Skip to main content

Topic: Quad 1950's (Read 2056 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Quad 1950's

 Curtis-Write VZ-7, pogon turbinom (jedan motor), collective pitch, H-konfiguracija

[attachimg=1]

[attachimg=2]
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Quad 1950's

Reply #1
Kakav "blast from the past"! :)

gdje bi sada bili da su se kinezi domogli nacrta 50 godina ranije :)

doduše, u to vrijeme su oni imali preče probleme, nego se baviti razvojem multirotora...


Odg: Quad 1950's

Reply #2
a ja cijelo vrijeme u primozgu imam ideju kako bi bilo dobro napraviti quad i ugurati jos jedan EDF za pogon i kak je to originalna ideja ... ali mi fali zgodan gumb na stanici da imam posebno gas za EDF a posebno za hoovering ... i vec krenuo smisljat kak bi taj gumb dobro dosao da ima neki "kotacic/slider" koji se moze rolati sa lijevim kaziprstom , a lijevi palac da bude za hoover ... pa onda staviti malo vece propelere na quad da je ekonomicniji, pa ih onda "oklopiti" da ih ne tlaci strujanje zraka kad krene jurit ... itd itd ... mozda jedan buduci projekt kad slozim para ... ali dobra fotka .... i da, svaka cast onom pilotu sa slike ... meni bi osim za glavu trebala i kaciga za ya.ca ako bi se uopce usudio sjest u tak nekaj ... ;)

... sad vec vidim da bu netko s foruma napravio repliku ... ;)

Odg: Quad 1950's

Reply #3
Klasa mad Max  :D
Tko zna koliko je bilo i još uvijek je takvih projekata koji nisu zaživjeli u malo široj namjeni.
Što mislite iz koje je godine ovaj quad sa slika?  :)

COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad 1950's

Reply #4
Klasa mad Max  :D
Tko zna koliko je bilo i još uvijek je takvih projekata koji nisu zaživjeli u malo široj namjeni.
Što mislite iz koje je godine ovaj quad sa slika?  :)

Mogu samo nagađati, početak 2000 god. ??  :-\
Zanimljiv mi je raspored propova, prednje ruke cw, zadnje ccw. Nije dijagonalno kao na današnjim kvadovima.