Skip to main content

Topic: HK 450MT problem (Read 12761 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: HK 450MT problem

Reply #45
Još jedno pitanje za 250GT
[attach=1]
dio sa slike nakon 4 puta helića u pogonu, se dogodilo slijedeće.
naime primjetio sam da rep počinje gadno vamo tamo bježati, a prije toga je bio potpuno miran.
Spustio sam heli, i ustanovio da se osovina slobodno okreće a zupčanik na njoj stoji. Kao da nema veze između njih više.
Da li je moguće da je problem nastao kada sam zakačio repom travu? Dodir je bio takav da je pokosio koju travku, a ne tipa jako nabijanje u zemlju. Rotor se normalno vrtio, niti usporio.

Imam još 2 rezervna ista djela.
zanima me slijedeće:
na kojem su principu spojeni ta mala repna osovina i taj zupčanik?
Da li je to čisto neko ljepilo , ili ima neki zarez , neki sistem?
Te da li se može dotična osovina popraviti ili moram stavljati novu?
Te da li postoji neki sistem predostrožnosti koji bi trebao primjeniti na taj dio?
Dakle pričam o 250 heliju.

Odg: HK 450MT problem

Reply #46
Postoji mogucnost da su pinioni na repnim osovinama manjih helija nabijeni na osovinu ("press fit"), s time da je osovina na tom djelu korugirana na neki nacin. Pinioni su obicno od mekseg materijala od same osovine: alu, mesing, plastika. Nisam siguran da li se osiguravaju CA ljepilom!
3 x rc helikopter :P

Odg: HK 450MT problem

Reply #47
ako možeš skinuti dole pinion,stavi loktajt onaj za lijepiti ležajeve ! to nebude sigurno popustilo !



Odg: HK 450MT problem

Reply #50
danas probao slozit HK-a, dakle belt rep dosao s popiganom osovinom za repni rotor  >:(
pukao vijak od serva u al framu (uspio izvaditi zahvaljujuci Leathermanu)
4 puta rastavljao repnu konzolu
i na kraju repni servo premal za rupu na nosacu  :(
ima netko adapter u zg za prodati

uglavnom propao plan da dodjem sutra na nasip  :( :( :( :(

i to na duze vrijeme  >:(





rjeseno kod frenda kaj radi s aluminijem a ima i strojeve, Vjekoslav Damjanic na Svetom Duhu, dela covjek i s karbonom i s plastikom, na brzaka rijesio problem
tko leti vrijed, tko ne leti ne vrijedi, GRUNF

Odg: HK 450MT problem

Reply #51
Rastavio sam rep malom 250GT.

I skinuo s osovine zupčanik, stavio crveni loctite koji sam imao i par vlakana vune "smuljao" u to i nabio nazad na metalu malim čekićem i ostavio koji sat da se suši.

Probao sam s dvoje kliješta u suprotnom smjeru vrtiti , NEMA ŠANSE. A kao da će takvu silu i proizvesti na repnom malom rotoru.
Stavio ga nazad, i probao u 3 navrata i sve kao novo:)

Po rubovima zupčanika uz osovinu sam proveo malo epoxija za svaki slučaj, naime lijepio sam nešto drugo, pa usput dodao malo i tamo:)

Ja sam za servo za 450PRO uzeo plastiku s kutije od dvd-a, poduplirao je i izrezao da bude za servo mount kao adapter jer mi je isto servo manji.




Odg: HK 450MT problem

Reply #52
MT doživio svoje prvo prisilno spuštanje, zapravo , nije ni poletio, zbog naravno greške pilota.
Nova zglancana Turnigy Nano i 60A turnigy ESC "down the drain...."

Obrnuti polaritet, i kako mi već netko rekao noćno uštekavanje, fakat je bilo je oko pola osam, no nema mjesta opravdavanju. Moja greška:)

Pitanje jel TowerPro H40A Brushless Speed Controller http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9299
dovoljan za 450 klasu?
Kaže da je 40A privremeno i više, no da li je to dovoljno? Jel to ok ESC, ako je planiram isti staviti u drugi 450GT. Koliko u biti je okvirno amperaža u određenim uvjetima za 450 klasu?

Zapravo još nisam mjerio wattmetrom koliko zapravo to cucla struje, u biti nisam skužio kako. Avione strpam prop, primim u ruku avionu i stisnem gas.
A helić primim ono NE.
kak se to s helićima radi?


