Skip to main content

Topic: Omei 2000-obnova (Read 13491 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Omei 2000-obnova

Reply #15
dok ti ne stigne,
staliraj model na visini,
kada si završio uspon, pikni ga prema gore još dubinom dok ne stane,
i onda će ti se prop preklopiti i neće se više vrtjeti dok jedriš(pa i ako ga obrušiš dole),
provjereno.  

koristio sam jedan regler u multiju, pa ga prebacio u jedralku na brzinu, i u žurbi nisam upalio brake,
a onda kada sam to skužio dok je model već bio u zraku, nije mi se dalo spuštat ga i čupat van da programiram,
bilo je jako hladno
http://www.flyfreak.net/mjesta-za-letenje/19-12-2010-domovinski/
pa sam se tako snašao  :)

Odg: Omei 2000-obnova

Reply #16
Odmah idem probati to na kanal.Fakat me sekira to zujanje i kočenje po zraku.
Hvala još jednom na savjetu,vidimo se.
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Omei 2000-obnova

Reply #17
Ne hoda ovo sa stoliranjem,fak! :-[
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Omei 2000-obnova

Reply #18
ako mu nos digneš prema gore, i model stane, baš stane, tako da krene propadati dole idući tren,
onda prop nema razloga da ostane otvoren,
samo ga centrifuga drži takvim, a jednom kada nju eliminiraš, nema više otvaranja bez obzira na brzinu kojom juri dole. pošto ga strujanje samo još jače priljubljuje uz model.

ajd kad se vidimo probat ću ti pokazat, jer vjerujem da ovaj novi putuje 10-14 dana...

Odg: Omei 2000-obnova

Reply #19
Ne ostane dovoljno dugo u tom položaju,mam pada,a prop se vjerojatno još vrti i neće i neće!!! :-\
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Omei 2000-obnova

Reply #20
stalirat ćemo mi nju prvom prilikom, ne brini :)

ideš možda danas na kanal iza 4?

Odg: Omei 2000-obnova

Reply #21
Ne,na žalost,napravio sam sitan remont na trupu jer je bilo jedno brzinsko slijetanje,sitna šprungica pa sam ju zaepoksirao,stavio novi prop i do bar sutra-ništa!
A već sam otišao iz radione,imam popodne obilazak stranaka po gradu,ali možemo probati jedan od slijedećih dana,slobodno me sms-aš pa dogovorimo.
098-315-885
LP!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Omei 2000-obnova

Reply #22
ja mislim da ideja koju ti je predložio Danijel rijesava tvoj problem.uzmes najači servo 8-10 kg na njega montiras stangu ,koja se aktivira pritiskom na gumbić i ona sama prodire izmedju dva kraka elise te zaustavlja vrtnju.ili drugi primjer, koji sam ja prdložio.napraviš brisanac,ja trcim pored jedralke,zatvaram elisu ,i za svaki slucaj gumicom ..... 8)

Odg: Omei 2000-obnova

Reply #23
...a onda opet radim brisanac da skineš gumicu da ga mogu dići! ;D
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Omei 2000-obnova

Reply #24
kad sam ga vidio onako zapuštenog mislio sam niš od njega ali ste ga predobro sredili

Odg: Omei 2000-obnova

Reply #25
Samo puno ljepila,smole,staklenog tkanja,kita i boje i nema frke. ;D
Još da mi se nije boja scjedila na par mjesta...ali sa 200 na sat se niš ne kuži!!!

Uz novi ESC,naručio sam i karbonske elise pa da vidimo kako bu vrtilo.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=19488

Već sad jedralka ide u zrak pod 80 stupnjeva!!!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Omei 2000-obnova

Reply #26
svaka čast ;)

Odg: Omei 2000-obnova

Reply #27
Stigao 40A SBEC+programator. :)
Evo slika da se vidi dimenzija.
E sad ima da ga zakoči da Mirt ne mora trčati po livadi i zaklapati mi prop! ;D
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Omei 2000-obnova

Reply #28
Da javim kako novi HK 40A SBEC radi odlično,konačno i kočnica :P funkcionira tako da je totalni gušt biti u zraku,što lebdjeti,a što raditi pokoju akrobaciju.
Stavio sam novi prop 12x8 (10x8 je zadnji puta pukao pri slijetanju) tako da jedralka ide u zrak skoro pa pod 90! ;D
Po prvi put sam na krilo stavio keychain kamericu i nešto snimio,ali snimak pod rubrikom snimci!

Evo i slike sa "travice" od 20.10.2012.
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Omei 2000-obnova

Reply #29
Mali apdejtić,priprema za proljeće:novi karbonski prop 10x8,tak,iz čiste fore ;D
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian