Skip to main content

Topic: my toys :) (Read 5976 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

my toys :)

eto da i ja stavim koji sliku i opis svoje glavne zanimacije u zadnje vrijeme. Pocelo je prvo sa kinez buggy-em iz pluramaksa, pa tamiya tt-01 drift auticem (kojeg sam svega par puta provozao jer driftalicu nemam u blizini gdje vozit), onda je dosao mini revo koji je jos uvijek kod mene ali sad trenutno u summit-ovom odijelu.
sto se tice letjelica prvo je bila cessna, pa par komada zagija i sad zavrsio na quadovima koji su mi najzanimljiviji. Pa eto stavit cu prvo slike 3ceg quada kojeg sam slozio prije par dana.

Frame je kopija Discovery-a kupljen od jazavca:
http://www.flyfreak.net/multirotor/fpv-quadkopter-discovery-kopija-%28vijerna%29/?topicseen
Motori su trenutno ovi:
http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=142&productname=
ESC-i RCtimmer 30A (obicni, al bit ce flash-ani)
kontroler rabbit FC sa ultrazvukom

Elise karbonske 10" sa rctimmer-a itd
tezinu jos nisam izvagao, nadopisem kasnije
sto se tice potrosnje baterije, 2200mah 3s 25c letuckanje po stanu je trajalo cca 7min (bez gopro-a i FPV-a). vani sam ga probao samo na par min jer je puhao poprilicno jak vjetar a i nisam jos bio stavio led-ice pa nisam htio riskirat da odleti nekam  8)

probni video: (za nagle trzajeve sam ja kriv, stabilizacija radi odlicno, iako je rabbit samo prebacen sa prvog X frame-a i nije stelan odonda tj. na ovom frame-u)
Spider style quadcopter indoor testing

slike:













ove slike sa wattmeter-a je isto letenje po stanu, vani vjerujem da ce bit dosta veca potrosnja  :D

Odg: my toys :)

Reply #1
super to tebi ide kolega s hi-fi foruma  :)

sad vidiš kako ti cijeli quad leti na nekih 170W u peaku potrošnje,
a svaki motor ti ima preko 300W snage, tj 1260W ukupno. osigurao si se da ne usfali  ;)

nego,
manje A će ti cuclat, pa onda i dulje letit ako skineš taj ampermetar dole,
(osim dodatnih konektora koji su uz masu i potencijalni 'failure points',
nepotrebno ti produžuje žice od batke do reglera za nekih 20ak cm, a to je dosta loše za reglere)
njega koristiš jednom kada složiš setup da vidiš jel sve radi ok, u granicama koje si zamislio,
a letiš bez njega, jer je dosta težak,

ako ti treba za monitoriranje napona,
pošto nema buzzer vani u letu ne buš ni vidio kada je napon nizak, pa ti je bolje nabaviti
nešto ovakvo
http://rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=569&productname=
ili ovakvo
http://rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=465&productname=

jedan je bolji jer ti digitalno prikazuje napon svake ćelije kao i ukupni, koji vidiš na tlu,
a drugi i u letu signalizira ledicama kada je batka pred krajem,
prije nego se oglasi buzzer, koji imaju oba uređaja.
sve u par grama.


Odg: my toys :)

Reply #2
aaaa pa naravno da cu skinut wattmetar, to sam stavio samo taj jedan probni let  :D
a cell checker rabbit (FC) ima na sebi, al posto se njegov buzzer bas i ne cuje, stavim cell checker na quada. od tih cell checkera najjace se cuje onaj sa HK u plasticnom kucistu. probao sam ih par komada razlicitih i ovaj je definitivno najglasniji. cijena im je ionako svima slicna

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=18588

Odg: my toys :)

Reply #3
pa djeluje kao da su iste komponente gore, samo ovaj ima rezonirajuću kutiju pa pojača zvuk,
šala: to ti napraviš sigurno i bolje od stakloplastike (što si se ispraksao na autima  ;D )

