Skip to main content

Topic: Reely lama - pomoć (Read 5446 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Reely lama - pomoć

Pozdrav svima.
Ja sam davno dobio ovaj helic na poklon ali ga nikada nisam uspio naucit letjeti jer je letio ako 2 puta,a i otisao mi punjac za baterije. Ima li neki kolega koji leti negdje na području zagreba a da ima bateriju za ovaj helic ( mislim da je 3,7V 2s 1000mA) da mu malo pravim društvo i da isprobam da li ovaj moj helic jos uvijek radi?
Naime, vec 6 godina miruje a sve je radilo kada je zadnji put bio ukljucen. Trenutno prodajem taj helic jer mi samo stoji i skuplja prasinu ali ako sve na njemu valja narucio bi si bateriju za njega.

Odg: Reely lama - pomoć

Reply #1
nisam as neki expert za takve helice  ( o vecima da ne govorim )
ali po mojem bi 1s baterija od 1000 mah bila malo pre velika ?? ja bu stavio maximum 500 mah
gledavsi prema slikama velicinu helica  ;)

Odg: Reely lama - pomoć

Reply #2
Gledao sam na netu iste modele i prikazivali su mi da imaju tu bateriju. Ali opet to su novi modeli pa mozda imaju jace baterije.

Odg: Reely lama - pomoć

Reply #3
pa vjerojatno jer po meni malo je velika batka od 1000mah na tako mali helic  :)

Odg: Reely lama - pomoć

Reply #4
Koliko je dugačak helić?
U odnosu na stol i stanicu izgleda dosta velik, ali mu je građa ista kao kod mikrohelića, tj. izgleda isto kao mali.
Tako da bi baterija i moglabiti od 1000.
Ako imaš staru bateriju, vidi da li piše na njoj kapacitet, ako ne, izmjeri dimenzije pa na e-bay, obično pišu i dimenzije kad prodaju.
Obrati pažnju na napon i broj ćelija, jer si napisao da je 3.7V što je 1S, a ne 2S.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Reely lama - pomoć

Reply #5
Koliko je dugačak helić?
U odnosu na stol i stanicu izgleda dosta velik, ali mu je građa ista kao kod mikrohelića, tj. izgleda isto kao mali.
Tako da bi baterija i moglabiti od 1000.
Ako imaš staru bateriju, vidi da li piše na njoj kapacitet, ako ne, izmjeri dimenzije pa na e-bay, obično pišu i dimenzije kad prodaju.
Obrati pažnju na napon i broj ćelija, jer si napisao da je 3.7V što je 1S, a ne 2S.


Pardon na krivoj voltaži :) Moj je punjač bi jako sličan ovome. http://www.patricks-heli.de/wp-content/uploads/2009/10/DSCF0096-1024x768.jpg
 Tako da mislim da je bio 2S. Može li se to još nekako provjeriti preko konektora za bateriju? Ako netko ide letjeti uskoro u ZG-u sa svojim helićem a ima slične baterija ja bi se rado pridružio samo da isprobam radi li moj helić i dalje jer bi onda vrlo vjerojatno kupio bateriju

Odg: Reely lama - pomoć

Reply #6
Brze ce biti da poslikas ovaj bijeli konektor od baterije pa da vidimo.
Ako ga ima onda je 2S.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Reely lama - pomoć

Reply #7
Evo slika konektora. Jel to onda 2s?

Odg: Reely lama - pomoć

Reply #8
ja bi rekao daje to 2s jer vecinom sam upoznati da takvi konektori idu na 2s batke  ;)


Odg: Reely lama - pomoć

Reply #10
Taj crveni konektor moze biti i na 1s i na 3s!

Slikaj drugi konektor s baterije, ako ga uopce ima, ako ga nema onda je 1s!


Odg: Reely lama - pomoć

Reply #12
Meni se po slici sa ovoga linka sto si postao čini da je to 2s zato što ima 3 žice na balans plugu. Znači trebaš otići kod nekoga modelara koji ima 2s bateriju i samo isprobati dali radi.
Pa to bi i htio probati kod nekog modelara sam kaj se nitko ne nudi a ja ne znam ni jednog modelara :)

 

Odg: Reely lama - pomoć

Reply #13
taj tip helica je sigurno 2 s i mislim da su baterije 800 mah inace imam ga i sam ali crkla elektronika