Skip to main content

Topic: Romobil na elektro pogon (Read 23620 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Romobil na elektro pogon

Reply #75
Daj probaj pročitati dimenziju gume možda se da naći nešto u tim dimenzijama
Stavi ovdje dimenzije
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C



Odg: Romobil na elektro pogon

Reply #78
Hvala na linku al nebi bas punu uzimao. Pogotovo zbog cijene. Mozda bi bilo rjesenje da ne pumpam tako jako. Ja sam to pumpao kao na biciklu da bude sto manja povrsina kojom dotice podlogu pa da bude sto manje trenje. Al ocito onda puca. Jer pise da je max 2 bara. A ja sam vjerovatno sad zadnji put bio tu negdje

Odg: Romobil na elektro pogon

Reply #79
Ako nekoga zanima, problem s svim mogucim pregrijavanjima je rjesen. Grijanje guma vise ne smeta, zato sto sam izbusenu i prerezanu zracnicu omotao oko nove unutarnje zracnice, te time ojacao stjenku. I napumpao sam ih valjda na oko 1bar (mozda i manje) :D i nikakvih problema vise nema. Izmjerio sam i nacrtao jedan jako zanimljiv dijagram struje motora u ovisnosti o brzini :)

Odg: Romobil na elektro pogon

Reply #80
bio bi zgodan dijagram da si uzeo istu jediničnu podjelu  , ovak se baš ne vidi omjer
dx9-xd8-gobac630

Odg: Romobil na elektro pogon

Reply #81
Mislis na Y da je brzina, a na X brzina/struja?

Odg: Romobil na elektro pogon

Reply #82
mislim da je podjela na y i x osi ista , pa se bude lakše vidjelo dali se radi o linearnom ili exponencijalnom omjeru
dx9-xd8-gobac630

Re: Romobil na elektro pogon

Reply #83
ne mora podjela biti ista na osima, dovoljno je da je linearna

Vidi se da je ovisnost eksponencijalna

Odg: Romobil na elektro pogon

Reply #84
Da, bas sam nacrtao da je prva tocka 0,0, al nista se drugacije ne dobije tak da mi je ovo dovoljno dobro :)

Odg: Romobil na elektro pogon

Reply #85
Malo da ozivim temu, evo po ovim vrucim danima sam se upustio u usavrsavanje projekta.
 
Razmontirao sam kompletni romobil, brusio sve djelove jedno tjedan dana, sjajio se kao ogledalo a svi uglovi su savrseno zaobljeni

Onda sam se upustio u farbanje, potrosio jedno 7-8 sprejeva, boje su mi savrsene samo sto se relativno lako ostecuje boja cega sam se i bojao. Al u normalnoj upotrebi, dok zavrsim sa slaganjem elektronike, nebi se smio vise uopce ostecivati jer sad ima i nogicu i sve sto se moze pozeljeti :)

Sad trenutno sredujem elektroniku. Moram napomenuti da ce sve zice pa cak i sajle od kocnica biti u cijevi od volana i to me odusevljava :)