Odg: my toys :)

Reply #4
pa djeluje kao da su iste komponente gore, samo ovaj ima band pass kutiju pa pojača zvuk,
to ti napraviš sigurno i bolje od stakloplastike (što si se ispraksao na autima  ;D )

nazalost nemam vise vremena za fiberiranje, a i znas i sam da oko tak sitnih stvari koje ima za par $$ za kupit se neisplati zaje*avat. osim nekakvu hornu napravit pa da se cuje na pol kilometra hehe


Odg: my toys :)

Reply #5
par slika od danas (ssacer se stalno gura u kadar sa svojim quadom :D )


Odg: my toys :)

Reply #6
stigao mi danas gimbal sa quadframe.com (doso za tjedan dana), i ono sto mogu zasad rec da je zavrsna obrada odlicna i dobro realizirano. a naravno kak to ide, uz hrpu matica i sajbica viska, bilo je i manjka tj. fale 3 kom 2.5mm matica koje ja narvano nemam, a i vjerujem da cu obic 5-6 lokalnih ducana dok ih nadem :(





nadam se da ce gumeni spaceri pomoc kod smanjenja vibracija

Odg: my toys :)

Reply #7
...fale 3 kom 2.5mm matica koje ja narvano nemam, a i vjerujem da cu obic 5-6 lokalnih ducana dok ih nadem :(

Ako si iz ZG, na Tresnjevci, Vijci Kranjec imaju gotovo svu vijcanu robu.
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters


Odg: my toys :)

Reply #9
stigle sve komponente za fpv, nadam se da cu stic danas to smontirat na neku letjelicu i isprobat u praksi. sinoc pospajano za probu i radi od prve. to sto sam isprobavao po kuci, 5 pregradnih zidova nije radilo smetnje  ;)



i pokusaj slikanja ekrana na naocalama (neuspjesan  :D)

Odg: my toys :)

Reply #10
Dali ti je to 600mW Immersion? I dali si siguran da ta spironet s dužim kabelom ide na VTX jer ja koliko sam vidio stavlja se obratno (s dužim kablom ide na RX).
Zidovi ok ali probaj kroz 2 deke, ubije ga potpuno (armatura).  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: my toys :)

Reply #11
Je spiro su. Ja sam mislio da tak ide, budem zamjenio, tnx :D

Odg: my toys :)

Reply #12
Jucer napokon probao fpv let dulji od 20s  :D i onak, odlicno je. ruke mi se tresle ko prvi put kad sam zagija vozio sto od uzbudenja sto od straha da ne zvekne sa 50ak m visine u blatnjavo polje al posto FREND OSD funkcionira dobro, ni sletanje na asfalt nije bio problem. Uskoro cu upgradeat na pravi OSD pa ce valjda jos mrvicu lakse bit  :P

par slika testnog quada (ovo je nabacano samo za probu, fpv oprema ionako ide na drugi quad, i malo ce bolje bit poslozeno)

prvo sam kameru smontirao na komad plastike sa plasticnim distancama i sarafima



prva verzija je bila sa zasebnom malom 3s baterijom za vtx i kameru, al to je bio malo overkill za ove male motorceke na quadu


i slike sa prvog leta, uglavnom, do nekih 400m udaljenosti nema niti najmanje smetnje u prijemu video signala, i onda se pojavila smetnja manja od sekunde, al mi se nije isprobavalo di je granica (ipak je to bio prvi let  :D) pa je letuckanje bilo na manjoj udaljenosti




stalno vjetar puse pa malo otezava isprobavanje  :'(

Odg: my toys :)

Reply #13
super si slozio...

i ja sam danas letio prvi pfv let na hexsi novoj od jazavca.....   video link i cam sam nabacao gore nabrzaka da sto prije stisnem gassss,  al je uzasno puhalo danas.. nadam se da bu i sutra sunca     :P

Odg: my toys :)

Reply #14
Možda nebi bilo loše da si antene od prijemnika staviš pod 90°
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis