Skip to main content

Topic: Podmazivanje lezaja (Read 6190 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Podmazivanje lezaja

Imam QAV 2206 2200 KV. motore sa survelvzone i cujem da malo cvile
Pa s kim bi ih bilo najbolje podmazat?

Imam gusto ulje 15w-40 motorno jel se smije s tim ili ?
Jer sam nesto citao da moze plastiku nagrist

I dal smeta ako malo padne na namotaje ili magnetice ce ih ostetit?
Mercedes the best or nothing



Odg: Podmazivanje lezaja

Reply #3
Zavisi koje ležaje imaš, i jel ima plastike oko ležaja. Ako misliš na auto ulje onda uzmi full sintetik, 0-40 ili slična. Što rijeđe ulje da imaš manje trenja a maximalno podmazivanje. A na ovom ulju iz linka ne vidim nikakva specifikacije.Ovo 15-40 ti je mineralno ulje. Ali ako je ležaj nastradao ako ga čuješ da cvili možda si več malo zakasnio sa tim, pripazi i češče ga podmazuj.
Poslano sa mog starog HP compakt koristeći jedva vidljivu tipkovnicu!!!

Odg: Podmazivanje lezaja

Reply #4
Quote
Zavisi koje ležaje imaš, i jel ima plastike oko ležaja. Ako misliš na auto ulje onda uzmi full sintetik, 0-40 ili slična. Što rijeđe ulje da imaš manje trenja a maximalno podmazivanje. A na ovom ulju iz linka ne vidim nikakva specifikacije.Ovo 15-40 ti je mineralno ulje.

Imam ove motore http://www.surveilzone.com/RCINPOWER-QAV-2206-KV2200-Brushless-Motor-CWCCW-for-250-Quadcopter--g-1376    I vidi se neka plastika zelena oko lezaja a sad kakvi su lezaji nez
Mercedes the best or nothing


Odg: Podmazivanje lezaja

Reply #6
Ne vidim ali mislim da bi to trebao biti semering na ležaju koji spriječava ulazak prljavštine u ležaj. Svakako koristi full sintetik ulje od auta.
Jedini problem mu je cijena, jel prodaju na litre i to ti je za cijeli život.
Poslano sa mog starog HP compakt koristeći jedva vidljivu tipkovnicu!!!

Odg: Podmazivanje lezaja

Reply #7
Motorno ulje nije najbolji izbor za podmazivanje kugličnih ležajeva. Ako je ležaj predviđen za domazivanje, obično se koristi mast. Ako je zatvoren, onda je trajno podmazan i kad počne cviliti i zapinjati tada više nije za upotrebu. Kap ulja za finu mehaniku može mu produžiti život, a i lako se primijenjuje. Sve ostalo su rješenja koja to zapravo i nisu, osobito ne ovo sa "full sintetik" i sl. Tomu je mjesto na reklami u seoskom glasniku pored crkve, odmah uz molitvenike. Pomaže približno isto...
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Podmazivanje lezaja

Reply #8
Ulje za finu mehaniku služi za podmazivati pante na vratima da ne škripe, čak je bolje todorićevo k+. od njega.
Poslano sa mog starog HP compakt koristeći jedva vidljivu tipkovnicu!!!


Odg: Podmazivanje lezaja

Reply #10
Nikako nemoj sa time podmazivat,naročito sa UKA 4 uljem jer to ulje nagriza i boju na autu.Ja podmazujem na helićima sa finomehaničkim uljem za šivaće mašine i pokazalo se jako dobro ;) .

Odg: Podmazivanje lezaja

Reply #11
Kako se zove ulje i gdje mogu kupit
i dal ima gdje na benzinski to za kupit  5dL ili manje
Mercedes the best or nothing

Odg: Podmazivanje lezaja

Reply #12
Potraži kod servisera takvih strojeva ili satova,možda ti netko da 1dcl ili više. ;)