Skip to main content

Topic: SIX Hexcopter - moja prva hexa (Read 39151 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: SIX Glass Fiber Hexcopter Frame 600mm - moja prva hexa

Reply #1
fora  :)

to cimaš ekipu, trebao si staviti naslov: will it fly?

koliko to XT60 konektora imaš?  :o

Odg: SIX Glass Fiber Hexcopter Frame 600mm - moja prva hexa

Reply #2
Super hexa... Jedva cekam vidjeti maiden.
Lp,
Alex

Odg: SIX Glass Fiber Hexcopter Frame 600mm - moja prva hexa

Reply #3
fora  :)

to cimaš ekipu, trebao si staviti naslov: will it fly?

koliko to XT60 konektora imaš?  :o

Cimam malo, stavio sam isto na Zagi v3 pa se nitko nije javio ( bilo je pitanje tko je pravio zagija ili narucio krila od Plavog nakon mojih videa), moram usmjeriti napore pa trazim povratnu informaciju,
da snimam sto ljude zanima.

Nisam odolio frejmu kada se pojavio, hrjeo sam okvir s goodluckbuy ali prvu narudjbu sam cekao turbo pa sam odlucio na HK,
naravno da su i na HK zeznuli pa sam cekao od backwarehouse do slanje preko mjesec dana
naruceno prvi dan kada se pojavio 2.7
nakon 2 tjedna urigirao
Order delay
Andy 17/9/12
JIT Picked in BackWarehouse @Sep 24 2012 11:39AM
BOX1136 JIT OFF TRUCK @Sep 26 2012 10:07AM
i dalje standardno.

Kako sam na quadu imao standradno ESC s XT60 nastavio sam tako, pa je ispalo 6 puta na ESC pa 6 puta s ESC pa 2 baterije parralelno, sve u svemu jedno 23 komada. 6x2 2x2 2+2 2+1. Moram jos jednom prebrojiti.

Morao sam probati i hexu a kako sam dobro upoznao KK2 ne bi smjelo biti problema.



Odg: SIX Glass Fiber Hexcopter Frame 600mm - moja prva hexa

Reply #6
U trecem setu baterija sam radio fino stimanje na stanici ( prosli post),
s prvim setom sam podesio dovoljno za ok letjeti,
drugim setom sam malo isprobavao, D/R i EXPO po mojim zeljama.

Evo koliko je lako bilo nastimati, prvi set baterija sve od pocetka, u par koraka i sasvim prihvatljivo,
naravno da cu kasnije jos sve ustimati dodatno, ali priblizne vrijednosti su tu.

http://www.youtube.com/watch?v=x2r3cP2wwXA

Odg: SIX Glass Fiber Hexcopter Frame 600mm - moja prva hexa

Reply #7
pitanje:  dali je to komplicirano za letjeti?  dali je kao helic letjeti? lakse ili teze?  nisam imao nikada priliku to letjeti pa me zanima! nauci li se to brzo i bez pomoci, ili trebm nekoga iskusnoga da mi pokaze??

Odg: SIX Glass Fiber Hexcopter Frame 600mm - moja prva hexa

Reply #8
pitanje:  dali je to komplicirano za letjeti?  dali je kao helic letjeti? lakse ili teze?  nisam imao nikada priliku to letjeti pa me zanima! nauci li se to brzo i bez pomoci, ili trebm nekoga iskusnoga da mi pokaze??

Lakse od fixed pitch helica teze od coax. Pravi helic je puno teze ( osim mozda ako ima flymentora i sl pomagala).
Ako je postiman lako za letjeti, treba samo imati dobru kontrolu gasa.
Uvijek je dobro imati nekoga iskusnog za savjet i pomoc.

Probaj na simulatoru, slicno postimanom se i ponasa.

