Skip to main content

Topic: Raptor 60 (Read 11818 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Raptor v60

Reply #45
Evo Sanjin ti je pokazao !!! Probaj...ha ha

Odg: Raptor v60

Reply #46
hahaha ;) mozda cu jednog dana i naucit!!!! :(

Odg: Raptor v60

Reply #47
Kupili bi nove zadnje elise, jel smiju bit veće od ovih originala? Originali su 95 mm, mogu uzeti veće i ak imate preporuku koje?

Odg: Raptor v60

Reply #48
Da uzmeš malo veče,nije problem (trebao bi manji korak, za isti učinak,ali trebao bi i manje okretaje što je več problem )
Nemoj kemijati nego uzmi dužinu koja je predviđena ! i to po mogučnosti obične plastične ! karbonske su skupe ,a i najmanji udarac u pod ... i  nema ih više ,dok plastične samo malo pobrusiš...


Odg: Raptor v60

Reply #50
Mislim da su ti te sa linka malo prevelike  ;)
Nemoj kemijat, nego uzmi original veličinu.

Odg: Raptor v60

Reply #51
Čovječe ti bi sa klase 60 odmah na klasu 120 !!! dobar si !
takve sablje imam na JOKERU
Nemoj niš experimentirati na svoju ruku !
Što se tiče 80 sati simulatora...ok naučil si komande !sve ostalo zaboravi kad ga stvarno podigneš gače budu ti se tresle !
Predlažem ti kad je sve spremno,dođi na Lučko,spojimo se na drot i onda probaš !

Odg: Raptor v60

Reply #52
ok,momci.Znam da,gadno je dog se pocinje dizati u zrak,jer smo probali samo malo ali ne u zrak nego malo vise pich-a,treses se ko siba,ok jedva cekamo da malo zatopli pozz,jos jednom hvala

Odg: Raptor v60

Reply #53
Nemoj malo probavat. Il ga zavrti na pune okretaje ili ga drži na ler gasu.
Na punim okretajima se smiri, ne smije se trest. Ako se trese onda nije dobro izbalansiran.
Balansirali ste krakove? Stegnuli ste krakove dovoljno ali ne previše? Namjestili korak -4 do +10?
Provjerili da prijemnik radi kad su pune vibracije?
Ukratko, jeste li napravili sve što piše na Raptortehnique?
Za probu:
Daš palicu u sredinu i čekaš da se razvrti. Ako si dobro sve poštelao to će bit broj okretaja i korak na kojem će otprilike zalebdit. Pri tom prelazu od ler gasa do punog broja okretaja će se zatresti, a vjerojatno i početi vrtjeti oko svoje osi (ako nemaš one gumice na skijama a na asvaltu je). Dajte si malo sigurnosne razdaljine (bar 10m) dok to radite, ako nije sve poštelano stvar će se skršit u velikom stilu i dijelovi će letjeti daleko i brzo.
I što robi kaže kad se to razvrti trest će ti se gaće. Izgleda i čuje se prilično opasno. A i je.
Bolje da to radite s nekim ko zna. Na proljeće.

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

 

Odg: Raptor v60

Reply #54
mozda me niste razumjeli,ne trese se helić nista,nego onaj tko je na stanici :D...helić je ustelan,ali nemozeno tocno namjestit stupnjeve kad nemamo ono za mjerit,ali smo ih nastelali po onome na slici,mislimo da je to dobro. Nemamo one gume na skijama kad smo napravili ovo:   pa recite jel to ok ili nije!!?? ;)

Odg: Raptor v60

Reply #55
A gdje su ti ping pong loptice?
Nisu one bez potrebe na krajevima, sluze ti za orjentaciju u lebjenju.

Ajde dizite to u zrak da mozes slijedece postene sablje kupiti :)
Od ovih drvenjaca bole oci ;)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Raptor v60

Reply #56
Da ovako će se sigurno sklizat i zavrtit će se, nije to problem, to je ok al moraš bit dovoljno daleko da te u toj rotaciji i vrludanju ne pokupi. Ove plave i crvene trakice ne služe za ukras nego za balansiranje i traking. Znate što je to, jelda, jer ste pročitali na Raptortehnique? Ozbiljno pitam jeste li pročitali sve što piše na Raptortehnique? Bez kutomjera za namještat korak ne ić letit. To se M O R A provjeriti. Nekak mi se čini da ne shvaćate taj helić ozbiljno? Osobito jer ste imali posla sa igračkama pa mislite da je isto? E pa nije. Ovo je puno ozbiljnije i opasnije.
Što se tiče tih žica što glume training-gear, bolje ih je skinuti jer ovako će se u kontaktu sa zemljom savinuti i zabosti, te napraviti više štete nego koristi. Šipke od kojih se radi taj training gear moraju biti malo ozbiljnije (karbon fi6 ili al cijev fi8-10) a loptice na kraju veličine teniske loptice (teniska loptica nije dobar izbor jer je preteška). Te loptice služe za bolju orjentaciju kao što kaže wespen, ali i za to da se krajevi šipki skližu i odbijaju od prepreka.
Ja sam svog raptora štelao pola godine dok se nisam usudio poletit. Sve sam isprobao na zemlji i na okretnom stolu, žiro, korak, range test, krivulju gasa (podešavao sa okretomjerom). I onda sam prešao na struju. Jer sam pokušavao po zimi pa nije baš išlo. A i elektro je zgodniji za transport. I puno jednostavniji. I jeftiniji. I ne moram kupovat gorivo (90-tka puno troši). Ali od nitra nisam odustao. Sve ima svoje prednosti i mane, pa tako i struja.
Strpite se još malo, ali to ne znači ništa ne raditi, nego otić kod nekoga ko zna naštelat raptora, motor, žiro da provjeri što ste napravili. Tako da kad se vrijeme proljpša imate sve spremno.
Ako sam dobro primjetio baterija je zalijepljena na nosač, a gore su stavljeni prijemnik i žiro pomoću vezica. To nije dobro. Na raptoru postoji mjesto za senzor žiroa a to je iza osovine gdje je onaj ravni dio. Prijemnik i elektronika žiroa pa i baterija moraju biti montirani u spužvastu gumu i pričvršćeni ili gumicama ili čičak trakom. Ovako kak je na slici elektronika će brzo vrisnut zbog vibracija.
I da ponovim još jednom: raptortehnique, raptortehnique, raptortehnique i tako nekliko puta. Tamo sve piše.
Sve ovo pišem jer sam zabrinut za vašu sigurnost dečki. Inače bi bilo bolje da do svih odgovora na pitanja koja imate dođete sami jer će te tako više naučiti.

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Raptor v60

Reply #57
kuteve nemreš naštelati samo po nekoj slici !!!
tracking možeš ,kad ga zavrtiš i ak imaš obod sablji svaki u svojoj boji (po mogučnosti recimo crvena i plava),vidiš koja vuče gore a koja dole ALI opet neznaš kuteve !
Dođite za vikend na lučko pa ti pomognemo !

Odg: Raptor v60

Reply #58
mislim da ce to bit najbolje da dodemo na lucko,a kad sub.ili ned. bolje nam pase nedjelja jer brat radi u sub.budemo se culi preko pp,mislim da imam broj od tebe robi

Odg: Raptor v60

Reply #59
a sta se tice sablji imamo u planu......ali jos nismo letjeli,pa stignemo ih kupit... :D