Skip to main content

Topic: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA (Read 102351 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #435
Tri u jedan...

Uspjelo mi je, nakon dugotrajnog proučavanja i razmišljanja od tri Zagija napraviti jedan. Ili brojkama (da me svi razumiju  :D ) : od 3 stara istrošena Tomislavova Zagija složio sam 1 ! I to onaj koji se već jednom susreo sa elisom Robijeva helija, pa mu je ovo već treća ( brojkama 3. ) mladost i treći puta (3. puta) prvi let se sprema uskoro !

Tri za jedan je super rezultat, kada se još malo uvježbam, možda dođem i rezultata pet starih Zagija za jedna novi, a da ne govorim da bi mogao i sedam za nula !

5/1 je veće od 3/1, ali 7/0 je beskonačno i tome treba težiti !

Usput, mislim da sam unaprijedio izgled Zagijeva nosa: umetnuo sam 3 mm šper od cebe ( neko lagano drvo iz Afrike), a postupak je slijedeći: nos se sa recimo gornje strane izdubi lemilicom (žica) i pravilno izbrusi. Na to se na taj komad precizno brušenjem pripaše komad 3 mm ili 6 mm deprona da toćno i precizno sjeda u utor. Taj komad deprona je zatim točna šablona za rezanje špere koja treba vrlo precizno pasati u utor, jer ako se pojavi zračnost, nastaje oslabljeno mjesto pucanja. Lijepio sam sa epoxyem u stolarskoj stegi (podložiti stegu odozdo da ne ošteti stiropor !).  Naknadno, na pločicu sam montirao 'šlep kuku' i servo za otvaranje iste za buduće avanture ( do sada je ovaj Zagi samo pračkan banđijem sa fiksnom kukom odozdo.)
Sve je vidljivo na slikama u prilogu !
Damir


Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #437
OOO nije to ništa Diogen, di je feder?? ;)

Eee, Lija, ne može to tako, neću ti odmah sve reći !
Polako, znaš i sam onaj vic o travki, kapi  rose, vrapčiću i maci !
 :D
Damir

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #438
OOO nije to ništa Diogen, di je feder?? ;)

Eee, Lija, ne može to tako, neću ti odmah sve reći !
Polako, znaš i sam onaj vic o travki, kapi  rose, vrapčiću i maci !
 :D
Damir

mislim, feder.... a vic ste mi dužni!
nova ideja nije feder nego slika broj stoosamdesetšest (186):

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #439
Što je, zaboga, to? Neki pneumatski amortizer?
Čemu će to služiti?

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #440
provjera prije ugradnje tek tolko......                                                                                                       test 2650 w.power .mp4



Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #443
sad vidim di je uragan katrina nastao :) :) :)
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #444
koji bolesni manijaci ovi dugoselci  ;D
novi projekt za zimu the beast sa benzincem dla 50ccm

 




Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #449
Jučer na domovinskom je bilo super pozdrav svoj ekipi od jučer 8) uspio sam napraviti dva leta s bumbarom  8)
treči je bio koban zbog preteške batke koja je poremetila cg(u guzu) i nisam bio spreman na to kod polijetanja
zaboravio jbg. sve u svemu nema večih oštečenja.

1W30 je prošao test to je jedan super motor samo sada imam drugi problem
Kad sam sredio dobar ESC i dobar motor zaje.. me baterija radi se o ( moram brojkama da svi razumiju ;) )
4S nano-sranje 2.2A 35-70C pukla je ko kokica jedna čelija u drugom letu.
Izgleda da moram sad moram uložiti u dobru bateriju u planu je:

http://www.maxamps.com/Lipo-3250-148-Pack.htm

http://www.himodel.com/electric/HiModel_3300mah_14.8V_35C_Li-poly_Battery_Pack.html

Također se kreče u izradu drugog bumbara serija R
Izmjene budu u profilu krila, smještaja EDF-a, baterije i izgleda
i naravno tražimo od njega 200+ ;D

Nakon toga zadnja serija RR ali o tom drugom prilikom.

lp lija