Odg: SIX Glass Fiber Hexcopter Frame 600mm - moja prva hexa

Reply #9
Na prvom videu kad si pokrenuo motore i zaustavio ih ovi sa zelenim propelerima su ti se odmah zaustavili CW a ovi crni CCW nisu odmah, znači li to da na ova 3 ESC-a koji su za CW motore nisi isključio brake, ako je tako svakako to napravi.
Koliko dugo leti s jednim setom baterija i koje su baterije?
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SIX Glass Fiber Hexcopter Frame 600mm - moja prva hexa

Reply #10
Na prvom videu kad si pokrenuo motore i zaustavio ih ovi sa zelenim propelerima su ti se odmah zaustavili CW a ovi crni CCW nisu odmah, znači li to da na ova 3 ESC-a koji su za CW motore nisi isključio brake, ako je tako svakako to napravi.
Koliko dugo leti s jednim setom baterija i koje su baterije?

Programirao sam s karticom, ne bi trebalo biti razlike, samo je smjer vrtnje drugaciji na crnima,
jedino sto je moguce da kada sam th range postavljao ( nekoliko puta) da su zeleni usli u programming mod a crni nisu pa upalili opciju,
no to bi bila teorija mogu to ponovo postaviti ide brzo s karticom.

letio sam s 2x2200 3s nanotech i 2x2650 turnigy alarm na 3.5 ( mozda i 3.7) preko 10 minuta nisam obracao paznju,
fligth time test radim kasnije kada sve nastimam, ali 10 sigurnih minuta mislim da ima.
Nije bas lagan.

Odg: SIX Glass Fiber Hexcopter Frame 600mm - moja prva hexa

Reply #11
ej kakav je taj frame frame?

citao sma na hk malo review-e i neki kazu ok neki da je los itd

Odg: SIX Glass Fiber Hexcopter Frame 600mm - moja prva hexa

Reply #12
ej kakav je taj frame frame?

citao sma na hk malo review-e i neki kazu ok neki da je los itd

Ne znam gdje si nasao review, ima samo jedan pod review i to sam ja stavio, a pod discussion je samo teorija jer su bili spori s isporukom, bilo je neko zakasnjenje s isporukom u vanjsko skladiste.

Stavi link na reviewe ako imas neki s vise.

Frejm nije los, nema bas puno hexi na hk, ja sam htjeo velicinu slicnu X666 znaci da stane na zadnje sjediste auta a opet da je veci od 550 da imam vise mjesta i da je odignutiji od zemlje, no ovo je bilo novo
i da isprobam, prvobitno sam htjeo s GLB i imaju skoro isti X666 samo HEX ali neki su backorder a probna narudjba je putovala i putovala pa sam odustao od GLB, mozda jednom narucim da imam rezervni ako ovog skrsim.

Postat cu slike gradnje i detalje kasnije.


Odg: SIX Glass Fiber Hexcopter Frame 600mm - moja prva hexa

Reply #13
ej kakav je taj frame frame?

citao sma na hk malo review-e i neki kazu ok neki da je los itd

Frejm je bilo relativno lako sastaviti, prvo popodne noge s motorima, drugo popodne KK2 gore i power board i malo posmirglavanja nekih utora, 3 popodne sve sastavljeno i spremno za let.

Iduci bi sigurno sastavio puno brze, ipak mora malo sjesti u glavi kako sta ide.

Ne znam koliko je otporan na crash, za sada jos ne nude zamjenske krakove, postarina je visoka jer dodaju box pa predje kilu paket. Ako pukne necu vise taj nego opet aluminijski, no ne izgleda lose i uredniji bi mogli sve sakriti u krakove ima puno mjesta u supljinama, pogotovo ako bi se islo s manjim ESC, ja sve pretjerujem pa je gore 30A.

Odg: SIX Glass Fiber Hexcopter Frame 600mm - moja prva hexa

Reply #14
Na prvom videu kad si pokrenuo motore i zaustavio ih ovi sa zelenim propelerima su ti se odmah zaustavili CW a ovi crni CCW nisu odmah, znači li to da na ova 3 ESC-a koji su za CW motore nisi isključio brake, ako je tako svakako to napravi.
Koliko dugo leti s jednim setom baterija i koje su baterije?

Hvala jos jednom sto si uocio, reporogramirao ESC ponovo, ponovo th range, sve ok.

Cekao sam da svih 6 odpipa umjesto odmah th dolje pa je usao u programming mod i promjenio a iz nekog razloga ide redom pa dok zadnji odsviraju prvi su vec u programming modu.