Skip to main content

Topic: Ultron depron 3D nacrt (Read 18227 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #15
Ajde ak ispadne neš od trgovina "modelar" javite i meni.
Sori na offtopic
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #16
Zasto krilo sa dva djela? Krilo mora biti sa jedne oplate t.j iz jednog komada.Tamo gde je savijas sa jedne i druge strane moras samo na unutrasnjoj strani urezati sa skalpelom 1.5-2mm kanal pod kutom 45. Naravno prije na suprotnoj strani nalijepis foliju ali ne po cijelom krilu.Neznam kakvu foliju imas ali mislim ako polijepis cjeli model folijom biče model pretežak.Model ti može ukupno biti težak maximum 500g da leti optimalno po izračunima.
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #17
Nažalost ovaj zeleni stiropor je vrlo uzak, tako da ako pogledaš zadnju sliku vidjet ćeš da sam lijepio "okomito" 2 komada na napadnu ivicu krila. To ti je ona izolacija što se razvlači kao harmonika, tako da nije skroz prekinuta. Trake s kojima sam obukao krila sam naručio sa HK-a zajedno s motorom i ostalim djelovima. Jako sam zadovoljan, vrlo je tanka (s time i dosta prozirna) i jeftina... 100m je bilo 1,15€ ako se ne varam. Strava. Ne planiram sve obući, samo par dekorativnih detalja. Nisam mislio ni krila, al evo, čini mi se dobrim potezom :) Da vas podsjetim, ja sam totalni početnik, pa je lako moguće da griješim ;)


P.S. Dobro je da sad znam optimalnu težinu, pa mogu kalkulirat, još kad bi mi rekao di je cg... :D
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #18
CG na ovom modelu je od 8-10 cm od napadne ivice krila. (ja ga postavim 5 cm levo,desno od trupa)Raspon je toliki zbog toga jer ne lete svi isto i isti "program". U tom rasponu CG je optimalan za sve nacine leta. Ja letim na 9 cm
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #19
Ako ti treba pravi depron sredičemo pošalju ti ga u Hrvatsku. Da problem je postarina jer je skupo... Ja sam od granice 20 km pa bi mogao naruciti do mene a anda neko dođe po njega ili se ja spustim do Sv.Martina na Muri i posaljem ga.


Ima ga i kod nas u bauhausu!

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #20
Coljo nije to depron!
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #21
A sta je ovo?

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #22
A sta je ovo?

Nedovršeni avion predpostavljam

To iz Bauhausa je neka izolacija clima nešto,
Depron je puno elastičniji od ovoga, ali i ovo može dobro poslužiti
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #23
Vec se taj odavno spojio s zemljom ;)

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #24
Climapor, ali ista stvar samo sto nema folije s jedne strane, ali se to rijesi tako da tamo gdje se radi pregib ide selotejp!

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #25
Vec se taj odavno spojio s zemljom ;)

Šteta baš je lepi bil,
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #26
To je bio od naseg kolege Mileta1, naravno divljak Zed ga je srusio s bixlerom :D


Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #28
Također Climapor nisam uspio naći od 3mm :/
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #29
Ovo ne razumijem:


Na ovoj slici, najduža je okrenuta sa širim dijelom prema trupu, što se čini logično, al zašto je onda ovaj iza trokut toliko kraći?


[attach=1]


a na ovoj slici je najduža okrenuta užim djelom, i sada paše širina onog zadnjeg trokuta, al ne može bit ovo profil krila.... Pomoć??


[attach=2]
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."