Skip to main content

Topic: pitance za quad (Read 1764 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pitance za quad

evo dobio sam jednu radionu na koristenje pa sam razmisljao zapoceti neki projekt, vjerojatno quad... e sad moze li netko ukratko reci sto mi sve triba, podijeliti neku dobru tehniku obradivanja metala itd.  Dali  koristiti okruglu cijev za krakove ili kvadratne... zelio bih da krak bude do 30 cm max
[move]Fly With Your Fucking Soul

-T-rex 600e, Raptor 30 v2, Outrage Velocity 50,
-Hitec aurora 9[/move]

Odg: pitance za quad

Reply #1
Za manji quad imaš gotovih frameova na netu za naručiti kakvih god poželiš, RCTimer, HobbyKing...
Ako sam želiš napraviti frame pogledaj ovdje na forumu ima puno slika članova koji su sami radili pa češ dobit ideju, ako budeš radio od alu ili karbonskih cijevi, moraš raditi i prihvate i adaptere za cijev s jedne strane adapter za motor s druge strane prihvat za centar quada, puno je jednostavnije ako koristiš kvadratni alu profil (kvadratna cijev), ne trebaju nikakvi prihvati i adapteri samo bušiš profil, sve što ti traba od alata je testera za željezo, stupna bušilica i kasnije naravno lemilica.
Za približan proračun quada koristi ecalc: http://www.ecalc.ch/xcoptercalc_e.htm
Bitno je radi odabira motora i propelera, također bitno je unaprijed znati masu quada sa svime što češ koristiti na njemu pa od toga kreni s proračunom tako da hover bude malo ispod 50% s full baterijom koju misliš koristiti.
Ako misliš lagano letiti s njime preporučujem ti što veče propelere i naravno motore koji mogu pri određenom naponu i KV-u pogoniti iste, za ESC-e preporučujem one koji su flešani sa simonk firmwareom ali pazi ne radi svi motori dobro s time.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: pitance za quad

Reply #2
hvala na odg... koristio bi ga za snimanje (amatersko) cisto da ubijem malo dosadu, a nebi kupovao gotovi frame, zelim napraviti svoj da se opustim od posla i da izgubim vrimena malo hahah...  vjerojatno cu ih raditi na tone jer mi se jednostavno svida misliti busiti, rezati itd.  ;)... trenutno radim na proucavanju cnc stroja pa kad sve pohvatam i to zelim napraviti, e onda nece biti granica mashti!!  :D
[move]Fly With Your Fucking Soul

-T-rex 600e, Raptor 30 v2, Outrage Velocity 50,
-Hitec aurora 9[/move]