circus, Relentless Racing Boat ...

 

Odg: Simple CG tool

Reply #6
ja cg odredjujem od oka i na prstima, a u prvom letu mi model sve kaze pa ga za drugi dodatno poreglam.

znam za sto sluzi taj alat, ali reglati male modele i stiroporce u nulu nista ne znaci i zato sam postavio pitanje. ;)   na stapicima i olovkama ne mozes reglati dvometrasa, a za takve modele bi vec dobro dosao stalak za reglanje. vjerojatno je isto i sa jedrilicama, ali nisam u tome pa ne znam.
ja na 3d modelima teziste pomicem sve vise u nazad sto vise letim model, do granice ugodnog upravljanja, jer volim da je model okretan i da brzo reagira.
na brzim modelima cg stavljam sto vise naprijed, do nekog prihvatljivog odaziva na elevator.
netko drugi ce staviti cg na istim modelima na drugo mjesto pa bi stavljanje u nulu bilo samo radi svrhe stavljanja u nulu, a nula ne znaci da ce model sa takvim cg-om biti najzanimljiviji za letenje.
kolega iz kluba i ja imamo iste modele, sa istim setupom i sa istim baterijama. on ima teziste vise naprijed, a ja jako otraga. moj model se okrene sam oko sebe na mrvici prostora i skroz je divlji, a njegov to sve radi elegantnije, ali tromije. on voli kako leti njegov model, a ja volim kako leti moj. da smo teziste stavili u nulu prema uputama on vjerojatno ne bi bio zadovoljan kao sto je sada, a ja sigurno ne bih bio zadovoljan ni blizu kao sto sam sa tezistem skroz odozada.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Simple CG tool

Reply #7
ja cg odredjujem od oka i na prstima, a u prvom letu mi model sve kaze pa ga za drugi dodatno poreglam.

znam za sto sluzi taj alat, ali reglati male modele i stiroporce u nulu nista ne znaci i zato sam postavio pitanje. ;)   na stapicima i olovkama ne mozes reglati dvometrasa, a za takve modele bi vec dobro dosao stalak za reglanje. vjerojatno je isto i sa jedrilicama, ali nisam u tome pa ne znam.
ja na 3d modelima teziste pomicem sve vise u nazad sto vise letim model, do granice ugodnog upravljanja, jer volim da je model okretan i da brzo reagira.
na brzim modelima cg stavljam sto vise naprijed, do nekog prihvatljivog odaziva na elevator.
netko drugi ce staviti cg na istim modelima na drugo mjesto pa bi stavljanje u nulu bilo samo radi svrhe stavljanja u nulu, a nula ne znaci da ce model sa takvim cg-om biti najzanimljiviji za letenje.
kolega iz kluba i ja imamo iste modele, sa istim setupom i sa istim baterijama. on ima teziste vise naprijed, a ja jako otraga. moj model se okrene sam oko sebe na mrvici prostora i skroz je divlji, a njegov to sve radi elegantnije, ali tromije. on voli kako leti njegov model, a ja volim kako leti moj. da smo teziste stavili u nulu prema uputama on vjerojatno ne bi bio zadovoljan kao sto je sada, a ja sigurno ne bih bio zadovoljan ni blizu kao sto sam sa tezistem skroz odozada.



U pravu si !