Skip to main content

Topic: Evo, Matjaž napravio novi X8 :) (Read 6790 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Evo, Matjaž napravio novi X8 :)

Reply #15
Znaš kako kažu, ako imaš pare jedino što ti se ne isplati je umrijeti  :)
A u svakom slučaju za nas obične smrtnike preskupo i ne opravdana investicija ako neće imati posla s time.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Evo, Matjaž napravio novi X8 :)

Reply #16
Lol franky, ti si pun interesantnih izreka ;D
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Evo, Matjaž napravio novi X8 :)

Reply #17
Davorž: Ajme molim te da se ne praviš pametan. To če bit u zraku sa redicom 40 min i ako treba sa 2 redice u 3d 40 minuta.
To je bio prvi let za test otprilike koliko ide dugo ukupno jedno 3 let s njim. Kad je sletio još je bilo 30% u baterijama. A da ne pričam o detaljima. Trebamo novi frimware za telemetriju (radi se) i onda tek vidimo šta se može.
Znači ovo je dizajnirano da može dič 22kg tereta slobodno ukupne težine , težina koptera sa baterijama je 10kg , ako staviš 4 para baterija onda 12kg. Znači da ide na gimball i kamera do 10kg. I to mora da je u zraku 30min+.
Stavili smo 4kg drugi dan i isto smo bili u zraku 41 minutu, tek tolko o snagi o omjeru.
Lanzar
______________________________________
Sky is no limit.
www.kopterworx.com
www.facebook.com/kopterworx

Odg: Evo, Matjaž napravio novi X8 :)

Reply #18
Onaj tko plaća najam za RED će rado platiti i tu cifru koju je davor spomenul za RED u zraku (ak mu treba) :)
MAK Zapad


Odg: Evo, Matjaž napravio novi X8 :)

Reply #20
Dali možete zaradit toliko snimanjem da pokrijete investicije to je jedino pitanje. ? Brdo uloženih para definitivno...

Odg: Evo, Matjaž napravio novi X8 :)

Reply #21
Pa normalno da nećeš s RED-icom snimat kadar na svadbi od 40 min i stavit 500€ u džep, LOL  :D
MAK Zapad

Odg: Evo, Matjaž napravio novi X8 :)

Reply #22
nema tu nikakve mudrosti samo puno uloženih para a i gimbal za redicu postoji ima već par mjeseci...ne mislim na nepostojeći MOVI,ak neko hoće ja mu složim takav multi sa gimbalom za redicu još(brushless)...ma kakvih 50 000 eura,cijena 10 000 eur tuto kompleto...te fore se mogu prodavat amerikancima kojima se neda čitat okolo...ali na stranu sve to Kopterworx je jedan od najkompletnijih dućana na svijetu,neznam bolji(možda ima jeftinijih)....bez redice,to si kupite sami
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Evo, Matjaž napravio novi X8 :)

Reply #23
nema tu nikakve mudrosti samo puno uloženih para a i gimbal za redicu postoji ima već par mjeseci...ne mislim na nepostojeći MOVI,ak neko hoće ja mu složim takav multi sa gimbalom za redicu još(brushless)...ma kakvih 50 000 eura,cijena 10 000 eur tuto kompleto...te fore se mogu prodavat amerikancima kojima se neda čitat okolo...ali na stranu sve to Kopterworx je jedan od najkompletnijih dućana na svijetu,neznam bolji(možda ima jeftinijih)....bez redice,to si kupite sami za 50 00 eura sa objektivima
Upravo tako, još k tome sve ti slože da ne moraš ama baš niš pipnut. u cijeni je i iskustvo i znanje koje se ne nalazi na ulici.

lp

Odg: Evo, Matjaž napravio novi X8 :)

Reply #24
a to da je nekome tko se bavi filmom ništa dati 100 000 eura,ta spika prolazi možda samo u holiwoodu(i to samo kod visokobuđetnih filmova),gdje onda rađe uzmu helić pravi sa cineflexom gore...ostali nit ne kupuju red kameru(koja se baš i ne koristi u holliwoodu) nego je iznajme prema potrebi,a u produkciji ima milion važnijih stvari pa onaj koji odlučuje o novcima samo lagano stavku snimanje iz zraka prekriži.....
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

 

Odg: Evo, Matjaž napravio novi X8 :)

Reply #25
Da ne otvaram novi post  :)

U serija Tiger Motor-a se proširila te tako sad imaju podjelu na:
1. High lifting (U3, U5, U7, U11)
2. Efficience (U6, U8)

Navode kako su U seriju razvijali 18 mjeseci nebi li udovoljili svim zahtjevima tržišta, U11 je zaista impresivan heavy lifter: http://www.rctigermotor.com/html/2013/High_0928/93.html

E sad evo meni jedan zanimljiv detalj, neću ulazit u konstrukciju i kvalitetu motora te odnos cijena/dobiveno ali službeno objavljena mjerenja od nekih motora su u najmanju ruku slatkorječiva.