Odg: HK 450MT problem

Reply #53
danas probao slozit HK-a, dakle belt rep dosao s popiganom osovinom za repni rotor  >:(
pukao vijak od serva u al framu (uspio izvaditi zahvaljujuci Leathermanu)
4 puta rastavljao repnu konzolu
i na kraju repni servo premal za rupu na nosacu  :(
ima netko adapter u zg za prodati

uglavnom propao plan da dodjem sutra na nasip  :( :( :( :(

i to na duze vrijeme  >:(





rjeseno kod frenda kaj radi s aluminijem a ima i strojeve, Vjekoslav Damjanic na Svetom Duhu, dela covjek i s karbonom i s plastikom, na brzaka rijesio problem

majstor Vijeko radi čuda !!!

Odg: HK 450MT problem

Reply #54
Dakle 450MT!

Grrr

Heli je evo odletio svojih nekih 20 sati leta okvirno lebdenja vamo tamo i sl.

Problem se pojavio tek nedavno, nikako da napravim track blade ispravno. Poslije, posebnom inspekcijom(sasvim slučajno) vidio sam da je dio na glavi bio bez threadlocka i dva šarafa su se opustila. Ispravljeno.

Stavio sam i carbonske elise i sve za pet. tracking super.

E sad....

došao na livadu sve radi super i dignem heli i do 65% na stanici gasa sve super sve za pet.
preko toga čudan zvuk. Ne mogu locirati od kuda, nije motor, nije nikakvo proklizavanje.
Vibracija? ne vjerujem jer zvuk kao da dolazi od repnih elisa, kao brujanje po zraku.

I sad mi već ide na živce. letim tak, ispod gasa, dok ne ustvrdim kaj je. Nije mi jasno. Sve je zategnuto, sve je čvrsto, sve je pregledano.

ležaj? nije visok, štoviše dosta dubok zvuk kao brujanje ;)

pada kome što na pamet, osim kupi Align-a? :)


Odg: HK 450MT problem

Reply #55

Zapravo još nisam mjerio wattmetrom koliko zapravo to cucla struje, u biti nisam skužio kako. Avione strpam prop, primim u ruku avionu i stisnem gas.
A helić primim ono NE.
kak se to s helićima radi?


najlakše s nekim od logera castle ice esc ili npr eagle tree mislim da se tak zove nisam siguran
Trex550E manji ali BRŽI I ŽEŠĆI od wespenove
600-tke.....ali uskoro više ne ČUDO je na putu

Odg: HK 450MT problem

Reply #56
Brujanje na određenom broju okretaja.

Dakle. 450MT dogodi se upravo navedeno.

Baterije su se grijale, trajale kraće, ja piz***.

Došao doma, pregledao cijeli heli skinuo sve, glavu dolje, rep odkopćao i po redu išao da vidim od kuda taj zvuk vibracije što god.

Zamijenio sam motor, glavni zupčanik, osovinu, novi swash i nov feathering shaft s hvataljkama novim i stavio karbonske elise. Moram reći da sve od navedenog osim one c spajalice koja je netragom nestala, je bilo potpuno ispravno, ali sam svejedno zamijenio.

E sad, blade tracking je bio uredu, na kraju sam pogledao veze do svake elise i zadnje veze s kojima se podešavaju sam nakraju izmjerio i stavio na jednako i stvar je nestala, no onda se opet pojavila u manjoj količini.

Sad furam heli na 65-70 konstantni throtel, i ne znam jel to ok, ali tako radi sve super, preko toga ode upet u brujanje. I ako namjestim krivulju da već na podu ima preko 80% gasa, heli se neće ni dignuti čak ni kad podignem pitch. Kao da se elise poništavaju. Znači nešto totalno ne valjda.

Sve veze su ispravne, čvrste, znači da me je** blade tracking i nikak da ga pogodim.

Jel ima veze to kaj su karbonske tipa, da moraš njih preciznije naštimati?

Vidim da je s helijem sve uredu osim s tim elisama.

Elise su ok iste dužine mase na 0.1 gram točno, ne vidim ništa loše na njima.

Koja razlika nakon fyberglass elisa. Sad kad dignem pitch heli se isti tren lansira na 20metara. Stvarno dobro, inače moj prvi susret s karbon elisama. Već sam naručio i za mali 250 ;)