Skip to main content

Topic: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P (Read 11200 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #30
Eto upravo isprobano sa SBEC-om na 5.5V nema blackouta.. znači  mogu šibat ESC/BEC i ovaj SBEC kao redudantni izvor napajanja.. ako bilo koji vrisne i dalje ima struje na servu..

hvala kolegi na SBEC-u  ;)


Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #32
i sad samo test flight, pažljivo sa gasom

Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #33
da... možda ga još obojam prije.. sutra bi mogao biti dan za šminkanje.. i finishiranje.. moram pokitat neke sitnice.. ima još neke stvari koje ovaj put ne smijem preskakat ... ali.. šta je sigurno sigurno je  :D :D

Dual RX power redudant

Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #34
kao da nikada nije ništa bilo  :D :D

Nakon par dana brušenja, kitanja.. brušenja..

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

Pa vrijeme je i da dobije neku ikonu  ;D

[attachimg=4]


Morat ću osvježit build log ovim krpanjem  8)

Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #35
na red konačno stigla i prva runda boje... ne znam koliko je uobičajen metalik na rc modelima, ali ova zvjerka je pokazala da može nosit i puno više..

[attachimg=1]

Ima nešto grešaka.. tek kad sjedne boja vide se neke sitne neravnine, no ovaj put sam puno zadovoljniji površinom.

[attachimg=2]

Sad trebao bi imati strpljenja da boja dozori.. al vidjet ću kako će sutra izgledati.. možda odradim brušenje 800/1200 grita... pa još jednu rundu boje po potrebi..

Ideja mi je da napravim par slojeva laka, sad vidjet ćemo kako će to proći.

[attachimg=3]

Jedino si sad razmišljam, šta ću sa elevonima, našao sam neku super ludu florescentnu boju, al se dvoumim oko boje.. bjeli, "kričavi" ili smireno smeđi?

Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #36
smireno smeđi ti nikak ne paše u profil aviona, ja sam svog cijelog u narančasto pa je u zraku bio više crna mrlja nego boja, a sad u garaži svjetli na zidu.
mogao bi ga sad na proljeće opet pustit malo na zrak...

Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #37
pošto mi na 6s guta previše struje a vrh propa mi odlazi preko brzine zvuka, a zadržao bi veličinu 7" zbog 2,2kile teškog modela palo mi na pamet da stavim isto velik prop a pitch podignem u duplo a baterije prepolovim tako da bi vozio 3s (2770) na 8"pitch, time bi bio vrh propa malo ispod brzine zvuka a imao bi teoretsku brzinu potpuno jednaku,

 :'( teoretski je točno.

http://www.rcpro.org/rccalc/PitchSpeed.aspx

Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #38
pošto mi na 6s guta previše struje a vrh propa mi odlazi preko brzine zvuka, a zadržao bi veličinu 7" zbog 2,2kile teškog modela palo mi na pamet da stavim isto velik prop a pitch podignem u duplo a baterije prepolovim tako da bi vozio 3s (2770) na 8"pitch, time bi bio vrh propa malo ispod brzine zvuka a imao bi teoretsku brzinu potpuno jednaku,

 :'( teoretski je točno.

http://www.rcpro.org/rccalc/PitchSpeed.aspx

Tu bi išao na 2 puta po 3S ? Ja namjeravam na slijedeći maiden ići u toj konfiguraciji.. 2x3S paralela.. tu stvarno mora imat dovoljno ampera, a opet očekujem da bi moglo biti barem pola sata jurcanja... i možda malo više..

Zadnji puta sam imao 2x3S na krilu od 1.5 metra istina i onaj mali 2206/12 .. i to je išlo po 45minuta.. a baterije na 50-60%..


nego.. danas je bila druga runda boje.. ovaj put konačno kako se spada... (istina ostalo je još malo sitnica.. al sada već mogu prijeći preko toga.)

Bilo je nešto brušenja na 800/1000 Grita pa malo kitanja.. i konačno farbanje.. dan super.. vani na zraku.. sve okolo mokro. .nigdje grama prašine, sve ove dosadne bube već odavno ne lete.. milina  8)

[attachimg=1]

Ovaj put površina je skoro super, a boja.. mrak duboka :)
[attachimg=3]


Nosač još moram malo počistit
[attachimg=4]

E sad.. ova prirodna boja balze je ok.. možda samo čisti lak na nju.. al opet.. sve se nešto dvoumim oko ove fluorescentne boje. baš ne bi htio da ispadne kičast.. al ;D





Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #39
elevone u lak bijelu, s time nemres fulat.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #40
misliš u full bjelu.. pa mislim da bi to moglo proći.. moram ionako ponovit ST štrafe  ;)

imam još zlatnu i srebrnu/chrom .. al ak s time krenem bit će gori od crnačkog pimpanog auta ;D ;D

[attachimg=1]

Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #41
Vidim ove vinglete, moji su u zadnjih par zagija donji rub ide dužinom iza elevona a visoki su oko 4 cm.
Radim ob od epoksija I stakla 160gr u 4 sloja, ispadnu oko 1 mm debeli + sloj karbona za look ako ima

Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #42
Vidim ove vinglete, moji su u zadnjih par zagija donji rub ide dužinom iza elevona a visoki su oko 4 cm.
Radim ob od epoksija I stakla 160gr u 4 sloja, ispadnu oko 1 mm debeli + sloj karbona za look ako ima

misliš na nešto ovako?

[attach=1]

Prije sam znao tako produžiti.. ali sam ih znao i lomiti.. do sada su mi se pokazali najboljima oni od deprona.. iz jednog jedinog razloga što kad bi zapeo za drvo oni bi popucali i zagi bi proletio dalje..

Ovi sada su od balze.. onak su solidni.. ali da jače povučem slomio bih ih.. isti razlog ako ga zakvačim za drvo.. to oko kuće.. na livadama imam dosta drveća, tako da uvjek postoji šansa da okiti kakav hrast ili jasen  :D


Ali zvuči zanimljivo.. dosta su kruti od 4 sloja stakla?

Nakon ovog.. mislim da ću složiti još par komada različitih, u kombinaciji balza/staklo..

ponovno jednog sigurno od 1.5M  ili više, za duge vožnje..

jedan za rušenje rekorda ;D

I možda jedan za fpv platformu..

Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #43
eto i finalne fotke :) sad još samo da skupim hrabrost za re-maiden  :D ;D

[attachimg=1]

Odg: kak bu se ovo razletilo u zraku ;P

Reply #44
wora svaka čast ..... izgleda stvarno dobro...

 :) :)