Skip to main content

Topic: SIX Hexcopter - moja prva hexa (Read 39466 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #15
Build log slikica


Odg: SIX Glass Fiber Hexcopter Frame 600mm - moja prva hexa

Reply #16
Jos malo




Odg: SIX Glass Fiber Hexcopter Frame 600mm - moja prva hexa

Reply #17
Calibracija ploce

Odg: SIX Glass Fiber Hexcopter Frame 600mm - moja prva hexa

Reply #18
Dio koji bi bilo bolje presutiti ( nisam bas ponosan na ovaj dio)


Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #19
Tko je vidio hexu od pola kila! ;)
Radiš je da bi digao veći teret, a zbog toga ZNA SE. Sve mora biti veće i teže.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #20
Tko je vidio hexu od pola kila! ;)
Radiš je da bi digao veći teret, a zbog toga ZNA SE. Sve mora biti veće i teže.

 ;D

Bas si me razveselio, nakon ove HEX od 2 kg quad mi se cini lagan ( a nije ni on perolaka oko 1.5 kg).
No 50% vise snage na 30% vecu tezinu i ide kao raketa u zrak ( i quad je bio brz).

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #21
Jos malo testiranja, morat cu probati s 3x 2200 ili nabaviti jace i vece baterije kada krenem puni gas malo duze pocne vuci 6 x 12-15A i pada napon, alarmi sviraju, baterija se grije...
U normalnoj voznji nema problema, ali moram istestirati.

Krenem ja letjeti prvo na nogometno - zauzeto pomakli trening ranije, odem u djetelinu a ono blato i djetelina preko koljena da je avion ne bi imao gdje letjeti ali hexa moze skoro svugdje pa sam nasao lokaciju izmedju praone i shoping trgovina dovoljno veliku za isprobavanja, letio sam tu par puta i dvokrilca po zimi ali je nezgodno za sljetanje, ne mogu u travu bude puno vode i blata a cesta ima lampi i ponekad auta pa ne mogu ni cestu kao pistu koristiti.

http://www.youtube.com/watch?v=Fu8xdEavdl8

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #22
4 x 2200 3s, blizim se magicnoj granici ( meni) od 10000 mah




Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #25
Alaj ti vera majstore. ;-D Baš si ga uštimo. Sad nabaci kameru i snimaj PLODINE....
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #26
Alaj ti vera majstore. ;-D Baš si ga uštimo. Sad nabaci kameru i snimaj PLODINE....

Nisam jos rjesio polozaj kamere, ne zelim krakove i elise u kadru.
Pokusao bi staviti kameru naprijed ( udaljeno od centra) ali nisam siguran kako s tezistem, mogu staviti kontra teg na drugu stranu ali ne vidjam da tako stavljalju pa nisam siguran da li se smije tako.


Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #28
Alaj ti vera majstore. ;-D Baš si ga uštimo. Sad nabaci kameru i snimaj PLODINE....

Nisam jos rjesio polozaj kamere, ne zelim krakove i elise u kadru.
Pokusao bi staviti kameru naprijed ( udaljeno od centra) ali nisam siguran kako s tezistem, mogu staviti kontra teg na drugu stranu ali ne vidjam da tako stavljalju pa nisam siguran da li se smije tako.

Ja sam na hexi napred postavio GoPro a nazad bateriju kao kontra teg.
Ugradio dvije šiple od Al fi 5mm. Klizanjem kamere i baterije podešavam balans. Na to sa može postaviti i FPV oprema.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #29
Alaj ti vera majstore. ;-D Baš si ga uštimo. Sad nabaci kameru i snimaj PLODINE....

Nisam jos rjesio polozaj kamere, ne zelim krakove i elise u kadru.
Pokusao bi staviti kameru naprijed ( udaljeno od centra) ali nisam siguran kako s tezistem, mogu staviti kontra teg na drugu stranu ali ne vidjam da tako stavljalju pa nisam siguran da li se smije tako.

Ja sam na hexi napred postavio GoPro a nazad bateriju kao kontra teg.
Ugradio dvije šiple od Al fi 5mm. Klizanjem kamere i baterije podešavam balans. Na to sa može postaviti i FPV oprema.

Hvala, tako nekako sam i planirao, ako moze slikica da vidim kako je ucvrsceno ( kamera i baterija).
Kamera u kucistu ili otvorena?