Skip to main content

Topic: SKYHUNTER FPV PLANE (Read 56585 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #60
Pan osvježi dan  ;)

To bi bilo to , sad su na redu samo letovi i videoteka.


pan
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #61
jesi to ti letio u nedjelju preko puta Save?
znam da si negdje tamo blizu, uletilo mi nešto u kadar oko 5km od mene.


Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #62
Nisam.idem sutra na kanal. Završno testiranje. ;)
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #63
Pa znaš da jesam da bi ti mahnuo u zraku ako ništa drugo onda sa krilima.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #64
evo jedan skyhunter za one s dubokim dzepom...dolazi POPTUNO opremljen za fpv avanturu.

sam uzlece, sam leti,ima ugraden "lesi se vraca kuci"...zanimljiv model no jako jako preskup ako se gleda t aista oprema u DIY verziji. no za one bez radione i znanja a sa zeljom za fpvom i prije svega dubokim dzepom, ovo je prava stvar

http://fliteevolution.com/product/fe-1800s-fpv-rtf-aerobot/
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #65
Evo Dag da ne misliš da je samo kod tebe uzbudljivo.


Danas je radio i kod mene gps lokator.Ljepi je dan nije vruće idealan dan za letenje , malo puše ali neka.
Na livadi sve izvadim poštekam i uključim osd i čekam 2 minute da se sve upali prije nego poletim .
2-3-4 minute nikako da se spoji osd na satelit .Murfijev zakon je tu gledam dali da se spakiram odmah doma ali 4 batki 4 s 5000 mah mi nedaju mira .
Nakon minute gps se na trenutak spoji i odvrti kao da sam prošao 2 km a avion na zemlji (video broj jedan )!!!!
I dalje se nespaja na gps .Jedina promjena je video swich i sony kamera pa nebudi ljen iskopćam prvo sony kameru i gle ćuda spoji se osd na satelit .
Super avion u ruke i u zraku sam .Sve je super 6 minuta a onda bum (na videu 5 min i 40 sek), otkazivanje komadi , palice me uopće ne slušaju .Povremeno ih dobivam i pokušavam izvući avion ali me samo povremeno sluša.Slika ok , UHF u low modu RSSI pokazuje 90 % udaljenost nešto manje od 1 kmali svejedno me ne slušaju palice.

Pallim RTH na zadnjim metrima i kraj.Čitam ovaj tjedan amerikance na forumu svaki je već polupao barem dva aviona , mislim si meni bude prvi.
Sjedam u auto gps lokator me navodi do aviona .Dolazim do aviona a kad ono kralj se spustio kao da ga je navodila kontrola sa Plesa.Spustio se savršeno (vidi sliku)


Provjeravam kontrole sve radi besprijekorno.


Imam opciju sve spakirati i onu luđu , odlućio sam se za luđu .
Ubacio sam baterije unutra i odletio dva sata besprijekornog letenja , preko 50 km ukupno.


Testirao sam i long range sa letom preko 4 km .


Sve je bilo savršeno , imao sam 5 poljetanja i 5 savršenih slijetanja(pogledajte zadnji video pogotovo slijetanje ,fantazija) .Uzrok sa prvog leta i dalje neznam ali razmjestit ću kablove što dalje od storm osd-a i dodatnu elektroniku i upucat 1.1 verziju softwera.


storm gsm problem


storm osd recording,control lost,autolanding




flight and control lost


skyhunter afc
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #66
Bome napeto! Bodul i ja nizemo uspjesne letove, danas smo ujutro opet potrosili batke i otisli na kavu, sa malim Zagijem sa u jednoj uvali ganjao "glassboat" prisavsi mu na jedno 5-6 metara!
Lijepo si ti zrihtao tog huntera, izgleda finjak!

Nego daj mi reci u usporedbi sa X8, što misliš o njegovom ponašanju u zraku?

I ovo je sletio kad je potrosio batku ili?

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #67
ne , sletio je jer nisam imao kontrolu odnosno imao sam ali nije slušao palice, nisam to još nikad doživio .teško mi je još uspoređivati sa x8.svaki ima svoju ćar .skayhunter leti prekrasno , kao da te moli da ga natovariš sa što više baterija ,bolje podnosi vjetar.još nisam letio sa dvije još je faza upoznavanja .
još se trebamo bolje upoznati.
danas smo definitivno usvojili poljetanje i slijetanje.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #68
Zvuci mi super taj model... Svida mi se dosta stvari na njemu. Treba dugi prilaz kad slijeces? Moze sporo letit?

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #69
ma netreba , možeš ga usporiti.manje treba nego x8
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''


Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #71
sve sam više uvjeren da je ovo bio  stall  na avionu .problem je što sam bio previše nisko za izvući se iz situacije , ili nespreman .

ovisno o težini brzina graničnog huvera i početka stalla je oko 45 km na sat ja sam u trenutku zakretanja i poniranja desnog krila bio na 39 km/h.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''


Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #73
nakon nekog vremena iznesi nam prednosti nad X8 modelom i prednosti X8 nad Skyhunterom... tvoja iskustva... ?

budem svakako.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''