Skip to main content

Topic: Align Flybarless (Read 3586 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Align Flybarless

Izgleda da uskoro izlazi Alignov flybarless unit.

Evo par fotki


Komplet conversion kit


I sami gyro
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24


Odg: Align Flybarless

Reply #2
jeftino!

Odg: Align Flybarless

Reply #3
Evo malo komentara na 3G

I'll start from the end:
we (me and Maxxx) have both removed the 3G units from our 700's

Align with the 3G fbl has made a very simple system that performs in an average way on his products line.

The heli that performs better with the 3G is the Trex 500.

On the other heli (600/700) the worst thing in the 3G is the elevator oscillation.

You can try to modify the heli mechanics to reduce the oscillation but you cannot be able to completely eliminate it.

If you use all Align stuff on your hely (like mine) the 3G performs a little better but the oscillation is still noticeable and annoying.

Also changing the cyclic gain (mechanical gain) of the head doesn't eliminate the oscillation.

Inthe 3D manouvres the flybar version performs better (4/12 points tic-tocs, funnels, piro-tic-tocs and so on) than the 3G equipped 700.

The cyclic speed and the power availability is (obviously) better in the 3G equipped 700 compared to the flybarred version.

During manouvres FAI-like the 3G performs well.

The 3G piro speed consistency is good but the pirouette need more cyclic corrections than the flybarred version.

Overall the 3G FBL unit is an average FBL system, simple to setup but the performances are affected by the lacks of tunability and are too much compromised by the mechanics of the heli.

If you want to try an FBL system, simple to setup and you are not into the 3D, the 3G FBL unit is a good choice.

Ithink that the 3G and the VBar are not directly comparable...too much different approach to the FBL world with too much different performance level.

Hrvatski:
Ja ću početi od kraja:

mi (meni i Maxxx) su oba ukloniti 3G jedinica iz našeg 700's

Poravnajte s 3G FBL je napravio vrlo jednostavni sustav koji obavlja u prosjeku svoje proizvode na način liniju.

Heli koji obavlja bolje s 3G je Trex 500.

S druge heli (600/700) najgora stvar u 3G je dizalo oscilacija.

Možete pokušati modificirati heli mehanika za smanjenje oscilacija, ali ne možete biti u mogućnosti u potpunosti eliminirati.

Ifyoukoristiti Poravnajte sve stvari na svoje hely (Like Mine) 3G obavljamalo bolje, ali još uvijek je zamjetljiv oscilacija i neugodno.

Isto tako mijenja cikličkog dobiti (mehanički dobit) od glave ne eliminiraju oscilacija.

Inthe 3D manouvres flybar verzija obavlja bolje (4 / 12 bodova tic-tocs, lijevci, Piro-tic-tocs i sl.) nego 3G opremljen 700.

Ciklička brzina i moć dostupnosti je (očito) u bolje opremljenim 3G 700 u odnosu na flybarred verziju.

Tijekom manouvres FAI-poput 3G obavlja dobro.

3G Piro brzina dosljednost je dobar, ali je potrebno više okretati se na prstima ciklički ispravke nego flybarred verzija.

Ukupni3G FBL jedinica je prosječna FBL sistem, jednostavan za postavljanje,ali nastupi su pogođene nedostatke tunability i previše ugroženamehanike i heli.

Ako želite probati FBL sistem, jednostavan za postavljanje i niste u 3D, 3G FBL jedinica je dobar izbor.

Mislim da 3G i VBar nisu izravno usporedivi ... previše drugačiji pristup FBL svijetu sa previše različite izvedbe razini.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24


Odg: Align Flybarless

Reply #5
kaj je flybarless?

....da te ceo modelarski svet razume, a ne samo helikopterasi
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Align Flybarless

Reply #6
Evo, editirao da ima i na hrvatski
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24


Odg: Align Flybarless

Reply #8
Dakle moja iskustva sa novim Alignovim FBL na Trexu 450:
 
Prošle nedjelje sa Align 3g napravio dva leta, poprilična hladnoća (oko 0) i dosta vjetra na udare. Par puta mi se u zaokretu "cimnuo" rep po elevaciji, računam preveliki gain pa smanjim. U upustvima stoji ukoliko dođe do oscilacija smanjiti gain, međutim oscilacije nisu nestale pogotovo u bržim brisancima. Danas malo toplije vrijeme uz malo vjetra ista stvar se ponavlja. Smanjim gain skoro do kraja - oscilacije još veće. Onda suprotno uputama vratim gain opet na sredinu i oscilacije se malo smire, drugi let povećam gain za 10-ak stupnjeva i stvar se malo stabilizira. Sad neznam dali sam dobro shvatio manual dali drift znači da model bježi u jednu stranu i da se ne ispravlja ili znači lagano "pumpanje" što je kod mene (a i kod ostalih na helifreaku) slučaj. Inače model s fbl osjetno okretniji, lokera na sabljama i linkovima skoro pa da i nema, za razliku od stare SE glave spindl je sada 4mm (450 PRO verzija) s time da su sada u rukama radijalni i aksijalni ležajevi. Dosta mi je osjetljiv na kolektivu pogotovo kada treba poletiti i sletiti. Flipovi se sada izvode skoro u mjestu, loopinzi sada izgledaju mnogo elegantnije. Scorpion 2221-8 daje puno više snage nego stari 430 L stock motor. Namjerav još promjeniti sablje jer ove koje imam su sada vrlo teške (30-ak g po sablji) i dobre su za normalno letenje dok su za brže pokrete malo preteške, naručio sam neke sa Infinitija karbon 18g/sablji pa ću vidjeti razliku. Kad sam već kod Infinitija, ne nudi mi opciju International airmail za slanje već samo EMS i Fedex (s kojim imam loša iskustva).
Što se događa kad se na fbl pretjera sa gainom? dali onda stalno i u mjestu wobla ili se događa samo pri određenim manevrima?
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Align Flybarless

Reply #9
Novi motor , FBL sistem, prijemnik, baterija,...spreman za sezonu!
 

 

 

 
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Align Flybarless

Reply #10
ovaj šarafnciger je do jaja!!!!!:) šminka!