Skip to main content

Topic: Koji DJI kupiti? (Read 14824 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Koji DJI kupiti?

Pozdrav pošto sam 2 ojku phantoma prodao, sada planiram uzeti nešto drugo, prije sam na forumu pročitao da je novi Dji Phantom 3 standard (ne 4k) oko 3000 kn u Sloveniji u onom dućanu , no falio bi mi na njemu lightbridge pa sam gledao da uzmem advanced ili proffesional. Gdje bih ga najpovoljnije mogao kupiti ? po ebay.uk ih nalazim po cca 4500 kn plus minus. Nesto gledam kako je i Spark izašao da ce se vjerojatno ljudi odlučiti za njega , pa ce mozda stare 3 ojke vec prodavati .Svaki savjet ili misljenje je dobrodoslo.Hvala unaprijed.

Odg: Koji DJI kupiti?

Reply #1
Uvijek treba ici na sto novije ako ti budget dopusta uzmi 4 ili mavic pro
A ako ne onda uzmi 3 ali advanced ili profesional tbog dometa
Meni je moja 3 standard dosadila brzo zbog dometa

Odg: Koji DJI kupiti?

Reply #2
Meni se cini da spark ima bolju kameru od trojke pa bi predlozio njega. A pogotovo form factor je veliki plus.
Osobno imam P4 pro ..ali iskljucivo zbog kamere. Da ima takva kamera na necem manjem, odma bi uzeo bez razmisljanja. Jer teglit phantoma zna bit tlaka.

Odg: Koji DJI kupiti?

Reply #3
A domet sparka je 120metara i leti 12minuta

Odg: Koji DJI kupiti?

Reply #4
Ako letis preko moba da,... ako uzmes sa remotom onda je 2km.
Al sve ovisi za sta mu treba. Dobra kamera, dobar range, prenosivost, isplativost ...ima puno faktora.
Ja osobno ne vidim niti jedan slucaj u kojem bi uzeo trojku. Kad bi mogao kameru od 4pro imat na mavicu... uzeo bi ga odma.

 

Odg: Koji DJI kupiti?

Reply #5
razmisljao sam i ja o sparku ali iskljucivo sa daljinskim radi lightbridgea . velicina mi nije bitna.Samo gledam sto jeftinije uzeti radi vrijednosti , 4 orka je izasla i ljudi bacili novce ogromne a onda 6 mjeseci poslije ako ne  i manje duplo bolji senzor i kamera i mehanicki shutter na pro modelu i ugasili proizvodnju same 4 orke i jos dodali 4 advanced . Mislim da ce uskoro i mavic pro. Jedino sta mi smeta na sparku je mali ft i 2 osn gimbal al mi je super kaj mu je 79 kj potisak ili tak nesto pa ne poslijeze jos nasim zakonima (to sam procitao) a i velicina te sama cijena .Ali obavezno ak bu 3 ojka iskljucivo advanced ili prof jer standard mi ne pase.

Odg: Koji DJI kupiti?

Reply #6
Evo ja sam sa Sparko iznenađen i oduševljen. Tek letam na mob jer čekam daljinac da mi dođe ali već je iznad svih mojih očekivanja.

Odg: Koji DJI kupiti?

Reply #7
razmisljao sam i ja o sparku ali iskljucivo sa daljinskim radi lightbridgea . velicina mi nije bitna.Samo gledam sto jeftinije uzeti radi vrijednosti , 4 orka je izasla i ljudi bacili novce ogromne a onda 6 mjeseci poslije ako ne  i manje duplo bolji senzor i kamera i mehanicki shutter na pro modelu i ugasili proizvodnju same 4 orke i jos dodali 4 advanced . Mislim da ce uskoro i mavic pro. Jedino sta mi smeta na sparku je mali ft i 2 osn gimbal al mi je super kaj mu je 79 kj potisak ili tak nesto pa ne poslijeze jos nasim zakonima (to sam procitao) a i velicina te sama cijena .Ali obavezno ak bu 3 ojka iskljucivo advanced ili prof jer standard mi ne pase.


