Skip to main content

Topic: pid tuning 32 bit alexmos gimbal board (Read 3210 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pid tuning 32 bit alexmos gimbal board

Pozdrav svima, jel ima netko ko bi bio voljan pomoci oko tuninga boarda za 3 axis gimbal , dosta sam tutoriala cak i pogledao i moglo bi se reci da ga dobro tuniram, ali cim disconectam gimbal iz programa i pocnem ga testirat lijevo desno pocne gubit kontrolu, prakticki samo u poziciji u kojoj ga namjestam ostaje kako treba, neznam dal je to neki jedan klik potreban da se to sredi, jer vec muku mucim neko vrijem s tim i ne kuzim di grijesim..
hvala , lp

Odg: pid tuning 32 bit alexmos gimbal board

Reply #1
Po čemu zaključuješ da ga dobro tuniraš?
Ako ti roll i pitch drže, a yaw ne, povećaj snagu yaw motora, pa redom P--D--I na yaw osi.

Odg: pid tuning 32 bit alexmos gimbal board

Reply #2
pa drze , prakticki sva tri drze sve dok sam u gui programu, i dok je na standu gimbal, kad se diskonektam i okrenem se lijevo desno pocne padat na sve strane. ono cudno vrlo..
pratio sam tutoriale, i kazem sve drzi ali cim ga uzmem u ruke kad ga maknem iz programa, ode posvuda, pocne se gubit..

Odg: pid tuning 32 bit alexmos gimbal board

Reply #3
Jesi sacuvao promjene u eeprom?

Odg: pid tuning 32 bit alexmos gimbal board

Reply #4
nisam previse upoznat pa ne bi znao sta tocno znaci eeprom, ali ako to kao tipa preset ili neki save setting? mogu to odradit..

pid tuning 32 bit alexmos gimbal board

Reply #5
Ma da, to. Na simplebgcu moras svaku promjenu potvrdit s "write" i to bi trebalo bit to. Na stormu32 npr. se sve promjene bilježe s "write", ali moras sačuvati na eeprom (google is your friend) ako želiš da ostanu nakon restarta kontrolera.
Kakvo napajanje gimbala si koristio za vrijeme podešavanja?
I da li si isključio kalibraciju žiroskopa na startupu?

Odg: pid tuning 32 bit alexmos gimbal board

Reply #6
dada write uvijek radim nakon standardno..
baterija je zippy 5000mah 3s 25c  (i puno su vece , vjrv i jace od onih sto sam vidio da koriste u tut za isti gimbal) neznam dal to igra ikakvu ulogu :/

e a vidis mislim da nism iskljucio kalibr ziro na startupu. pokusat cu s tim, pa cu vidjet kakvi ce bit rez..
fala

Odg: pid tuning 32 bit alexmos gimbal board

Reply #7

baterija je zippy 5000mah 3s 25c  (i puno su vece , vjrv i jace od onih sto sam vidio da koriste u tut za isti gimbal) neznam dal to igra ikakvu ulogu :/


Kapacitet baterije naravno ne igra nikakvu ulogu, vec napon. Isti gimbal s istim postavkama se nece ponasati jednako na npr. 11.1, 12 ili 14,8V.
Dok radis tuning, bitno je da je, uz usb kojim radiš programiranje, alexmos napajan i vanjskim izvorom (tj. baterijom), koji ces rabiti i pri letenju, odnosno koristenju gimbala.
Bilo kako bilo, kad se motori ukljuce, svakako bi i dok si spojen na komp i dok nisi ponasanje moralo bit jednako (inače bi tuning bio besmislen).
Ludovanje moze bit jer si:
1) prekapčao žice na nekom od motora pa si zamijenio pozicije dvije ili sve tri žice
2) IMU - orjentacije x,y,z osi u softwareu nisu dobro postavljene
3) preslabi gainovi motora...

Najbolje da nabacis tu ili na PM screenshote iz Basecam softwarea dok ti je gimbal prikopcan, ona stranica gdje su ti power/PID/žiro postavke.

Odg: pid tuning 32 bit alexmos gimbal board

Reply #8
tek sad vidim temu, al ako nije rješen problem imam savjet. Vidio sam identično ponašanje sa istom pločom kad je bio unešen krivi pole numbers motora. provjeri koliko motori imaju nagnetskih polova i ukucaj točan broj. trebao bi rješiti problem uz uvjet da je gimbal naravno dobro balansiran.
FY680, E600, Naza M-V2, miniquads

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.