Skip to main content

Topic: Nešto za 1S letaće.. ;-) (Read 4970 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nešto za 1S letaće.. ;-)

Reza je 480 pa se teško uočava..... bio je još jedan sa boljom kamericom i obećao mi HD ovoga..
ugl. daš kolegi svoj model i on ti za par minuta napravi ovako  :D !
Damir
Mimi Ispod cumulusa on Vimeo


EDIT: danas stavio na Vimeo, nešto bolja rezolucija...

Odg: Nešto za 1S letaće.. ;-)

Reply #1
Uh, valjda ću i ja jednog dana ići gore barem do pola te visine.  :'(


LP,
milan
---


Odg: Nešto za 1S letaće.. ;-)

Reply #3
Što reći nego - bravo!
Po tko zna koji put se potvrdila ona:
''Boj ne bije svijetlo oružje, već boj bije srce u junaka'' u ovom slučaju majstora.
 :)

Odg: Nešto za 1S letaće.. ;-)

Reply #4
A lijepo je gledati, a mogu si misliti kako je tek lijepo uživati u tom letu. Koristiti energiju prirode za dizanje modela visoko.


Jedino ova buka u pozadini... Da možda ne sijeku motorkama balzu i smrekovinu za novi model, za svaki slučaj?  ;D :D


Q

Odg: Nešto za 1S letaće.. ;-)

Reply #5
''Boj ne bije svijetlo oružje, već boj bije srce u junaka'' u ovom slučaju majstora.
Majstor je u ovoj epizodi kolega Dan: sa njime letam modele po livadama još tamo od 70-tih. On nažalost nije na ovom Forumu, ali ja mu ponekada ispričam zbivanja ! Šta ćeš, čovjek voli češki humor  ;) :D !

A lijepo je gledati, a mogu si misliti kako je tek lijepo uživati u tom letu. Koristiti energiju prirode za dizanje modela visoko.
Jedino ova buka u pozadini... Da možda ne sijeku motorkama balzu i smrekovinu za novi model, za svaki slučaj?  ;D :D
Odavno sam prestao sa snažnim pogonima: daš gas = ide gore, oduzmeš gas = ide dole, to je nekako retardirano!
Borba sa nepredvidivim prirodnim elementima je pravi adrenalin!

Zvuk motorki u pozadini .... stradao je jedan šumarak smreke, kažu da su ga samo prorijedili ? :( Nedavno sam ga u potrazi za jednim modelom snimio iz zraka, morati ću opet da vidim kolika je šteta !
Damir

Odg: Nešto za 1S letaće.. ;-)

Reply #6
A ne znam. Motorne stvari imaju svoje vrijeme i mjesto. I neki svoj posebni užitak. Ma sve letjelice za mene imaju vrijeme i mjesto kad su okay. Pa čak i kad je vrijeme vani muljavo, ponekad napravim neki papirnati avion pa letim po sobi.  :D


BTW, na ovom fomumu nisam vidio, a kolega Dan bi to mogao znati... Pitaj ga što misli u full size DLG-u "Marabu"? Cijena od nekih 150 dolara mi se čini ok, zvijer izgleda pristojno. Jedino nema puno jubito videa tog modela, pa je nekako manje poznato što se sve krije iza toga čuksija. Češke proizvodnje, nije kinez.


A sječa drva... nekad je to nužno zlo, nekad korisno, nekad pretjerano uništavanje šuma. Ja sam samo mislio biti malo na strani humora, no izgleda da mi ne ide...


Q




Odg: Nešto za 1S letaće.. ;-)

Reply #7
Evo jubito videa nekog veseljaka:


http://www.youtube.com/watch?v=JG3unQ_xm3c


Ili se to meni čini da je penetracija malo slabija, tj. model ne ide baš tako veselo protiv vjetra (gledao sam još par videa). Čudi me s obzirom na sveukupnu težinu od 290 grama. No, sveukupni dojam je tako-tako, dosta mi dobro izgleda, iako ja nisam stručnjak.


...


Stranica je na češkom, no sa google translate...


http://www.hobbyarena.cz/Models/Marabu/model.php


Model je malkice pre težak; 290 grama (valjda AUW), ali opet:


http://www.hobbyarena.cz/Models/Marabu/Manual_K1500.pdf


Q