Ja recimo nikad ne kupujem ujutro firisko kruh nego idem u kaufland pa pred zatvaranje kupim da imam sutra za cijelidam
You get the point

Odg: Koji DJI kupiti?

Reply #8
razmisljao sam i ja o sparku ali iskljucivo sa daljinskim radi lightbridgea . velicina mi nije bitna.Samo gledam sto jeftinije uzeti radi vrijednosti , 4 orka je izasla i ljudi bacili novce ogromne a onda 6 mjeseci poslije ako ne  i manje duplo bolji senzor i kamera i mehanicki shutter na pro modelu i ugasili proizvodnju same 4 orke i jos dodali 4 advanced . Mislim da ce uskoro i mavic pro. Jedino sta mi smeta na sparku je mali ft i 2 osn gimbal al mi je super kaj mu je 79 kj potisak ili tak nesto pa ne poslijeze jos nasim zakonima (to sam procitao) a i velicina te sama cijena .Ali obavezno ak bu 3 ojka iskljucivo advanced ili prof jer standard mi ne pase.

Ovo me podsjeca na kupit cemo golfa 4 kad izadje 7-ica :)

Odg: Koji DJI kupiti?

Reply #9
Eto i ja sam došao do dileme šta uzeti,
kao prvo, ZGrocks šta si ti uzeo?

U obzir uzimam dji-a sparka, mavica i phantom 3, te gopro karma, (jel postoji još nešto?).
Multi mislim koristiti čisto rekreativno- za moje potrebe, nikakva snimanja vjenčanja ili šta ja znam.
Tako bi phantom 3 nekako ispao iz izbora jer također želim nešto lako prenosivo. Došao sam do izbora između
Sparka, mavica i karme. Sva 3 mi se sviđaju-
Spark-najmanji, najkraće trajanje baterije,(samo) 2 osni  gimbal, ne snima u 4k
Mavic- isto jako malen s sklapajućim krakovima, dobra autonomija, snima u 4k
Karma- najveći ali dolazi u kompletu s ručnim gimbalom i gopro 5
E sad meni se najviše sviđa mavic ali što bi ste vi uzeli?
Mavica ili karmu koja dolazi s gopro5 i cijelim setom ali koliko vidim nije baš najpouzdaniji dron naspram provjerenog Dji-a.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Koji DJI kupiti?

Reply #10
Mavic definitivno!

Odg: Koji DJI kupiti?

Reply #11
Iskreno, ako novac nije issue, na tvom mjestu uzeo bi mavic bez previse razmisljanja. Mavicu kad se sklope ruke nije puno veci od sparka. Karmu zaboravi, duplo veci dron od mavica, nestabilan, pada s neba sam od sebe (frendu tresno sa 150m i razbio se u milion dijelova).
Spark je isto vrlo zanimljiv, no nije mi jasno zasto mu nisu napravili preklopne ruke.

Odg: Koji DJI kupiti?

Reply #12
Pozdrav,
Vlasnik sam DJI Phantoma 4.

Slažem se sa gospodinom Matićem,ako novac nije problem kupi mavic pro ni DJI phantom 4 nije loš ali on već jednim dijelom ulazi u profesionalne dronove.Pogledaj ovaj video i sve će ti biti jasno.Link:http://www.youtube.com/watch?v=nsycuxfou6Q
Video je napravljen prije dolaska DJI sparka,ali ako ćeš ga registrirati morat ćeš na njega nalijepiti naljepnicu kao što zakoni kažu.
Lp. :)
Zašto jednostavno,kad može komplicirano hehe.

Odg: Koji DJI kupiti?

Reply #13
uzeo sam dji phantom 3 standard skoro nov letio 15 sat za 2500kn , kad mi dosadi prije zime ce na bubanj a next year 3 profesional ili 4 ovisi koliko im cijena padne.Sam da ovo za golfa kazem , auto kad izade vrijednost pada nakon par godina , ovdje vrijednost pada nakon 6 mjeseci pa stoga ne trebam puno cekati =)