Skip to main content

Topic: Prva RC samogradnja (depron) (Read 114286 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #255
Pozdrav,

jel je taj Climapor iz Bauhausa full glatki s oba dvije strane??

Iz Vž-a sam i jedini Climapor sam našao u Obi-u, cijena je negdje oko 130 kn za pakung (nema pojedinačno), i sav sretan već sam ga uzeo s police i trk prema blagajni i onda skužim da s jedne strane nije baš glatki ima ko neki "blagi" reljefni papir s jedne strane, a zapakiran je i drugu stranu nisam vidio al isto ko da je neki tanki papir zaljepljen. Jel to to ili?

Da li se taj papir može odljepiti ili nekako maknuti?

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #256
Iću ću sutra u Obi i opet provjerim pa javim. Ambalaža je ista ta neka u naranđastom tonu i piše Climapor 100%. I za debljinu sam siguran da je nekih 5-6 mm. Cijena 130 kn za pakung. A da li se taj papir da skinut nemam pojma zapakirano je, a pretpostvljam da bi se morao dati... Ha, ha a da skinem taj najlon i probam skinuti papir s toga i da me ulovi neki djelatnik Obi-ja - to bi moglo biti čisto neko novo neprocjnenjivo iskustvo i još da im velim da mi to treba za vijune  :D :D :D

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #257
Ako je sive boje i ima bijelu frontu poput ovog






onda je taj 7mm i prilično je izdržljiv. Negativne strane su mu ta papirna fronta koju ne možeš skinuti i što je na bazi stakla pa tupi noževe. U prosjeku 1 skalpel za 1 model.

Ovaj climapor



je daleko najbolji i to je ono što ameri zovu depron. Taj je 220 kuna paket.

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #258
evo jedno pitanje...što se tiće pipera.....
nakon 3-4 pipera koja sam napravio.......normalno prvi i drugi su bili probni pa su tako i završili.....ali zadnji lete ko pero........pravim 5-ti......ali sa ruderom povezanim sa zadnjim toćkom...i pada mi na pamet staviti i flapsove........koliko ima smisla i koliko će pomoći pri sletanju i uzletanju...
pozdrav

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #259
To po meni nema smisla,to ti je mali avion i nebi  ti baš stali,dobio bi i na težini,
a sam po sebi to je depronac i tak i tak sporo leti.
No možeš probat izmiksat na stanici da na prekidač
elevator ti malo podigne a alerone molo spusti,
to nisam isprobo al bi možda radilo,model bi malo podigo nos i
(možda ) počeo postupno kontrolirano padati
i nježno sletio
Spektrum dx7s i razni modelčeki


 

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #261
Mislim da ti kut motora nije dobar, inače dobro napravljeno ;)
I slobodno skrati osovinu, savit će ti se ako padne na nos.
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #262
Dobro mislis  ;)
Kolega Remote je vec upozorio na taj propust u ovom postu, pa je to rijeseno i Piper leti ko veliki  ;D

http://www.flyfreak.net/samogradnja/piper-j-3-cub/



Budem i osovinu skratio. Nisam znao da se to smije. Hvala
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #263
pazi kada ćeš rezati osovinu da ti krhotine metala ne ulete u motor (koji je prepun magneta).

najbolje ti je uzeti najlonsku vrećicu, staviti motor unutra i probiti van samo osovinu tako da motor ostane unutar najlona a osovina vani. Onda ju otpili, a kada si gotov samo prevrni vrećicu tako da sve krhotine ostanu unutra.


Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #265
pozz! došlo vrjeme da i ja napravim cuba samo me zanima pošto imamk sličnog trainera s tim rasponom i kad ga malo dalje odletim slabo se vidi.. zanima me smijem li produžiti krilo u sredini sa svake strane za 5cm? neznam dali bi to mjenjalo njegove letne karakteristike?

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #266
Nbi trebalo,to jest vjerojatno ćeš ih samo poboljšat te će ti piper dulje jedrit.
Pozdrav
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #267
da to je i moja teorija pa cu to probati da vidimo kako se avion ponaša krilo ču naravno napravit ravno jer mi se v nije pokazao dobar ni na jednom modelu svi kažu da bi trebao mirniji model ali nije uopče jer se stalno klati na ljevu ili na desnu stranu.. hvala na odgovoru ako još netko ima neki prijedlog slobodno kaže dobro če doći!

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #268
Ja sam isto radio ravno krilo jel mislim da je stabilniji tak.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #269
Navukli ste me...  :P