Evo za primjer MN3510-13 (700KV) koji je iz ranije Navigator serije a trebao bi ga zamjeniti U3 (700KV) sa svojim poboljšanim hlađenjem:
http://www.rctigermotor.com/html/2013/Navigator_0910/37.html

Na tablici od MN3510 700KV sa T-Motor 14x4.8CF na 3S bateriji (11.1V) pri 100% gasa navode kako "vuče" 17.3A što nije istina, to bi prije bila struja sa nekih cca80% gasa, sa njihovim ESC-om T40A ovaj motor na toj konfiguraciji pri 100% gasa "vuče" preko 25A i to nije zanemariva pogreška. Također temperature koje su oni izmjerili nemaju veze s zdravim mozgom - ali svejedno ovo ne umanjuje kvalitet tog motora.

A sad ako usporedimo taj MN3510 700KV sa U3 700KV
http://www.rctigermotor.com/html/2013/High_0928/90.html
vidi se da su samo copy-paste-ali tablicu s podacima što je vrlo nezahvalno i neodgovorno, ja sam ih kontaktirao u par navrata jer sam posumljao da imam defektne motore (ne rade po njihovim specifikacijama) ali iz odgovora koje sam dobio se jasno vidi da ni sami ne znaju više koje su specifikacije od kojeg motora i što je od tih podataka istinito a što ne. Ali nema veze, ti motori svejedno nešto malo bolje i efikasnije rade od večine konkurencije ako usporedim neka svoja mjerenja i neka druga mjerenja motora koje su razni korisnici po forumima objavljivali.





COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Evo, Matjaž napravio novi X8 :)

Reply #26
eh puno su oni lijepih riječi tu napisali a i motori stvarno izgledaju profi.....za početak primjetih da ponekad navode maximalne težine quada,hexe i octe koje nemaju veze sa istinom jer to računaju na 100% motora koji nikada tako ne rade..ok za U11 nije tako ali 730g motor x4,3kg motora i još 4kg 12s(preskupih)baterija i još min 3kg okvir da sve to nosi i još 3kg dovoljno jakog gimbala i sveg ostalog...izađe jedno 12kg da mogu dić još 12kg...hm..impresivno ali neznam kome to treba u današnje doba kada vrhunske kamere postaju sve lakše i lakše...a sve papreno skupo..i motor i baterija a i jebeni propovi po 300eura
što se tiče nama prihvatljivijeg u7 motora njegove me specifikacije ne impresioniraju toliko,em što sam vidio već takvo hlađenje negdje prije(nije neka mudrost dobro da su se toga više sjetili),em što već preko godinu dana imam HengLi W4830 420KV motore(isti ko sa hobbykinga multistar 420KV)koji sa 15" prop imaju otprilike isto potiska,malo manju efikasnost(al i to se promjeni ako motor radi na većem broju okretaja sa manjim npr 13 ili 14 " propovima umjesto 15"),lako su dobavljivi i koštaju oko 40$ tj 400%!! manje
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__26962__Turnigy_Multistar_4830_420Kv_22Pole_Multi_Rotor_Outrunner.html7
a imaju i nove motore koji bi mogli bit taman isti u7-turnigy aerostar(pogledaj koliko je mali otpor)
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__38457__Turnigy_Aerostar_4340_500kv_Brushless_Outrunner_900w_.html
kvalitet sigurno nije isti ali okta sa 8 takvih motora sigurno diže kameru i gimbal od 5-6 kg od kojih neznam kome danas treba više
Pa nebum arri kameru sa prime objektivom dizo u zrak pa da mi padne zbog jedne loše zalemljene žice(A SVA JE TA OPREMA VIŠE MANJE IZNAJMLJENA PA TRAŽI I OSIGURANJE KOJE BU TEŠKO NEKO DAO ZA MULTI),iznajmiš fino pravi helić sa cineflexom i bok..
Meni se cijela ova spika u kojem ide razvoj multirotora čini kao da nam nastoje prodati što skuplju i skuplju opremu za kojom malo tko ima potrebe a poboljšanja koja bi trebala biti pod normalno u razvoju se masno (400%više) naplačuju...KAJGOT!
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.